• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Що про Україну думають іноземці

  1. Орфографічна помилка в тексті:

13 травня 2009, 7:47 Переглядів: 13 травня 2009, 7:47 Переглядів:   Останнім часом українці стали набагато частіше виїжджати за кордон, як на відпочинок, так і у відрядження

Останнім часом українці стали набагато частіше виїжджати за кордон, як на відпочинок, так і у відрядження. Це призвело до того, що у нас зникло чарівне "почуття закордону", чужі країни перестали бути таїнством. Тепер тільки й чуєш від наших громадян, які жахливі є люди в Туреччині і Єгипті: мовляв, пристають до туристів в надії заробити нещасні $ 10, намагаються всучити нікому не потрібні послуги, та й зовсім відверто намагаються обдурити. Про індійців розповідають як про добродушних, але теж приставучих, про китайців - як про хитрих бізнесменів, готових на все заради вигоди.

Себе ж при цьому ми з боку не бачимо, а власну манеру поведінки вважаємо абсолютно нормальною, та й взагалі не цікавимося, що про нас думають іноземці. Тим часом, як з'ясувала "Сегодня", жителів ближнього і далекого зарубіжжя українці досі можуть дивувати і шокувати. Наведені нижче думки є приватними, проте вони можуть розкрити уявлення про те, як нас бачать з боку.

Про ОСОБИСТОГО Хатки

Погляд іноземців для нас - шанс побачити себе з боку, побачити те, чого самі в собі не помічаємо. "Японець, який приїхав в ХІХ столітті в Російську Імперію, дві третини книги присвятив жахливого стану російських туалетів", - говорить Ігор Козловський, керівник Центру релігієзнавчих досліджень Донецького університету проблем штучного інтелекту. Він вважає невибаглива ставлення до найважливіших життєвих функцій одним з основних моментів, які характеризують східних слов'ян.

На думку вченого, віра в щасливий випадок є національною особливістю українців. "Хоча ми не відкидаємо, що для особистого блага потрібно робити зусилля, велика віра в те, що особисте благо прийде як диво. Чи вдасться створити власну, особисту хатку, щоб не залежати від сусідів. Що стосується суспільного блага, то воно взагалі повинно впасти з неба ", - сказав він" Сегодня ". Правда, складність ситуації, на думку пана Козловського, саме в тому, що нагорі знаходяться люди, які думають так само, як і ті, хто внизу: "Вони приходять туди вирішувати особисті і сімейні питання зовсім не для того, щоб було краще комусь за межами сім'ї ".

За словами пана Козловського, така замкнутість українців на особисті проблеми пояснюється тим, що Україна завжди була регіоном дисидентів і протестуючих: "Тут виникло козацтво, сюди бігли єретики з Росії, реформатори із Західної Європи".

Необхідність самоствердження була для них одним з основних факторів. "Ця риса яскраво виражена в українських дівчатах, вони підкреслюють всі свої достоїнства одягом і косметикою", - пояснює вчений, додаючи, що глибинний мотив - містична віра в збагачення і рішення проблем за допомогою прекрасного принца.

РОСІЯНИ: містична ЗБАГАЧЕННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ФЕРРОЛОКАТОРА

Золота лихоманка
Золота лихоманка. Про таке шукачі золота мріють багато жителів півострова

Тетяна Гребенщикова завжди вважала жителів Росії і України приблизно однаковими за духом і світосприйняттям, проте коли вона приїхала в Україну на постійне місце проживання, її погляди змінилися. Уродженка Казані, вона вже рік живе в селі поблизу Феодосії.

"Мені здається, місцеві жителі весь час сподіваються на диво і вірять в можливість несподіваного містичного збагачення. Наприклад, тут в сільській місцевості дуже в ходу історії про мужиків, які виграють гроші в лотерею і на ігрових автоматах. Всі, хто працює в сфері послуг, очікують, що з'явиться багатий клієнт і почне шелестіти пачками доларів. Спочатку таке ставлення було і до мене. Коли я принесла до сільського ветеринара хвору собаку, він вирішив, що тепер на мені можна заробляти все подальше життя. Ще б пак, адже селяни тут зовсім не л ечат собак, - розповіла вона "Сегодня". - А кожен таксист, офіціант або працівник СТО мріє про металошукачі, щоб відшукувати археологічні знахідки. Всі обговорюють, як втертися в довіру до військових, щоб вкрасти-попросити-купити прилад ферролокатор. Він на 6 метрів дивиться вглиб землі і визначає, чи є там золото ".

