• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

За 5 років число отримали російське громадянство мігрантів з Казахстану зросла втричі

Фото з відкритих джерел

У 2012 році переселенцям з Казахстану видали 14 585 російських паспортів, в 2017-м - 40 718.
У 2017 року 40 718 казахстанців отримали російське громадянство. Це другий показник серед переселенців до Російської Федерації, повідомляє RT.
Найбільше російських паспортів за рік видали українцям - 85 119. На третьому місці - переселенці з Таджикистану.
За п'ять років число мігрантів з Казахстану, які стали громадянами Росії, зросла майже в три рази. У 2012-му казаха видали 14 585 паспортів, і, за даними МВС, це був найвищий показник серед іноземців-мігрантів.
"З Казахстану їхали люди, у яких є родинні зв'язки в Росії, в спрощеному порядку за три місяці вони отримували документи. Але як тільки почалася війна на Україні, звідти поїхало ще більше людей", - пояснив Президент Федерації мігрантів Росії Вадим Коженов.
Вихідці з Євразійського економічного союзу прирівняні в трудових правах до громадян РФ. Їм легше інших закріпитися в Росії і згодом оформити громадянство, підкреслив Вадим Коженов.
Глава комітету Ради Асамблеї народів Росії з питань громадської дипломатії Аркадій Тумасов відзначив, що на статистику істотно вплинуло полегшення мігрантам процесу подачі документів.
"Я пов'язую це зі спрощенням процедури і з вибудовуванням чіткої політики по відношенню до мігрантів. Раніше, щоб пройти реєстрацію, потрібно від двох до трьох днів. За кожною довідкою потрібно було бігати по всьому місту, а зараз це робиться централізовано завдяки системі одного вікна" , - зазначив він.
За 2017 рік Казахстан покинули 37,7 тисячі осіб. Це на 25,3%, більше ніж у 2015 році, коли країну покинули 30,1 тисячі осіб. Переважно казахстанці їхали в країни СНД - 33,7 тисячі, в інші країни вибуло 4000 осіб.
Аналітик Дархан Жумашев на замовлення МОН РК провів дослідження імміграційних потоків в Казахстані за останні три роки. Воно показало, що переважна більшість тих, що вибувають з країни громадян виїжджають за кордон не заради навчання, а на постійне місце проживання разом з сім'ями і дітьми. З них близько 90% возз'єднуються з історичною батьківщиною.

Новости