• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

========== ЛЕГЕНДА ПРО космічної ручки ... - Клуб друзів космонавтики

==========
ЛЕГЕНДА ПРО космічної ручки
==========

Стара міська легенда говорить про це так: під час космічної гонки 1960-х років NASA витратило мільйони доларів на створення незвичайної «космічної ручки», яку можна було використовувати в невагомості ... а Поради просто писали олівцем. Ця історія має підтримку у нас, тому що NASA дійсно витрачало купу грошей на письмове приладдя для космосу, в 1965 р вони, за словами істориків NASA, платили $ 128 за механічний олівець (до відома: у олівців була високоміцна зовнішня оболонка, але друкарська начинка була звичайнісіньким механічним олівцем). Видається логічним, що ощадливі Поради [ Стара міська легенда говорить про це так: під час космічної гонки 1960-х років NASA витратило мільйони доларів на створення незвичайної «космічної ручки», яку можна було використовувати в невагомості :) - КДК] застосували простіше, більш розумне рішення. Але історія про що фінансується урядом США створенні космічної ручки і Радах, які використовували замість ручки олівці, - неправда: обидві космічні програми використовували Fisher Space Pen, і ніхто нічого не платив за її створення. Давайте заглибимося в реальну історію.

----------
Чому звичайні кулькові ручки не працюють в космосі?
----------

У традиційній кульковою ручці, щоб доставити чорнило з резервуара на кульку і, в кінцевому рахунку, на папір, потрібна сила тяжіння. Але при її відсутності чорнило просто не «йдуть» до кульки, вони вільно плавають в резервуарі (тонка трубочка з прозорого пластика, яку можна бачити в будь-який кульковою ручці). Тому традиційні кулькові ручки не пишуть «догори ногами» і часто не пишуть на вертикальних поверхнях - чорнило просто втрачають контакт з кулькою.

----------
Чому б не використати олівець?
----------

До того як з'явилася «космічна ручка», американці і Поради дійсно використовували в космосі олівці. Американці віддали перевагу механічні олівці, які дозволяли проводити тонкі лінії, але представляли небезпеку, коли ламався кінчик графітового стержня (якщо ви коли-небудь використовували механічний олівець, то знаєте, що це відбувається дуже часто). Шматочок графіту, плаваючий всередині космічної капсули, міг потрапити в чиєсь око або навіть всередину обладнання або електроніки, викликавши замикання або інші проблеми. Якщо щось і потрібно було Х'юстону найменше, так це повідомлення астронавтів про проблеми.

У радянській космічній програмі використовувалися воскові олівці, у яких немає проблем з руйнуванням стрижня, а якщо для письма знадобилася велика його довжина, то космонавти просто знімали ще один шар паперу. Проблема з восковим олівцем полягає в тому, що пише він неточно і неясно - сильно схоже на лист дрібному. Також очищення кінця олівця створювало відходи, а шматочки паперу, плаваючі всередині «Союзу», були майже настільки ж дратівливими як частки графіту, плаваючі всередині капсули Apollo.

Вирішальний аргумент проти олівців пов'язаний з вогнем. Як всі ми дізналися після жахливої ​​пожежі на Apollo 1, будь-який легкозаймисті речовини в середовищі, що складається з чистого кисню, являє собою небезпеку. Після цієї трагедії NASA прагнуло мінімізувати використання легкозаймистих матеріалів в космічних капсулах - а будь-який тип олівця (традиційний механічний або воскової) включав в себе деяку кількість легкозаймистих матеріалів, навіть якщо це був просто графіт.

----------
Space Pen Фішера
----------

У 1965 році інженер Пол Фішер запатентував нову конструкцію ручки, яка змінила все. Його Fisher Pen Company, за повідомленнями, витратила $ 1 мільйон своїх власних грошей, щоб створити те, що спочатку назвали Zero Gravity Pen, а пізніше просто Space Pen. Фішер, як виявилося, оформив свій винахід як раз в той час, коли у NASA виникли проблеми олівцем за $ 128, і таким чином отримав вигоду з негативних відгуків у пресі і представив свою надміцний ручку як очевидне рішення. І це спрацювало.

Space Pen Фішера мала ряд технологічних рішень, які робили її придатною для використання не тільки в космосі, але і в інших складних умовах. Найбільшою інновацією був резервуар для чорнила - в герметичній капсулі був укладений азот під тиском [близько 2,4 атм], це дозволяло ручці писати догори дригом, в невагомості, в вакуумі, або навіть під водою. Азот був відділений від чорнила плаваючим бар'єром, який служив, щоб тримати чорнило у пише кінця капсули. Самі чорнило також відрізнялися від типових матеріалів; вони тиксотропні (дуже в'язку) консистенцію, яка перешкоджала випаровуванню і зберігала чорнило в стабільному стані, до тих пір поки що пише кулька не починав рухатися. У цей момент чорнило переходили в рідкий стан.

Щоб збалансувати потік знаходяться під тиском чорнила і запобігти витоку, Фішер застосував встановлений з високою точністю пише кулька з карбіду вольфраму. Ручка була зроблена повністю з металу, за винятком чорнила, температура займання у яких, за повідомленнями, була 200 ° C - досить, щоб відповідати суворим вимогам NASA займистістю.

У 1965 році Фішер представив зразки «космічної ручки» [AG7 Space Pen] NASA. Щоб перевірити заявлені Фішером властивості, космічне агентство протестувало ручку і за результатами випробувань схвалив її більш пізню версію для використання починаючи з 1967 року. Бажаючи заздалегідь уникнути скандалу з приводу надмірних сум, сплачених за олівці, NASA домоглося оптової знижки на ручки, заплативши в 1968 році, за повідомленнями, всього $ 2,39 за штуку при замовленні 400 одиниць. СРСР також придбав 100 «космічних ручок». [Причому абсолютно легальним способом, незважаючи на «холодну війну». - КДК] Астронавти NASA використовували Space Pen починаючи з польоту Apollo 7 в 1968 році. До наступного року і американська, і радянська космічні програми використовували Space Pen Фішера в космосі. І Фішер [не будь дурнем - КДК] розрекламував на весь світ маркетинговий успіх його ручки, який триває і донині. (Серед інших незвичайних успіхів можна назвати те що «космічна ручка» використовувалася на російському орбітальному комплексі «Мир» в середині 1990-х для просування на QVC [Online Shopping from Anywhere - КДК] як першого продукту, «проданого з космосу»).

Якщо ви знаєте англійську і захочете прочитати більше про Фишере і його Space Pen:

http://www.spacepen.com/about-us.aspx

http://www.thespacereview.com/article/613/1

http://www.snopes.com/business/genius/spacepen.asp

Ну, а якщо ви захочете придбати «космічну ручку» (жодного разу не реклама Ну, а якщо ви захочете придбати «космічну ручку» (жодного разу не реклама   ;)): ;)):

https://www.amazon.com/.../B000095K9D/ref=as_li_qf_sp_asin_tl...

----------
оригінал: http://mentalfloss.com/.../russians-didnt-just-use-pencils-sp...
Переклад: certero / pikabu.ru
Редагування і коректура: КДК
Фото: Cpg100 / Wikimedia Commons

Чому звичайні кулькові ручки не працюють в космосі?
Чому б не використати олівець?
Новости