• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Академічний мінімум. Класична чоловіче взуття

Якщо від словосполучення «класичне взуття» вилиці зводить і болісно хочеться позіхнути, значить ви ніколи не бачили і не носили справжню класику. Нічого спільного з невиразними черевиками, про які зазвичай говорять «під костюм», класична чоловіче взуття не має. Якщо від словосполучення «класичне взуття» вилиці зводить і болісно хочеться позіхнути, значить ви ніколи не бачили і не носили справжню класику

assets3.lookatme.ru

Якщо від словосполучення «класичне взуття» вилиці зводить і болісно хочеться позіхнути, значить ви ніколи не бачили і не носили справжню класику. Нічого спільного з невиразними черевиками, про які зазвичай говорять «під костюм», класична чоловіче взуття не має.

Взагалі ж, розбиратися в типах туфель і мати уявлення про те, як їх носити, - це приблизно те ж саме, що орієнтуватися в сортах вин. Навіть якщо взагалі не п'єте, то в будь-якому випадку знаєте - біле - до риби, червоне - до м'яса. Початкова класифікація чоловічого класичного взуття складна приблизно настільки ж.

Головне критерій, що розділяє всю чоловічу взуття на ту і не ту, - це наявність шнурівки. Якщо шнурівка є - черевики можуть бути, при дотриманні стриманою колірної гами і деяких інших параметрів, віднесені до ділового стилю. Якщо ж шнурівки немає - туфлі призначені тільки для неформальних ситуацій.

Найпоширеніші класичні шнуровані черевики - це оксфорди і дербі, нешнурованние - монки і лофери.

З усіх перерахованих вище назв черевик на слуху, напевно, найбільше оксфорди. З їх кольором і фактурою досить часто експериментують дизайнери, а тому часом вони знову стають модними.

Оксфорди - це шнуровані черевики, самі класичні, самі ділові, самі традиційні з усіх. Якщо ви відправляєтеся на ділову зустріч з важливими людьми, якщо хочете виглядати на сто відсотків правильно і благопристойно - до костюму надягайте чорні або коричневі оксфорди. Зараз можна зустріти безліч fashion-варіацій на тему оксфордів - з кольоровою підошвою або просто якогось незвичайного, зеленого, наприклад, кольору. Все це, як ви розумієте, не для формальних зустрічей. Оксфорди - це саме та взуття, яку прийнято надягати до фрака або смокінга. І якщо у вашому житті випаде нагода приміряти таке вбрання, то знайте - до фрака - лакові оксфорди, до смокінга - звичайні чорні оксфорди. До звичайного ділового костюма ні-ні хто-небудь та надіне лакові оксфорди, і тут потрібно розуміти, що виглядає це приблизно так само, як виглядало б розкішну сукню з шлейфом, надіте для звичайного офісного дня.

До звичайного ділового костюма ні-ні хто-небудь та надіне лакові оксфорди, і тут потрібно розуміти, що виглядає це приблизно так само, як виглядало б розкішну сукню з шлейфом, надіте для звичайного офісного дня

класичні оксфорди

Від усіх інших класичних черевик зі шнурівкою оксфорди відрізняються тим, що передня частина черевика нашита поверх бічних частин, а не навпаки. Якщо використовувати професійні терміни, то це буде звучати так: союзка нашита поверх берців.

У другого популярного виду шнурувати взуття - черевиків-дербі - все навпаки: берци нашиті поверх союзкі.

У другого популярного виду шнурувати взуття - черевиків-дербі - все навпаки: берци нашиті поверх союзкі

черевики дербі

Дербі - самі універсальні черевики, на відміну від оксфордів їх можна носити не з одним тільки костюмом, але і з джинсами, і з вельветовими брюками. Відповідно, підходять і для офісу, і для всяких неформальних заходів. Ті, хто не хочуть змушувати взуттям пів-квартири, купують пару дербі, щоб не думаючи ні про що, носити їх і в бенкет і в світ.

Коли хтось вперше намагається розібратися в класифікації чоловічого класичного взуття, головна плутанина завжди виникає з одним і тим же: з'ясовується, що дуже схожі один на одного черевики іменуються абсолютно по-різному. І щоб не опинитися в такому заплутаному положенні, вивчаючи каталог взуття , Потрібно знати, про те, що крім критерію шнуровані / нешнурованние існує другий головний критерій - наявність або відсутність декоративної перфорації. Цей критерій існує паралельно з першим. Якщо черевики хоч в якійсь мірі прикрашені перфорацією, то це - броги. І це класифікація другого рівня - броги можуть бути які завгодно: хоч шнуровані оксфорди / дербі, хоч нешнурованние монки. Тому якщо ви ясно бачите перед собою черевик дербі, але прикрашений маленькими дірочками і здивовано читаєте під ним підпис - броги - знайте, це дербі-броги, просто названі коротко.

