• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

«Наша республіка практично на самоті бореться за федеративний устрій Росії ...»

20.07.2017

Татарська молодь Москви вирішила «вдарити автопробігом» по противникам договору між Татарстаном і Москвою на сабантуєм в Коломенському

# Договордорожеденег - цей хештег може стати одним із символів столичного Сабантуя, який пройде в ці вихідні. Активісти з клубу татарської молоді Москви «Бердәмлек» планують перед його початком провести флешмоб: проїхати на автомобілях з національною символікою і ділитися з перехожими наклейками відповідного змісту. Чи не вважатимуть в Кремлі це за провокацію і не перешкодять татарські активісти переговорів Москви і Казані - про це в матеріалі «БІЗНЕС Online».

Намічений на найближчу суботу традиційний московський Сабантуй в парку Коломенське на цей раз буде мати політичний відтінок Фото: © Раміль Ситдиков, РІА «Новости» Намічений на найближчу суботу традиційний московський Сабантуй в парку Коломенське на цей раз буде мати політичний відтінок Фото: © Раміль Ситдиков, РІА «Новости»

# ДОГОВОРДОРОЖЕДЕНЕГ

Намічений на найближчу суботу, 22 липня, традиційний московський Сабантуй в парку Коломенське, як з'ясував «БІЗНЕС Online», на цей раз буде мати ще й політичний відтінок. І мова не про приїзд високої делегації з Татарстану, яку попередньо повинен очолити Фарід Мухаметшин. Татарська молодь Москви планує провести тут яскравий і помітний флешмоб на підтримку продовження Договору про розмежування повноважень між Татарстаном і РФ.

Як розповіла нашому кореспонденту один з ініціаторів заходу, куратор клубу татарської молоді Москви «Бердәмлек» Римма Гумірова, акція почалася з флешмобу в соціальних мережах, коли всім небайдужим до теми продовження договору між Москвою і Казанню було запропоновано замінити свої аватарки на заздалегідь підготовлений плакат, де на тлі татарстанського прапора і герба був зображений хештег цитуючи # договордорожеденег. До речі, сам хештег раніше запустив блог «Європейський Татарстан» і підтримав всесвітній форум татарської молоді. «На основі цього тема розвивалася, і ми прийшли до висновку, що необхідно провести флешмоб, бо це більш помітно, ніж просто сидіти в інтернеті - на це все здатні. А сказати щось своє - це треба встати, робити якісь зусилля », - розповідає Гумірова.

«Напевно, немає байдужих в питанні про продовження договору між РТ і РФ, який поки старанно замовчується владою, в той час як всі наші співвітчизники напружено стежать за ситуацією. Ми не можемо залишатися осторонь і мовчки дивитися, поки наша республіка практично на самоті бореться за збереження федеративного устрою Росії. Нам не все одно, яке чекає майбутнє один з найефективніших регіонів РФ », - йдеться в емоційному зверненні, що постачається в мережі і закликає взяти участь в акції на столичному сабантуєм. Яка головна мета? «Залучення уваги до цієї теми і бажання показати, що татари Москви також небайдужі до цього питання», - продовжує Гумірова.

Сам флешмоб полягатиме в наступному: учасники проїдуть на автомобілях, прикрашених відповідними наклейками і прапорами Татарстану, уздовж Коломенського парку, де буде проходити Сабантуй. Учасників акції закликають включити і звуковий супровід у вигляді татарської музики. Поки активісти виготовили 40 наклейок # договордорожеденег і # міняратамсінетатарстан. На заклик взяти участь в акції бажаючих відгукнулося поки небагато, але тих, хто пише коментарі в соцмережах, досить велика кількість: «Пишуть в основному, що підтримують:« Правильно робите »,« Я з вами »і т. П. Але нам вистачить навіть п'ятьох, головне - привернути увагу до цього питання. Є вже і ті, хто живе не в Москві, але виявив бажання придбати ці наклейки ».

«Це абсолютний флешмоб, - підкреслюють організатори, - не мітинг, що не автопробіг». Участь в ньому може взяти кожен бажаючий, просто потрібно буде приїхати на місце, отримати наклейку і проїхати на своїй машині за вказаною маршруту . Певного часу збору немає, але планують впоратися до початку Сабантуя - його офіційне відкриття намічено на 13 годин. «Це ініціатива татарської молоді, ми просто хотіли таким чином висловити свою позицію і солідарність з Татарстаном», - додає ще один ініціатор акції Каміль Аміров.

«МИ НІЯКИХ ВЕЛИКИХ ЗАЯВ, ТИМ БІЛЬШЕ ПОЛІТИЧНИХ, РОБИТИ НЕ ЗБИРАЄМОСЯ»

Виникає питання: чи не розгнівається чи на публічну акцію московський Кремль, що не підставить подібна акція татарстанські влади на тлі непростих переговорів щодо долі договору, які ведуть РФ і РТ? Таку думку теж є, каже Гумірова, але наполягає, що це не політичний захід і не політична акція: «Це більше такий позитивний святковий пробіг під національну музику. Ми ніяких великих заяв, тим більше політичних, робити не збираємося. Це більше заяву про те, що татари живуть не тільки в Татарстані і ситуація з договором хвилює багатьох ».

