• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Взуття для походів навесні

 1. Матеріали для гірської взуття
 2. Обрезінка черевик
 3. Утеплювачі в гірській взуття
 4. мембранні підкладки
 5. Підошва гірських черевик
 6. устілки
 7. Ранти
 8. язичок
 9. шнурівка
 10. примірка черевик

Черевик для складних гірських походів

Сама відповідна взуття для походів навесні - це, безумовно, гірські черевики. Вибираючи черевики, необхідно враховувати складність і тривалість походу, висоту гір, які ви збираєтеся відвідати. Адже часто навіть в невисоких горах влітку лежить сніг. Щодо Карпат, то на їх вершинах зазвичай до середині червня залишаються лише невеликі снежники.

Черевики для походу в гори ділять на три типи: трекінгові черевики, черевики для складних гірських походів і високогірні черевики.

Всі три типи черевик підходять для застосування в умовах Карпатської весни.

Зазначу, що для походів навесні в Карпати надійним варіантом будуть черевики для складних гірських походів. Ранньою весною, коли очікуються тривалі переходи по снігу, цілком підійде пластикова або будь-яка інша гірська взуття з подвійним черевиком. У такому взутті вам байдуже як морози, так і розкислий сніг. В крайньому випадку ви можете придбати і трекінгові черевики, але використовувати їх необхідно буде разом з бахилами , Які можна легко змайструвати вдома. Такі бахіли і взуття утеплять і будуть охороняти від намокання при контакті зі снігом.

Матеріали для гірської взуття

Найпопулярнішим і надійним матеріалом для зовнішньої частини гірської взуття є натуральна шкіра Найпопулярнішим і надійним матеріалом для зовнішньої частини гірської взуття є натуральна шкіра. Вона може бути декількох видів: гладка шкіра, нубук (шліфована шкіра) і «виворотка» (груба шкіра, вироблена як замша). Гладку шкіру використовують в основному для більш легких трекінгових черевиків, нубук і «виворотку» - для гірських і високогірних черевик.

Гладка шкіра більш водостійка, ніж нубук, але більше схильна до подряпин і гірше «дихає». Для підвищення непромокальності нубуку використовуються різноманітні види водовідштовхувальних просочень.

У гірській взуття, виготовленої зі шкіри, є один суттєвий недолік - її вага. Тому в трекінгові черевиках її частково замінюють синтетичною тканиною, наприклад CORDURA. Ця тканина має ряд переваг: міцна, легка, практично не розтягується, не "дубєєт» при низьких температурах.

Для високогірних черевик зовнішнім матеріалом є ударостійкий пластик. Пластик - дуже надійний матеріал, зовсім не промокає, не розтягується, дуже добре захищає ноги від пошкоджень. Черевики з пластика жорстко фіксують стопи ніг, що особливо актуально для висотних гірських сходжень. Є у пластику і свій недолік - він абсолютно не «дихає».

Обрезінка черевик

Якісна туристичне взуття, призначена для складних гірських походів і трекінгу, обрезінівается по всьому периметру черевика або хоча б на його шкарпетці. Це оберігає взуття від подряпин, промокання і додатково захищає стопи від ударів об каміння.

Утеплювачі в гірській взуття

Пластикова гірська взуття

Черевики для гір, безумовно, повинні бути добре утеплені. Для цього в гарного взуття використовують сучасні високотехнологічні матеріали, такі як Thinsulate і Prima Loft. Це синтетичні матеріали, які за своїми теплоізоляційними властивостями подібні натуральному пуху, але на відміну від нього, завдяки структурі спеціальних волокон, які не намокають.

Якщо ж у вас прості шкіряні гірські черевики, то необхідний запас за розміром з розрахунку на вовняний носок. Причому, рекомендую використовувати три пари шкарпеток: тонкі натуральні, зверху махровий, і тільки після цього вовняний. Необхідність в м'яких носках між ногою і вовняним носком особливо відчувається, якщо носок грубої в'язки.

мембранні підкладки

Мембранна підкладка - це внутрішня частина черевика, яка безпосередньо стикається з ногою.

Ноги в поході постійно знаходяться в русі і, відповідно, виділяють вологу. Якщо волога не виходить назовні за межі черевика, нога стає вологою або мокрою. Тому в якісної сучасної туристичної взуття застосовуються так звані мембранні матеріали, які відводять вологу від поверхні ноги назовні, залишаючи, таким чином, сухими і ваші черевики, і ваші ноги. Найкращою мембраною на сьогоднішній день вважається Gore-Tex, яка була створена для скафандрів астронавтів, але, завдяки своїм унікальним властивостям, згодом знайшла широке застосування в туристичній одязі. Мембрана являє собою плівку, на якій є величезна кількість мікроскопічних пір. Ці мікропори набагато менше краплі води, тому вода не здатна проникнути через мембрану і відповідно всередину черевика. Але при цьому, молекула води набагато менше мікропори, завдяки чому волога від ноги успішно виходить назовні. Також хорошими вважаються мембрани Sympatex.