Будь-якому черевику, будь це навіть самий наіклассіческій чорний Оксфорд, перфорація автоматично знижує градус офіційності. І ось чому. Черевики броги, які нам зараз здаються благороднейшими з благородних, відбуваються зовсім не з аристократичного сімейства. Вважається, що таке взуття з маленькими отворами стали робити для потреб шотландських і ірландських скотарів, які багато ходили по сирій траві і яким були потрібні черевики швидко висихають. І броги стали тією самою взуттям, яка задовольняла цю потребу: отвори служили вентиляцією, так що завдяки їм взуття, дійсно, швидко позбавлялася від вологи. Але ті селянські броги, про які йде мова, виглядали набагато менш вишукано, ніж нинішні. І для того, щоб перетворитися з грубих фермерських черевиків в вишукане взуття аристократів, їм довелося еволюціонувати приблизно так само, як китам, про яких відомо, що на зорі століть вони були сухопутними ссавцями.

Броги повинні були стати набагато більш зручними. Тому кроїти ці черевики поступово стали все з більшої і більшої кількості деталей. Чим більше деталей, тим краще взуття сяде по нозі, тим зручніше буде. Перфорація зовсім втратила свою функцію і стала декоративним елементом. Так, завдяки цьому довгому шляху, броги стали тим різновидом чоловічого взуття, яка виглядають найбільш складно. У броги багато деталей, подробиць, елементів, деякі з яких - такі ж рудименти, як у нас куприк. Що поробиш, еволюція!

Проте, не всі броги однаково рясно перфоровані. Для того, щоб зрозуміти, в чому відмінність одних черевик від інших потрібно зосередити увагу на носику броги. За кількістю отворів броги діляться на типи, приблизно так само, як вино.

Plain brogues - грають ту ж роль в гардеробі, що червоне сухе на столі. Plain brogues - тобто гладкі, прості броги з мінімумом перфорації - для тих, хто цінує тонкий смак.

Semi brogues - напів-броги - порівнюємо, звичайно ж, з напівсолодких вином. Для тих, хто нерівно дихає до всього незвичайного, помітного. Полу-броги - це ті черевики, у яких перфорацією прикрашений ніс черевика.

Full Brouges - повні броги (або просто броги) - як солодке вино, або навіть може бути, портвейн. Вжити можна з нагоди. Повні броги - це черевики, за якими перфорація поширюється без упину. У цих черевиків крилоподібна форма відрізного носка.

Селянське минуле не розпрощалося з броги зовсім. Не дивлячись на те, що броги зараз роблять зовсім не з грубої шкіри, але все ж носити їх вважається можливим тільки з неформальним одягом. В еліту гардероба - формальний костюм - шлях їм заборонений. Чим більше перфорації, тим суворіше це правило. Не носіть броги зі строгим костюмом, а вже повні броги зовсім краще надягати з джинсами або з якими-небудь м'якими кольоровими брюками. Якщо все ж і носити броги з костюмом, то з самими неформальними його модифікаціями. Втім, в цій країні такий рекомендації не дотримується, здається, ніхто.

Сама неформальна з класичного взуття - це взуття без шнурівки. Монки - взуття якраз з цієї категорії. Монк називаються черевики з одним або двома ремінцями. Цей фасон давно не ставав модним, а шкода, деякі варіанти таких черевиків виглядають по-справжньому здорово.

Як і будь-яка інша взуття, монки можуть бути броги. Проте, якщо монки позбавлені перфорації, в рамках класичного стилю вони коштують трохи вище, котируються, як трохи більш сувора взуття, ніж наступний взуттєвої вид - лофери. Лофери - черевики для прогулянок, для того, щоб відправитися в магазин. Їх можна носити із закладеними брюками, з сорочкою з загорнутими рукавами.

Віктор Гусаров, фахівець імідж-агентства: «Чоловіки часто купують класичну взуття, але майже завжди потім носять її неправильно, поєднуючи абсурдним чином з речами, які абсолютно для того не призначені. Смішно бачити як серйозний контракт приходить укладати людина в Лофери. Іноді в шикарних. Але виглядає це дивно і дико. Але час йде і зараз таких випадків менше, ніж років п'ять тому. Чоловіки вчаться ».

Ліза Рукавишникова

Новости