• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

NEWSru.com :: Перебіжчик з СВР розкрив головний контакт в Держдепі США: на заступника глави відомства Строуба Телботта "можна було впливати"

У США вийшла книга, яка розповідає про найзнаменитішого і, як вважає автор, високооплачуванішого перебіжчика з СРСР і Росії - працював на ЦРУ офіцера КДБ (а потім і СВР) Сергія Третьякова
Матеріали Третьякова використовувалися при підготовці приблизно 400 доповідей розвідки, які розповсюджувалися у вищих сферах - навіть в Білому домі
Третьяков стверджує, що СЗР вважала Строуба Телботта, заступника держсекретаря США при адміністрації Клінтона, "ОСОБЛИВИМ НЕОФІЦІЙНИМ КОНТАКТОМ" - таким терміном в СЗР "іменувалися джерела розвідданих в верхах

У США вийшла книга, яка розповідає про найзнаменитішого і, як вважає автор, високооплачуванішого перебіжчика з СРСР і Росії - працював на ЦРУ офіцера КДБ (а потім і СВР) Сергія Третьякова. Автор книги "Товариш Ж .: оприлюднені секрети головного російського шпигуна в Америці після закінчення холодної війни" - Піт Ерлі, книги якого про шпигунський осередок Джона Уолкера і про Олдріче Еймсі критика раніше високо оцінила. "Товариш Жан" - кличка Третьякова в КДБ.

оглядач The Washington Times , Пише про новинку, називає її "прекрасною". Хоча ЦРУ і ФБР допомогли Ерлі встановити первинний контакт з Третьяковим, ці відомства потім усунулися і дозволили перебіжчикові самому розповісти свою історію в усних інтерв'ю, записаних на диктофон (всього вийшло 126 годин). Ніякого офіційного впливу на кінцевий текст книги спецслужби не зробили. А в інтерв'ю знайшлося місце не тільки для серйозних викриттів, але і для байок про пияцтво і розпусту в КДБ і СВР.

З 1995 по 2000 рік полковник Третьяков був головним агентом СВР в Сполучених Штатах: як нью-йоркський резидент він керував приблизно 60 агентами, які діяли проти США і їх союзників в ООН. У 2000 році він перейшов до американців, проте ЦРУ досі не уточнює, коли саме він почав на них працювати. Ерлі приводить термін лише приблизно - "кілька років".

Аби не допустити сповіщати СВР про те, які саме таємниці розкрив Третьяков, співробітники розвідки, яких опитав автор, не вдавалися в деталі діяльності майбутнього перебіжчика. Один "високопоставлений співробітник розвідслужби", що мав відношення до втечі, сказав, що "товариш Ж." передав в ФБР більше 5 тис. надсекретних депеш СЗР і понад 100 засекречених доповідей розвідників СЗР, стверджує газета. (Повний текст на сайті Inopressa.ru .)

Матеріали Третьякова використовувалися при підготовці приблизно 400 доповідей розвідки, які розповсюджувалися у вищих сферах - навіть в Білому домі. Він назвав імена людей - дипломатів, учених, держслужбовців та інших - які шпигували на Раді в Манхеттені, в ООН і в Канаді, де Третьяков працював до переїзду в США. Він допомагав зрозуміти хід думок президента Бориса Єльцина під час дебатів про розширення НАТО, військових кампаній в Косово і інших місцях. Він виклав таємниці про радянські секрети ремесла СВР, які зіграли безцінне значення для контррозвідки США.

Випадок Телботта і інші викриття

Третьяков стверджує, що СЗР вважала Строуба Телботта, заступника держсекретаря США при адміністрації Клінтона, "ОСОБЛИВИМ НЕОФІЦІЙНИМ КОНТАКТОМ" - таким терміном в СЗР "іменувалися джерела розвідданих в верхах, що мають високе положення в суспільстві і / або політичних колах; слід вживати всіх заходів для приховування імені таких джерел ". (До цієї категорії також відносили Рауля Кастро, брата Фіделя).

Третьяков підкреслив, що Телботт був "зовсім не російським шпигуном", але людиною, який вважав себе експертом і якого можна було "обробити" для того, щоб він надходив за вказівкою Рад. Третьяков стверджує: "Телботт вважав себе експертом по Росії і думав, що знає, що буде краще для цієї країни і її народу. СВР і раніше помічала за західними лідерами такий самовпевнений підхід". Телботт і не підозрював, що його близький приятель - російський дипломат - веде з ним розмови за сценарієм, складеному в СЗР, щоб допитатися, що саме обговорюється на найвищому рівні в адміністрації Клінтона (Телботт був однокласником Клінтона по університету).

The Washington Times зазначає, що сам Телботт в розмові з Ерлі розцінив звинувачення Третьякова як "помилкові і / або створюють невірну картину".

Третьяков відкриває, що "рука Росії" причетна до вже відомих випадків зрад, в тому числі в ООН. Він підтверджує, що, як давно підозрюють слідчі, Путін мав відомості з перших рук про те, як російські чиновники користувалися так званою програмою "Нафта в обмін на продовольство", яка здійснювалася до повалення Саддама Хусейна. Третьяков призводить прямі докази того, що сценарій "ядерної зими", який в 1970-і роки відстоював покійний вчений і активіст боротьби з ядерною зброєю Карл Саган, був елементом кампанії дезінформації, що здійснювалася під керівництвом КДБ, щоб перешкодити розміщенню ракет НАТО "Першинг-2 " в Європі.

найбільш високооплачуваний

Третьяков був визнаний цінним перебіжчиком - у прямому сенсі цього слова. За словами одного зі співробітників ФБР, він "отримав грошову винагороду, яка набагато перевищує отриману будь-ким ще з колишніх радянських шпигунів".

Зараз Третьяков і його дружина Хелен володіють будинком, який коштує 600 тисяч доларів, і живуть на свої інвестиції.

Дочка Третьякова Ксенія закінчила магістратуру одного з університетів "Ліги плюща" (престижних і старовинних університетів на Східному узбережжі США).

При цьому Третьяков стверджує, що після переходу на американську сторону ні про що не просив, а Сполучені Штати винагородили його за власною ініціативою.

Новости