• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Огляд ДБЖ APC Back-UPS RS 1000

 1. опис
 2. Внутрішній пристрій
 3. тестування
 4. некролог
 5. Висновок

На тестування в нашу лабораторію поступив ДБЖ відомої фірми A merican P ower C onversion (далі в тексті статті APC). Компанія заснована в 1981 році трьома інженерами з лабораторії систем електронного перетворення енергії Массачусетського технологічного інституту. Перший ДБЖ був випущений в 1984 році, з тих пір компанія є лідером ринку пристроїв безперебійного живлення. Штаб-квартира APC знаходиться в Вест-Кінгстоні, штат Род-Айленд (США). Підприємства розміщуються в США, Ірландії, Швейцарії, на Філіппінах, в Китаї, Індії і Бразилії. Число співробітників компанії по всьому світу понад 5000 осіб. У нашій країні компанія має представництва в Москві, Санкт-Петербурзі і Новосибірську. Загальновідомо, що ИБП APC є еталоном якості та надійності. Користуючись нашою майже усталеною методикою тестування, ми приміряємо до неї "еталон" і зробимо висновки за підсумками інструментального тестування.

опис

Тестований ДБЖ належить до серії Back-UPS RS, за даними виробника це "Високоякісна захист харчування з резервними акумуляторами для офісних комп'ютерів" і "Краще рішення для місцевостей з низькою якістю електропостачання і для додатків, що вимагають великої тривалості роботи від акумуляторів".

Виробник заявляє наступні характеристики вироби:

Вхідна напруга, частота

Номінальна 230 В, допускається 156-300 В,
47-63 Гц

Вихідна (при роботі від батарей) напруга, частота

230 В / 50 Гц

Автоматичний регулятор напруги

забезпечує роботу без переходу на батарею в діапазоні 175-285 В

Вихідна потужність

1000 ВА / 600 Ватт

Форма вихідного сигналу

ступінчаста апроксимація синусоїди

Час автономної роботи від батареї 50% / 100% завантаження

5,9 / 16,6 хвилин

Функція запуску обладнання без підключення до електромережі

є

Тип, напруга і ємність батареї

RBC32 - Необслуговувана герметична свинцево-кислотна батарея з загущених електролітом

Час зарядки батарей до рівня 90% після розряду до рівня відключення навантаження під половинним навантаженням.

15 годин

індикатори

4 різнокольорових світлодіоди показують

- On Line (робота від мережі)
- On Battery (робота від батарей)
- Replace Battery (заміна батареї)
- Overload (перевантаження)

звукова сигналізація

Сигнал переходу в режим роботи від акумуляторів, особливий сигнал вичерпання заряду батарей, можливість завдання затримок.

самодіагностика

при включенні і контроль програмним забезпеченням

Захист від перевантажень при роботі від мережі

Постійно діючий багатополюсний шумовий фільтр: амплітуда залишкової напруги 0,5% за нормативами IEEE: обмеження сплеску напруги без часової затримки: відповідність вимогам UL 1449. поглинається енергія 180 Джоулів.

Захист ліній передачі даних

Захист телефонії, розетка RJ-11.
Захист 10/100 Base-T Ethernet, розетка RJ-45.

інтерфейс

USB

моніторинг

програмне забезпечення підтримує Windows 98 / ME / 2000 / XP
MAC OS X 10.2 / 10.3

Розміри Ш × Д × В

86 × 333 × 371 мм

вага

10,61 Кг

вихідні роз'єми

6 × IEC320 (Батарейне резервне живлення)
2 × IEC320 (Захист від сплесків напруги)

Рівень акустичного шуму на відстані 1 метра від поверхні пристрою

45 dBA

Тепловиділення в режимі роботи від мережі

180 Вт / год

Відповідність вимогам

A-tick, C-tick, CE, GOST, VDE

Умови роботи

не вище 3000 метрів
0-95% (без конденсації)
від 0 до + 40 °


ДБЖ поставляється у звичайній картонній коробці розміром 455 × 203 × 416 мм, вага запакованого комплекту 11,82 кг. Судячи з стікери на коробці, тестований ДБЖ проведений в Індії.

