• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Центральна Азія: Молодь грає важливу роль в боротьбі з торгівлею людьми

Роль молоді в розвитку суспільства вкрай важлива Роль молоді в розвитку суспільства вкрай важлива. Про це говорив і Генеральний секретар ООН, пан Антоніу Гуттеріш в своєму посланні з приводу Міжнародного дня молоді відзначаючи, що «світ, динаміка економічного зростання, соціальна справедливість, толерантність - все це і багато іншого залежить і залежатиме від реалізації потенціалу молоді» .

Управління ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ ООН) всіляко сприяє активній участі молоді в попередженні злочинності та забезпеченні миру і безпеки в суспільстві, в будь-якій державі.

Одним з таких прикладів став Міжнародний літній молодіжний табір під назвою «Разом за мир без насильства», організований некомерційної недержавної організацією «Істікболлі авлод», яка в своїй діяльності надає сприяння і допомогу жертвам торгівлі людьми в Узбекистані. Табір базувався в Ташкентської області Узбекистану і став форумом для молодих волонтерів організацій, що входять в Міжнародну мережу з протидії торгівлі людьми і іншим видам насильства.

У таборі взяли участь понад 30 молодих представників громадських організацій з Узбекистану, Казахстану і Киргизстану. Протягом 8 днів дівчата та юнаки навчалися таким темам, як «Протидія торгівлі людьми», «Профілактика насильницького екстремізму», «Різні види насильства», «Безпечний Інтернет» та ін.

УНП ООН підтримала захід і сприяло участі експертів-тренерів з казахстанського об'єднання «Zhastar for peace», а також представників киргизьких молодіжних організацій та представника Громадського Об'єднання «Ел Агартуу» УНП ООН підтримала захід і сприяло участі експертів-тренерів з казахстанського об'єднання «Zhastar for peace», а також представників киргизьких молодіжних організацій та представника Громадського Об'єднання «Ел Агартуу».

Експерти - тренера з «Zhastar for peace» провели дуже насичені сесії, через які учасники дізналися про деструктивні екстремістських організаціях, про психологічні особливості жертв подібних організацій, про важливість критичного мислення як чинника, здатного захистити від можливих ризиків стати жертвами вербувальників і ще багато нового та цікавого. Через ці сесії молоді волонтери мережі були підготовлені як тренери, які в майбутньому зможуть проводити профілактичні заходи серед молоді.

Представник ГО «Ел Агратуу» проінформувала учасників табору про проведену роботу громадянським суспільством Киргизстану в області протидії торгівлі людьми, метою якої є об'єднання зусиль та координація діяльності як державних органів, так і організацій громадянського суспільства в реалізації Програми Уряду Киргизької Республіки по боротьбі з торгівлею людьми на 2017-2020 роки.

Представники киргизьких молодіжних організацій, в свою чергу, поділилися про майбутню страновой інформаційної кампанії «100 днів проти торгівлі людьми в Киргизькій Республіці», яка стартує 10 вересня 2018 за участю більше 30 організацій, в тому числі молодіжних організацій, громадянського суспільства та міжнародних партнерів. В ході майбутньої кампанії будуть проведені масштабні заходи за участю активної молоді Киргизстану з питань підвищенням обізнаності та інформованості місцевого населення про ризики торгівлі людьми і неврегульованої міграції, про ранні шлюби і примусову працю дітей, про можливі інформаційних інтернет порталах для населення, включаючи мобільний додаток «Довідник мігранта »і багато іншого.

В ході проведення літнього табору волонтери були навчені навичкам використання ефективних інтерактивних інструментів з питань побудови командної роботи, а також розвитку особистісних і комунікативних навичок В ході проведення літнього табору волонтери були навчені навичкам використання ефективних інтерактивних інструментів з питань побудови командної роботи, а також розвитку особистісних і комунікативних навичок.

Тренерами в таборі також виступили представники таких організацій як ПРООН та UNICEF, провідні фахівці місцевих неурядових організацій, відомі блогери та фахівці в сфері зв'язків з громадськістю та ін.

У висновку, волонтери з Узбекистану і Казахстану розділилися на пари і розробили міні-плани з проведення заходів щодо профілактики торгівлі людьми. Кожна пара волонтерів буде проводити заходи у себе в регіоні - 9 областей Узбекистану і 2 міста Казахстану. Протягом наступних 12 місяців волонтери будуть проводити різні семінари, акції, тренінги та інформаційні кампанії, де вони будуть застосовувати знання, навички та інструменти, отримані під час табору.

Новости