Тетяна була здивована, що українці швидко зближуються з новими людьми. У цьому є і негативні сторони, наприклад, тебе намагаються використовувати: "А, так ти музикант, а у нас тут на весіллі треба в суботу зіграти. Віддайте нам вашого кульгавого півня, ми вам машину відремонтуємо безкоштовно. Півня віддали, а ремонту до сих пір чекаємо ".

Зазначає вона і довірливість простих кримчан: "Службовець в одному з банків Феодосії розповів, як до них у відділення вишикувалася черга на відкриття валютних рахунків. Виявилося, всі ці громадяни отримали по електронній пошті лист, що виграли в австралійську лотерею $ 10 000. У листі пропонувалося повідомити дані про свій валютному рахунку, і ті, хто повірив, пішли його відкривати ".

Індійці: ВТРАТИЛИ ВІРУ В ВЧИТЕЛЯ

Діти в Індії хочуть вчитися
Діти в Індії хочуть вчитися

Глава правління Східно-Європейського інституту розвитку Мрідула Гхош, яка приїхала в Україну з Індії до розпаду СРСР, публікує свої статті про нашу країну в індійських друкованих виданнях. В Україні її дивує ставлення наших співгромадян до утворення, престиж якого падає. "Я раз у раз чую, що не треба вчитися, що заробити гроші можна і без освіти, наприклад торгівлею. Однак в Індії будь-ринковий торговець мріє дати дітям хорошу освіту, щоб підвищився їх престиж в суспільстві", - сказала вона "Сегодня".

Г-жа Гхош пригнічена тим, що зниження престижу освіти сприяють і самі вчителі. "Брати дешеві подарунки і гроші від студентів і учнів - це соромно. У Індії, щоб подарувати щось вчителю, треба мати з цією людиною теплі відносини, щоб це не виглядало як хабар або приниження", - говорить вона. У цій ситуації винне і держава, яка недостатньо оплачує працю. В Індії шкільний учитель з цього року заробляє $ 600-800, що в 6-8 разів вище середнього заробітку в її рідному штаті Західна Бенгалія. На її думку, в Україні діти не соромляться жити за рахунок батьків. "У моїй культурі багатство вручають дітям, тільки щоб вони його примножили, адже його створювали багато поколінь".

Скандинавія: педантично до туфель, НЕНАВИСТЬ ДО ПОЛІТИКІВ

Шведов дивують ботфорти
Шведов дивують ботфорти

Українці дуже вимогливо ставляться до вибору взуття, зазначив в розмові з "Сегодня" датчанин Ута Тіфенбок, який приїжджав у відрядження в Київ і Одесу. За його словами, він зауважив, що так педантично до інших елементів свого гардеробу ми не належимо. "Мабуть, тільки тут ще можна побачити те, що наші жінки називають ботфортами, ну і, звичайно, гостроносі туфлі, які тут називають" козаки ", - сміється Ута, який був більш ніж в 80 країнах світу.

Г-н Тіфенбок каже, що в порівнянні з жителями скандинавських країн, українці виглядають набагато енергійніше і емоційніше, намагаються не сумувати. Можливо, в цьому нам допомагає пиво, масштаби вживання якого, на його думку, здатні здивувати не тільки скандинавів, а й традиційно "пивних" чехів. "Я не зустрів в Україні жодної людини, який би позитивно відгукнувся хоча б про один з політиків. Мабуть, тут голосують за тих, кого більше лають", - розповів нам датський гість.

Швед Джонатан Янссен був наляканий, коли в натовпі зустрічаючих в аеропорту "Бориспіль" побачив групу таксистів. "Ці люди мені здалися злегка небезпечними. І ще треба сказати, що російська та українська для людини, яка не звикла його чути, здається досить грубим, весь час гарчали і" икающіе "звуки чуються", - сказав він "Сегодня".

КИТАЙЦІ: ДИВНІ ДІТИ І лавки

Як можна сидіти під урною
Як можна сидіти під урною?

Студентка з Китаю Лі Дань, яка провела в Україні близько трьох місяців влітку 2008 року, каже, що українці сподобалися їй широтою мислення. Наші громадяни легко міркують про високі матерії, філософських питаннях, думають про майбутнє і будують плани. "Китайці завжди дуже зосереджені на поточних проблемах, в основному думають про роботу і планують лише нинішні витрати", - розповіла вона "Сегодня".