Комплект поставки включає в себе:

 • Інструкція з експлуатації
 • карта гарантійної реєстрації з конвертом для поштової пересилки
 • поштова листівка для отримання PowerChute + для Windows 95 / NT **
 • 2 листи пояснюють умови Lifetime Equipment Protection Programm *
 • вкладиш, що доповнює інструкцію для користувачів Macintosh
 • лист Quality Assurance Test
 • 2 кабелю для підключення обладнання (роз'єм IEC 320)
 • інтерфейсний кабель для зв'язку з ПК (RS-232C)
 • телефонний кабель RJ-11 (6P2C)
 • дві багаторазові стяжки для фіксації кабелів
 • підставка для вертикальної установки ДБЖ
 • CD з програмним забезпеченням PowerChute Personal Edition **
 • CD з супровідними матеріалами APC Information Center

* - Lifetime Equipment Protection Programm є довічною страховкою захищається за допомогою APC обладнання. У разі пошкодження обладнання по лінії електроживлення APC зобов'язується його замінити або відремонтувати. Сума страхового відшкодування досягає $ 200,000 для Австралії, і 100,000 Євро для ряду європейських країн. На Російський ринок умови страховки не поширюються.
** - Додається ПО PowerChute Personal Edition v1.5 призначене для Windows 98 / ME / 2000 / XP і MAC OS X 10.2 / 10.3. У разі якщо використовується Windows NT або Windows 95, слід заповнити і відправити поштову листівку. Протягом 8-10 тижнів Ви отримаєте PowerChute + 5.2 і 5.0.2. Реєстрація через Інтернет скоротить час очікування до 3-4 тижнів.

Вся друкована продукція представлена ​​англійською мовою. Інструкція містить пояснювальні картинки практично за всіма пунктами.

Якість комплектації можна оцінити як незадовільний. Відсутність російської мови в інструкції і відсутність гарантійного талона прямо порушує закон про захист прав споживачів . Відсутність кабелю живлення не дозволяє перевірити виріб при покупці. І якщо в бюджетному сегменті такий підхід може бути виправданий економією, то мотивація такого відомого виробника ІБП середнього і вищого цінового сегмента незрозуміла. Можливо, Російські дистриб'ютори будуть вкладати переклад інструкції і свій гарантійний талон. Гарантію на свої вироби виробник встановлює на 2 роки від дати випуску ДБЖ. Дата випуску визначається за серійним номером. Для Росії діє додаткова платна гарантія терміном на 3 роки. Оформити продовження гарантії можна протягом усього гарантійного терміну. Вартість розширеної гарантії залежить від послуг, що замовляються.

Виріб має оригінальний дизайн, що допускає горизонтальне (висота 2U) і вертикальне розташування. На наведеній нижче презентації ви можете самостійно вибрати потрібний ракурс і детально розглянути ДБЖ.

Корпус ДБЖ виконаний повністю з пластика і складається з п'яти частин - двох боковин, задньої стінки, лицьовій панелі і кришки батарейного відсіку. Вони з'єднані за допомогою пазів і 10 шурупів. Задня панель і кришка батарейного відсіку в нижній частині має пластикові напливи-ніжки. Якість лиття і пластика дуже гарне, облоя не виявлено. Передня панель містить індикатори режиму роботи, зверху вниз - On line (зелений), On battery (жовтий), Overload і Replace battery (червоні). Під індикаторами втоплена для захисту від випадкового натискання кнопка Power. Задня панель містить в верхній частині - RJ-46 Data Port, вентиляційну решітка вентилятора. У середній частині розташовані роздільні групи гнізд 2 × RJ-11 і 2 × RJ-45 для захисту телефонної лінії і локальної мережі відповідно. У нижній частині є 6 роз'ємів IEC320 батарейного живлення (4,3 А сумарно), 2 роз'єми IEC320 для підключення обладнання не потребує аварійному живленні (3,5 А сумарно), вхідний роз'єм живлення і багаторазовий автоматичний запобіжник на 10 А.

Внутрішній пристрій

В ДБЖ встановлений змінний батарейний картридж RBC32 виробництва APC. Його ємність 7 Ач, робоча напруга 24 В. Картридж містить в собі дві батареї CP 1270 виробництва китайської фірми Vision , Пластикову перехідну панель і кабель з оригінальним роз'ємом.

Слід зазначити, що батарея серії CP розрахована на режим 20 годинного розряду. При годинному режимі розряду її ємність за даними виробника становить всього 4,56 Ач. Типовий час розряду батареї при роботі в ДБЖ становить 10-30 хвилин. У такому режимі ємність складе менше 3,5 Ач. Ресурс батареї 200 циклів 20 годинного 100% розряду. При більш інтенсивному розряді ресурс може бути менше. Ще одне цікаве спостереження, різниця напруги на повністю заряджених батареях склала 0,2 В, збільшуючись до 0,8 В при інтенсивній розрядці. Це говорить про великий розкид якості батарей і відсутньому або неефективному підборі "пар" батарей в картридж.

