• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Зміни в законі про громадянство Канади Bill С-24 (Strengthening Canadian Citizenship Act)

Фото з церемонії вручення громадянства на яку мене запросили в якості гостя і фотографа

Тема виявилася вельми душетрепещущей, тому виніс в окремий пост.

Тільки-тільки ми стали громадянами Канади як тут же це чудове довгоочікувана подія була затьмарена новинами про зміни в законі про громадянство - Bill С-24 (Strengthening Canadian Citizenship Act). Тепер ми як би не на 100% канадці а тільки на 99% якщо не позбудемося українського.

Цього літа федеральний уряд прийняв поправку до закону про громадянство, яка по-перше посилює вимоги для його отримання, а по-друге розділяє всіх громадян на дві категорії - тих хто народився в країні (або прийняв громадянство до вступу закону в силу (?)) і нових іммігрантів.

Головна мета яку переслідує цей закон - це обмежити легкий доступ до канадського громадянства для тих, хто не збирається жити в країні а просто хоче мати громадянство бо з ним простіше - простіше подорожувати, простіше жити, а якщо станеться чого, простіше просити допомоги у держави.

Зараз на прикладі ситуації в Україні дуже легко пояснити проблему закону C-24: будь-який громадянин Канади, який має українське громадянство і обвинувачений в тероризмі російським Міністерством Правди (так, такого поки немає в Росії, але запозичення його у Китаю - лише питання часу) за носіння синьої футболки та жовтих трусів запросто може позбутися канадського громадянства. Чи ні. Це вже на розсуд суду.

За статистикою більше 860,000 канадців мають подвійне громадянство

Дискримінує є той факт, що все перераховане вище не застосовується до громадян, які народилися в Канаді, що в значній мірі сегрегуючий суспільство за ознакою народження в країні.

З іншого боку, багато змін, що стосуються самого процесу отримання громадянства мені здаються якщо і не правильними то справедливими (ага, мені-то добре з сертифікатом на руках говорити):

1) Тепер для отримання громадянства необхідно буде прожити в країні 4 з 6-ти перебуваючи в країні не менше 183 днів у кожен з цих 4-х років (а не 3 роки з 4-х як раніше).

2.1.3.1 GENERAL REQUIREMENTS FOR NATURALIZATION (CLAUSE 3)

... the total required number of days of physical presence in Canada is 1,460 in six years and new section 5 (1) (c) (ii) requires a minimum of 183 days of physical presence per calendar year in four of the six years preceding the application for citizenship.

2) Час проведений в країні без статусу Permanent Resident більше не зараховується.

3) Заявники повинні продемонструвати намір жити в Канаді після отримання громадянства.

4) Мовний тест і тест на громадянство необхідно буде проходити всім кандидатам віком з 14 по 64 роки (а не з 18 по 54 як зараз).

5) Тепер для громадянства буде необхідно надати звіти про сплату податків.

6) Мзда за процес розгляду виросла з $ 150 до $ 400 за кожного дорослого.

7) Максимальний штраф в покарання за спробу отримати громадянство фальсифікуючи дані збільшується з $ 1,000 до $ 100,000 і / або до 2 років ув'язнення із забороною на повторну подачу терміном на 10 років. Викриття в шахрайстві тепер входить в юрисдикцію комітету CIC (я так розумію, що раніше це було через суд).

8) Ввели більш жорсткі обмеження на судимості і кримінальне минуле за кордоном.

«Strengthening Canadian Citizenship Act» отримав королівську санкцію 19 червня 2014 року. Рекомендую прочитати про измения в законі про громадянство - Bill C-24 - в першоджерелі повністю або коротко .

Новости