• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Форум Азія - Європа (АСЕМ)

Форум «Азія-Європа» (АСЕМ) був заснований на зустрічі глав держав і урядів в Бангкоку в березні 1996 р

В даний час в його склад входять 53 учасники, в тому числі 31 від європейської групи (28 держав-членів ЄС, Норвегія, Швейцарія і Єврокомісія) і 22 від азіатської (10 держав-членів АСЕАН, Австралія, Бангладеш, Індія, Казахстан, Китай , Монголія, Нова Зеландія, Пакистан, Республіка Корея, Росія, Японія і Секретаріат АСЕАН).

Приєднання Росії до АСЕМ відбулося на 8-му саміті форуму в жовтні 2010 р в Брюсселі. Російську делегацію на зустрічі очолив Міністр закордонних справ Російської Федерації С.В. Лавров.

АСЕМ - відкритий, неформальний міжрегіональний діалоговий процес, в рамках якого здійснюється співробітництво країн-учасниць в області політики і безпеки, транспорту, фінансово-економічної та соціально-культурній сферах.

В рамках форуму піднімаються питання розвитку євроазіатських транспортних зв'язків з метою формування комерційно привабливих, безпечних і надійних ланцюжків поставок, що сприяє зміцненню міжрегіональної взаємозв'язку і економічної інтеграції Європи і Азії.

У період 2016-2018 р в рамках Робочої групи країни-учасники АСЕМ виробили та узгодили пріоритетні напрямки практичного співробітництва в сфері взаємозв'язку. В основу документа лягли російські напрацювання, підтримані Китаєм і Японією, а також європейськими партнерами. Документ дозволить просувати в міжрегіональному форматі ініціативи по використанню транзитного потенціалу нашої країни, впровадженню системи «єдиного вікна», розвитку цифрової інфраструктури і відповідних технологічних рішень, а також буде сприяти співробітництву в галузі підготовки кадрів для транспортної галузі.

26-28 вересня 2017 року в Індонезії відбулася 4-а зустріч міністрів транспорту країн-учасниць АСЕМ, в ході якої російська делегація представила пріоритетні для нашої країни напряму щодо формування ефективних і конкурентоспроможних євро-азійських транспортно-логістичних маршрутів. За підсумками зустрічі була прийнята Балійська декларація, до якої увійшли російські пропозиції щодо налагодження взаємодії АСЕМ з ЄАЕС і ШОС в контексті виконання регіональних стратегічних планів по транспорту, а також щодо розвитку співпраці між партнерами АСЕМ шляхом обміну інформацією та кращими практиками за допомогою транспортного освіти.

Чергова Зустріч міністрів транспорту АСЕМ планується в м Будапешті в 2019 році.

18-19 жовтня 2018 року Міністр транспорту Російської Федерації Є.І. Дітріх в складі російської делегації на чолі з Головою Уряду Російської Федерації Д.А. Медведєвим взяв участь у заходах 12-го саміту АСЕМ в м Брюсселі. За підсумками саміту прийнято підсумкову заяву, в якому відображено загальне бачення шляхів поглиблення різнопланової кооперації між Європою і Азією, а також узгоджені позиції з ключових питань міжнародного порядку денного.

Інформація про Форум «Європа - Азія» розміщена на сайті - http://www.aseminfoboard.org

Новости