Варто відзначити також, що мембрана - це не панацея проти промокання, і якщо ви не доглядаєте за своїм взуттям, і вода проникне через верхній її шар (шкіру), мембрана перестає виконувати свої функції. Ще один недолік мембрани - її недовговічність. Термін служби гарної мембрани всього близько двох років.

У цій статті хотілося б розповісти ще про одну інноваційної технології в галузі використання мембран - Out Dry У цій статті хотілося б розповісти ще про одну інноваційної технології в галузі використання мембран - Out Dry. Утеплювач основної частини черевика, що знаходиться між мембранної тканиною і зовнішнім шаром черевика (шкірою), має властивості не тільки утеплювати черевик, але і допомагає виводити вологу назовні. Якщо зовнішній шар пропускає воду, то вода залишається в утеплювачі, не проникаючи далі до ноги завдяки наявності мембрани. Щоб уникнути скупчення вологи в утеплювачі була розроблена нова технологія Out Dry, в якій мембрана наноситься безпосередньо на зовнішній шар взуття з внутрішньої сторони, таким чином, захищаючи черевик від попадання вологи в утеплювач, але при цьому пропускаючи випаровування назовні.

При тривалій ходьбі в різноманітних погодних умовах у черевик з'являється неприємний запах. Він не зникає навіть при наявності мембранних тканин у вашій взуття, оскільки розмір його молекул більше розміру мікроскопічних пір. Боротися з неприємним запахом можна хіба провітрюванням черевик на стоянках і засобами, «вбивають» запах (наприклад, ефірними маслами). Ще краще, якщо ви перед походом продезинфікуєте взуття наступним чином: суху взуття всередині змочити столовим оцтом, в шкарпетки взуття набити шматочки тканини, змочені тим же оцтом, загорнути черевики в поліетиленові пакети і витримати добу, через добу розгорнути, витягти тканину з шкарпеток і провітрити взуття. Після такої обробки запахи про себе не нагадують принаймні до гарної струси, коли ноги мокрі в перебігу декількох днів.

Підошва гірських черевик

Головні вимоги, що пред'являються до якості підошов гірській взуття це надійне зчеплення черевика з рельєфом місцевості і зносостійкість Головні вимоги, що пред'являються до якості підошов гірській взуття це надійне зчеплення черевика з рельєфом місцевості і зносостійкість. Найвідомішим лідером з виробництва якісних підошов є фірма Vibram.

Підошва Vibram складається з декількох частин. Видимою частиною підошви є гумова її частина з протектором, яка забезпечує хороше зчеплення з поверхнею рельєфу. Зверху в неї інтегрується пластиковий або металевий супінатор, який додає жорсткість конструкції черевика. Завершальною частиною підошви є амортизатор, призначений забезпечувати при ходьбі м'якість і захищати ноги від ударів. У сучасній взуття він виготовляється з пінополіуретану різної щільності.

устілки

Устілка безпосередньо стикається зі стопою людини. Вона виготовляється з антигрибкового і Антіалергенний матеріалу, має анатомічну форму і дає можливість поверхні ноги «дихати».

Ранти

Як правило, в черевиках, призначених для складних гірських і високогірних походів, є ранти для кріплення альпіністських кішок. Але для зимових Карпат такі пристосування застосовуються вкрай рідко.

язичок

Язичок в якісних моделях є продовженням черевика, що додатково захищає від проникнення води, каменів і бруду всередину, а також надійно фіксує підйом стопи і голеностоп, забезпечуючи стійкість ноги на спусках і складних рельєфах.

шнурівка

Система шнурівок призначена для фіксації ноги в черевику. Це забезпечує стійкість черевика при русі і дозволяє уникнути вивихів і розтягнення зв'язок.

Шнурівка черевик для складних гірських походів і черевик для високогір'я в сучасних моделях регулюється за допомогою спеціальних роликів, які перебувають всередині вушок, що забезпечує швидке і легке затягування шнурків навіть в рукавичках на великому морозі. У більш ранніх моделях замість роликів застосовувалися вушка більшого розміру.

примірка черевик

В першу чергу, необхідно відзначити, що черевики необхідно взувати на теплий вовняний і тонкий носок. Черевик повинен бути більше розміру вашої стопи настільки, щоб в розстебнутому вигляді на тонкий носок між задньою стінкою черевика і п'ятою залишався зазор шириною в палець, за умови, що великий палець стопи стосується носка взуття. Якщо черевики вам малі, то на спусках будуть травмуватися пальці стоп, якщо великі - є ймовірність натирання п'яти.

Перед походом в гори нові черевики необхідно розносити, хоча б в міських умовах.

PS Для наочності викладеного пропоную подивитися моє відео про похідної взуття.

Новости