• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

У Росії може бути введений принцип отримання громадянства, заснований на «праві грунту»

Депутатами Наталією Поклонский і Костянтином Затуліним на розгляд до Державної Думи внесено законопроект, який істотно спрощує отримання російського громадянства, повідомляє РІА Новини" . Профільний комітет Держдуми, вивчивши проект закону отримання громадянства РФ, що базується на «праві грунту», вже видав позитивний висновок.

Руслан Бальбек, депутат Держдуми, зазначив, що введення нового принципу дозволить в спрощеному порядку отримати російський паспорт не тільки за принципом споріднення, але і по так званому «праву грунту». У разі прийняття відповідного закону все, хто народиться на території Російської Федерації, стануть її громадянами.

Бальбек також зауважив, що одним з основних критеріїв, як і раніше залишиться знання російської мови і культури. Громадяни колишнього СРСР, які мають родичів в Росії, також зможуть розраховувати на спрощену процедуру.

Отримання громадянства за «правом грунту» (лат. Jus soli) практикується в США, а також в більшості країн Латинської Америки. Особи, що народилися на території держави, незалежно від національної чи іншої приналежності автоматично стають громадянами країни.

Новости