Але те, що у нас вважається ознакою культури, для китайця може здатися негігієнічним. "Китаєць ніколи не сяде на лаву, якщо поруч стоїть урна. Це вважається неприємним, коли люди сидять біля смітника. Я дуже здивувалася, коли дізналася, що в Україні за це все борються", - говорить Лі Дань. Дивним для китаянки здалася і система відносин батьків і дітей. "Українські батьки змушують дітей носити маленькі рюкзачки або сумочки зі своїми речами. У Китаї ж до 12-13 років батьки роблять за дітей буквально все. Так вони показують свою турботу про дитину, щоб коли батьки постаріють, діти відплатили їм такою ж турботою", - каже вона. Крім того, Лі Дань зазначила, що українські діти практично не бояться незнайомих людей: "У Китаї діти сором'язливі і навіть можуть сховатися, побачивши незнайомця".

НІМЦІ: УКРАЇНЦІ хмуриться ВЗИМКУ, АЛЕ ВЛІТКУ розквітає ЯК НІКОЛИ

З прискоком
З прискоком. Українці вражають весняним оптимізмом приїжджих

Серед усіх, хто приїжджає в Україну і живе тут в останні роки, громадяни Німеччини є одним з чільних місць. Своїми спостереженнями поділилися відразу кілька німців. За їх словами, українці набагато більше схильні до сезонних коливань, ніж жителі Західної Європи. "Коли приїжджаєш в Україну влітку, це зовсім не та країна, що взимку. Взимку всі похмурі, одягаються у темний і майже не посміхаються. У літню пору тут просто рай, люди стають теплішими разом з погодою", - сказала "Сегодня" Яніна Майер , яка живе в Києві вже близько року. За її словами, емоційний стан німців стабільно круглий рік і не залежить від погоди, вони або завжди спокійні, або постійно в піднесеному настрої.

Вона каже, що українці занадто швидко сходяться з людьми. "Після другої зустрічі тебе сприймають як близького і можуть говорити на самі інтимні теми. А щоб такі відносини виникли між німцями, потрібен рік знайомства, незгірш від", - розповідає вона.

А ще німці вважають українців занадто балакучими. "Ваші люди дуже багато міркують на абстрактні теми, які безпосередньо не пов'язані з їх повсякденним життям. Про політику, високих економічних матерії типу приросту ВВП, відносинах між людьми в глобальному сенсі. Вони можуть ні з того ні з сього почати розповідати про вподобаному фільмі. звичайного німця такі неконкретні розмови стомлюють, в Німеччині для цього є дискусійні клуби, де, наприклад, з 15.00 до 17.00 по неділях можна вдосталь наговоритися про політику ", - говорить берлінець Пауль Нагель, який кілька разів приїжджав Україна. Крім того, він говорить, що українські дівчата дуже розкуті в плані відносин статей, і з задоволенням приймають всі види залицянь. "Німкені розгубили жіночність, поруч з ними не відчуваєш себе сильною статтю", - сказав він "Сегодня".

Німців дивує любов українців до тепла, яку вони вважають любов'ю до задухи. "У ваших поїздах я постійно вимагаю від провідників відкрити вікна, перебувати там просто болісно, ​​а вікна зроблені так, щоб людина не могла з ними впоратися", - поскаржилася Христина Штайнер з Берліна.

Ліван І НІГЕРІЯ: ЗАГАДКОВЕ МОВЧАННЯ У ЛІФТАХ І ТАРІЛКИ У туалеті

Видавець Валід Арфуш, виходець з Лівану, який живе в Україні вже 17 років, розповів "Сегодня", що, на його думку, українці не дуже привітні. "З моєї східної точки зору, дивно, що люди не розмовляють один з одним в ліфті. Вони навіть не вітаються, хоча їдуть разом іноді по 20 поверхів. Коли я вчився в школі в Лівані, нам розповідали, про що можна говорити в ліфті. Про погоду наприклад ", - говорить він. Ще Валід вважає, що українці останнім часом дуже погано стали розбиратися в географії: "Коли я жив у Франції, мені ніколи не доводилося пояснювати, де знаходиться Ліван. В Україні я постійно розповідаю, що це не Африка. Можливо, плутають з Лівією" .