Заміна батареї можлива силами користувача. Процедура заміни описана і показана на картинках в інструкції. Ніяких інструментів для цього не знадобиться, кришка батарейного відсіку кріпиться на клямці і легко зсувається вниз. Слід зазначити, що джерело поставляється з відключеною батареєю. Перед початком експлуатації слід зняти захисну стрічку та підключити батарею картридж. Слід зазначити нестандартне розміщення батарей в корпусі ДБЖ. Не дивлячись на те, що виробник не вказує робоче положення батарей, відступ від стандартного (банками вгору) розташування може негативно позначитися на терміні їх служби. Слід зазначити і економічний аспект. Батарейний картридж коштує рівно вдвічі дорожче комплекту самих батарей. При деякій вправності можна розібрати картридж і замінити тільки батареї.

Вся основна електроніка, розташована на одній двосторонній друкованої платі, яка знаходиться у верхній частині корпусу ДБЖ. Батарейний відсік відокремлений від електроніки перегородкою. Сама плата і монтаж елементів на ній, на перший погляд виконана якісно, ​​підписане відповідність елементів принципової схемою. Широко використовуються планарні компоненти. Монтаж елементів односторонній. Деякі дрібні елементи не розпаяні, але це не стосується фільтрів - все його елементи, включаючи великий дросель, знаходяться на своєму місці.

Комутацію обмоток здійснюють реле, максимальний комутований струм якого становить 7 А при напрузі 250 В, що в даному випадку дозволяє підключати навантаження з максимальною піковою потужністю до 1750 ВА. Компонування вентиляційних отворів передбачає активне охолодження силових транзисторів і діодів. На задній стінці розташований вентилятор фірми SUNON , моделі KDE2408PTS1-6 . З урахуванням роботи вентилятора тільки в режимі харчування від батарей такий вибір цілком виправданий. Вентилятор має дві швидкості, на максимальні оберти він включається при навантаженні понад 50%.

На платі розташований постійно живиться вторинний імпульсний джерело живлення 26 В, які живить систему заряду і керуючий процесор. При роботі він не видає ніяких звуків. Силові транзистори і діоди виробництва компанії Fairchild Semiconductor . Вони розташовані на восьми радіаторах площею по 40 кв.см. Кожен радіатор являє собою пластину з алюмінієвого сплаву товщиною 6 мм і розмірами 50 × 55 мм. Деякі елементи фіксуються пружинним притиском через ізоляційну пластину.

Інвертор на шести транзисторах FQP-18N50-V2 формує двоступеневу апроксимацію синуса. Інвертор виконаний по високочастотної схемою, що дозволяє підняти ККД і заощадити на міді в трансформаторі. Споживана ДБЖ потужність, при роботі від батарей без навантаження склала 9,5 Вт. Кожен транзистор має потужність 208 Вт і діапазон робочих температур до 150 ° за Цельсієм. Вид і якість формованого сигналу при різному навантаженні добре видно на осциллограмме.

Нашу увагу привернуло потовщення на фронтах сигналу при великій потужності. Більш детальна осциллограмма показала наявність паразитного імпульсу на фронтах.

Цей недолік схемотехніки призводить до підвищеної споживаної потужності, зниження ККД і появи на виході ДБЖ електромагнітної перешкоди в діапазоні 15-17 КГц.

Блок регулювання вихідної напруги (AVR) виконаний по автотрансформаторной схемою. Коефіцієнт трансформації при зниженні напруги 11%, при підвищенні 12%. В ДБЖ застосований автотрансформатор китайської фірми Chuan Shun Electric . Судячи з розмірів сердечника (85 × 70 × 30 мм) та маркування, його потужність становить 430 Вт.

Захист по лінії RJ-45 виконана на окремих друкованих платах, окремо для телефонної та комп'ютерної мережі. Плати закріплені на задній стінці за допомогою пластикових засувок.

На відміну від раніше протестованих ДБЖ бюджетного цінового діапазону, APC в своєму виробі реалізував повноцінні схеми захисту.

тестування

Тестований ДБЖ оснащений системою AVR - автоматичним регулятором напруги, іноді званого стабілізатором, який дозволяє коригувати (підвищувати або знижувати) вхідна напруга, що отримується з електромережі, не переходячи на харчування від батареї. Реалізація даного модуля відрізняється в залежності від моделі та виробника, в даному випадку AVR має одну знижувальну щабель (для нормалізації підвищеної напруги) і одну підвищує ступінь (для нормалізації зниженого напруги мережі живлення). Гістерезис AVR 7-16В. Наведений нижче графік ілюструє роботу AVR.