А виходець з Нігерії Джордж Ебонг, який вже три роки навчається в Києві, звернув увагу на звичку українців викидати залишки їжі в унітаз. Це шокує африканців. "Дивно, що українці, попивши, наприклад, чай, викидають заварку в туалет. У нашій культурі люди не заносять в туалет посуд, з якого їдять, це вважається вкрай негігієнічним". За його словами, він вже адаптувався до місцевого життя і тепер сам надходить точно так же. За його словами, він, як і більшість чорношкірих, які проживають в Україні, стурбований тим, що українці часто допускають расистські образи на адресу іноземців.

ВОНИ підмітив

МОРЕ ПИВА. Практично всі іноземці відзначають, що основним напоєм наших громадян є пиво. Дівчина на високих підборах, що йде на роботу з пляшкою пива в руці в 9.30 ранку, тут, схоже, вже нікого не бентежить. У той же час в більшості країн Європи вживання спиртних напоїв в ранковий час вважається поганим тоном, а між пивом і міцним алкоголем не бачать різниці.

МОВУ ДО КИЄВА. Наші співгромадяни часто не сильні в іноземних мовах. Знайти людину, що говорить по-англійськи, приїжджому вкрай важко. У Києві ця задача з розряду вирішуваних, але в провінції англомовних днем ​​з вогнем не знайдеш. І це незважаючи на те, що англійська в школах обов'язковий. А ще іноземці, які говорять по-російськи, скаржаться, що їх приймають за своїх і тому хамлять в магазинах і точках сфери обслуговування.

Неточність ВЕС. Вихідці з країн Азії відзначають, що в Україні кілограм відрізняється від кілограма на їх батьківщині. В Україні часто обманюють на вагах. В Індії та Китаї обважування вважається злочином проти основ моральності, а в деяких мусульманських країнах за це можуть засудити до тілесних покарань. Ще одного іноземця дивує, що в українських закладах громадського харчування дуже маленькі порції.

Занадто серйозно. Приїжджі зі східних країн помічають, що багато хто з наших співгромадян занадто серйозно сприймають життя, і до своїх негараздів дуже часто ставляться абсолютно без гумору, вганяючи себе в ще більшу депресію. Наприклад, в метро на 30 осіб можна знайти тільки одного-двох, які посміхаються. Крім того, з життя практично пішла звичка спокійно і привітно розмовляти з незнайомими людьми.

КРАЇНА ГЕРОЇВ

Українці в масі своїй не вірять, що, докладаючи значних зусиль, можна чогось досягти, вважає психолог Тетяна Михеєнко. "Наші люди вважають, що всі, хто заробив великі гроші, насправді цього не заслужили, їм просто пощастило або багатство прийшло від батьків. Вони абсолютно не вірять в те, що деякі сьогоднішні олігархи заради цього спали по дві години на добу", - сказала вона "Сегодня". На її думку, українці таким чином заперечують дію вселенського закону про те, що добробут залежить від копіткої праці. Ще один вселенський закон, який у нас прийнято заперечувати, - закон карми: причини і наслідки. "Людина може скаржитися на здоров'я, абсолютно не звертаючи увагу на свій спосіб життя. При цьому він може постійно лихословити на близьких, вести неправильний спосіб життя, погано харчуватися. І думати, що погано себе почуває через псування, насланої сусідом", - каже вона.

У той же час пані Михеєнко вважає, що постійні руйнування і війни, що відбувалися на території України, дуже збагатили внутрішній світ жителів цієї землі. Наша країна, як ніяка інша, тримається на подвижників - людей, які можуть виконувати важку роботу за мінімальні гроші, керуючись почуттям відповідальності або прихильністю до улюбленої справи. "Це дрібне непомітне подвижництво: тракторист не може кинути трактор, доярка - своїх корів, хоча винагороду за роботу просто мізерна. Життя шкільних вчителів і вихователів в Україні - це щоденний подвиг. Інакше як пояснити те, що люди живуть і годують сім'ю на зарплату в 850 гривень? Вони люблять дітей і свою роботу. Якщо не я, то хто ж? - ось їх мотив ", - говорить Тетяна Михеєнко.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Що про Україну думають іноземці". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Інакше як пояснити те, що люди живуть і годують сім'ю на зарплату в 850 гривень?
Якщо не я, то хто ж?
Новости