В ДБЖ APC Back-UPS RS 1000 за допомогою доданого програмного забезпечення PowerChute є можливість встановити діапазон вхідних напруг при роботі системи AVR. Діапазон регулювання напруги 188-208 і 252-272 В з кроком в 1 В. На жаль, через вихід ДБЖ з ладу не вдалося протестувати AVR на оптимальних налаштуваннях. Вищенаведений графік відображає роботу AVR з настройками (195-262 В). Передбачувані оптимальні настройки 208-244 В.

При виході напруги в мережі живлення за встановлений діапазон, ДБЖ переходить на акумуляторне живлення, сповіщаючи про це користувача за допомогою звукового сигналу. При перемиканні на батареї ДБЖ видає групу з чотирьох коротких сигналів періодичністю в 40 секунд. Роботу ДБЖ з батареєю, розрядженою до критичного рівня, супроводжує сигнал періодичністю в 1 секунду.

Час переходу на батарею і спрацьовування AVR визначалося по осциллограмме при номінальному навантаженні Потужність 600 Вт. Час переходу на батарейне харчування склало 7 мс.

Перемикання обмоток автотрансформатора відбувалося за 2 мс. На обох осцилограмах видно помірний брязкіт контактів реле.

ДБЖ був протестований на час роботи від батарей при різному рівні навантаження. Синтетичні тести проводилися на навантаженні з резисторів в 40%, 50%, 60%, 80% і 100% від номіналу ДБЖ. Вихідна напруга вимірювалося цифровим мультиметром UT60E . Під час роботи без навантаження воно склало 214 В.


відсотки

40%

50%

60%

80%

100%

навантаження

240 Вт

300 Вт

280 Вт

480 Вт

600 Вт

Як бачимо, у всьому діапазоні навантажень ДБЖ укладається в ГОСТ-13109-97 і видає в середньому 215 В з невеликим зниженням у міру розряду батареї. При повному навантаженні вже через 20 секунд спрацьовував сигнал розряду батареї, а при навантаженні в 60% і менше запас становив всього 30 секунд. Це безперечно мало для завершення роботи операційної системи і додатків. Рекомендована за результатами тестів потужність навантаження ДБЖ становить не більше 500 Вт.

Для випробувань на реальному навантаженню використовувався тестовий комп'ютер наступної конфігурації:

Всього було зібрано 5 варіантів конфігурації тестового комп'ютера:

 1. Integrated SiS Mirage, БП 400 Вт з пасивним PFC: INET-SiS
 2. ATI X700, БП 400 Вт з пасивним PFC: INET
 3. ATI X700, БП 400 Вт з пасивним PFC: DIVX
 4. ATI X700, БП 400 Вт з пасивним PFC: 3DM5
 5. ATI X700, БП 550 Вт з активним PFC і Автовольтаж: 3DM5-PFC

На діаграмі зліва направо:

INET-SiS - Конфігурація з вбудованим в материнську плату відеоадаптером. Запущено Internet Explorer на головній сторінці сайту iXBT.com, Outlook Express перевіряв кожну хвилину пошту. Дана конфігурація імітує просту офісну роботу.

INET - запущено Internet Explorer на головній сторінці сайту iXBT.com, Outlook Express перевіряв кожну хвилину пошту. Дана конфігурація імітує просту офісну роботу.

DIVX - Відтворення з жорсткого диска HD фільму Шрек (1280 × 720 × 24 × 1700 kbps бітрейт відео, AC3 доріжка 384 kbps). Завантаження процесора 17-25%.

3DM5 - Виконувався тестовий пакет 3Dmark05 v1.1.0, 1024 × 768 в режимі GT1, що має імітувати роботу сучасної іграшки.

3DM5-PFC - Конфігурація з блоком живлення потужністю 550 Вт, активний PFC, автовольтаж 127-230 В. Виконувався тестовий пакет 3Dmark05 v1.1.0, 1024 × 768 в режимі GT1, що має імітувати роботу сучасної іграшки.

Параметри зарядки АКБ є одним з найважливіших факторів, що впливають на термін служби батареї, а отже і самого ДБЖ. Незважаючи на застосування батарейного картриджа і наявність докладної інструкції по заміні картриджа, ця операція для звичайного користувача може бути причиною звернення в сервісний центр. Для застосовуваних в картриджі батарей CP 1270 виробником встановлений максимальний зарядний струм 2,8 А. З огляду на важливість режиму зарядки батареї, було зроблено два тести. У першому (жовта лінія) ДБЖ був розряджений на навантаження в 100% (600 Вт) до автоматичного вимкнення, у другому (червона лінія) після розряду на навантаження в 50% (300 Вт), ДБЖ послідовно розряджався на менше навантаження до повного розряду батареї.

Відновлення заряду после глибокого розряду зайнять 18 годин. Повна зарядка батареї зажадала более доби, струм заряду на качана Склаві 400 mA. В течение 14 годин струм заряду стає 370 mA. Ще 10 годин Знадоби для Досягнення зарядного Струм в 60 mA и напруги 26,9 В. После Закінчення двох діб з качана зарядки піджівлює ток Склаві 45 mA, при напрузі 26,92 В. Відновлення после інтенсівного розряду зайнять Всього 5 годин. Настолько малий час заряджання батареї не заслуга роботи схеми зарядки, а наслідок дворазового Падіння ємності батареї во время інтенсівного розряду. Ві напевно Вже звернули Рамус на характерні вертикальні Смуги на графіку. Це відображення того, что джерело в процесі зарядки відбірав Потужність у батареї. Можливо, чергування заряд-розряд є спеціально застосованої технологією, імовірно для десульфатаціі електродів батареї. За результатами вимірювань, робота схеми зарядки Визнана задовільною. До недоліків слід Віднести маленький зарядний струм и сильно занижена кінцева напряжение заряду. Цілком можливо, це зроблено в спробі компенсуваті Сильний розкід в якості батарей. Це призводить до тривалого очікування готовності ДБЖ після глибокого розряду, і до не повного використання ємності батареї. У плюсі ​​маємо деяке збільшення терміну служби батареї.

Для перевірки системи "холодного старту" ІБП був підключений до навантаження без підключення до мережі. ДБЖ включився при повній номінальному навантаженні.

Для зв'язку з комп'ютером у ІБП передбачений Data Port і кабель RJ-46-USB A. Для перевірки інтерфейсу зв'язку з PC, ІБП був підключений до порту USB, що додається кабелем. ДБЖ підтримує стандарт Smart Battery, він автоматично визначився в системі Windows XP і в диспетчері пристроїв з'явилися такі пристрої:

утіліта RMClock з тестового пакета RightMark визначила батарею ДБЖ:

Базові функції управління електроживленням доступні вбудованими засобами операційної системи. На наведеній нижче презентації ви можете бачити ці можливості.

В треї з'являється знайома всім власникам ноутбуків іконка.

У комплекті поставляється фірмове програмне забезпечення PowerChute Personal Edition 1.5.

Його установка відбувалася автоматично і не викликала ніяких проблем. Більш детально ця програма розглянута в окремій статті.

некролог

На жаль ДБЖ вийшов з ладу. Нам не вдалося поміряти температуру силових транзисторів і трансформатора і зняти характеристику AVR при оптимальних настройках. Користуючись нагодою, була протестована служба технічної підтримки по телефону. Дозвон завжди відбувався з першого разу, співробітник технічної підтримки був ввічливий і педантичний. Проблема "Overload" добре відома в сервіс-центрі. Було висловлено припущення про заліпшіе реле.

Висновок

Тестоване пристрій є класичним представником середнього цінового діапазону від відомого бренду. Безумовно виграючи в дизайні, володіючи всіма потрібними функціями і високою якістю виготовлення, ДБЖ APC Back-UPS RS 1000 має і недоліки - дешеві батареї в картриджі, малопотужний трансформатор AVR, слабкі "Липкі" реле. Надійність дійсно виявилася легендарної.

Преимущества

 • Стабільність вихідної напруги при роботі від батареї.
 • "Плоский" дизайн економить місце, особливо в серверних стійках.
 • Повноцінна роздільний захист телефонії і локальної мережі.
 • Підтримка стандарту Smart Battery.
 • Якісне програмне забезпечення в комплекті.

Недоліки

 • Дуже висока (до 262 В) напруга при роботі AVR.
 • Малопотужний трансформатор не тримає номінальне навантаження.
 • Відсутність в комплекті документації російською мовою.
 • Високий відсоток виходу з ладу.

Середня поточна ціна (кількість пропозицій) в московському роздробі: $ 345 ( 1 )

Новости