Тим часом буквально напередодні Мухаметшин, якого чекають на московському сабантуєм, говорив про проблему договору, затьмарює суспільно-політичну стабільність в регіоні, з активом республіканської «Молодої гвардії». «В цілому суспільно-політичне життя спокійна, крім тієї проблеми, яка з'являється в зв'язку з завершенням відомого вам договору 2007 року, на підтвердження якого ми розраховуємо, але поки особливої ​​впевненості немає. У зв'язку з цим з'являються проблеми невідповідності нашої Конституції федеральної Конституції. З'являються проблеми політичного і правового характеру », - зазначив голова Держради РТ.

Він по-новому пояснив необхідність договору: «Було завдання розвантажити федеральний центр від невластивих повноважень, щоб вони сконцентрувалися на федеральних повноваження: в космос ми вище всіх літаємо, гроші випускати, армію містити, інші справи. А ми б тут самі влаштовували життя, розвантажуючи Володимира Володимировича і уряд різного періоду. Не треба думати: де побудувати туалет, де клуб відремонтувати, де дорогу відремонтувати, де водозабір полагодити, - вважає Мухаметшин. - Це наші з вами питання, ми розвантажуємо федеральний центр і вирішуємо їх самостійно. Зараз йде непростий процес, ми в переговорному процесі з федеральним центром. Не знаю, чим ми закінчимо. Треба знайти правове рішення можливих наслідків ».

Нагадаємо, що в кінці минулого тижня «Комерсант» повідомив про можливий компроміс з боку Москви. При цьому варіанті договір не продовжується, але Кремль не буде заперечувати проти того, щоб глава Татарстану називався «президентом» до закінчення повноважень Рустама Мінніханова в 2020 році. Це нам підтвердив депутат Держдуми Фатіх Сібагатуллін. «Один великий чоловік сказав мені, щоб не хвилювалися. Поки термін Мінніханова не закінчиться, він буде називатися президентом, тобто до 2020 року », - повідомив він« БІЗНЕС Online ».

Фарід Мухаметшин: «В цілому суспільно-політичне життя спокійна, крім тієї проблеми, яка з'являється в зв'язку з завершенням відомого вам договору 2007 року» Фото: Іван Скрябін Фарід Мухаметшин: «В цілому суспільно-політичне життя спокійна, крім тієї проблеми, яка з'являється в зв'язку з завершенням відомого вам договору 2007 року» Фото: Іван Скрябін

Повпред ТАТАРСТАНУ НЕ ЗНАЄ ПРО АКЦІЮ

Клуб татарської молоді Москви «Бердәмлек» створений на початку 2009 року на базі татарського культурного центру Москви. «Бердәмлек» (в перекладі з татарської «єдність») - клуб, де може спілкуватися татарська молодь з різних регіонів, небайдужа до рідної мови, культури, історії і зацікавлена ​​в поширенні національних культурних цінностей. В рамках клубу реалізується чимала кількість своїх проектів, спрямованих на збереження і розвиток татарської мови і культури. «Бердәмлек» активно співпрацює з повноважним представництвом Республіки Татарстан в РФ, є одним з організаторів московського Сабантуя. Втім, самі активісти повідомили «БІЗНЕС Online», що не погоджували свою акцію з чиновниками. Повпред Равіль Ахметшин сказав нашому кореспонденту, що поки перебуває у відрядженні, але сьогодні ввечері з'ясує подробиці заходу і завтра готовий буде дати коментар.

Цікаво, що колізія навколо договору зачіпає і існування відомства, очолюваного Ахметшина, оскільки воно закріплене статтею №4 того самого документа від 2007 року: «Органи державної влади Республіки Татарстан мають відповідне представництво при президенті Російської Федерації в місті Москві».

Нагадаємо, загальноміське свято Сабантуй-2017 пройде 22 липня 2017 року московському державному музеї-заповіднику «Коломенське». На цьому одному з історичних і мальовничих місць російської столиці він відбудеться в сьомий раз. Як завжди, гостей на сабантуєм чекає різноманітна програма: концерт майстрів мистецтв Москви, Татарстану і Башкортостану, веселі конкурси та ігри, яскрава ярмарок національних сувенірів, напружені поєдинки борців на поясах. Вперше буде задіяна і водна гладь річки. У концертній програмі візьме участь народний артист Росії і Татарстану Ренат Ібрагімов, який відзначає цього року своє 70-річчя. А на народній сцені пройде всеросійський конкурс інструментальних ансамблів «Живий звук». Давній і надійний партнер московського Сабантуя - місто Набережні Челни. На території музею-заповідника челнінцев встановлять імпровізовану татарське село, де за плетеними огорожею буде представлена ​​дерев'яна татарська хата з натуральними надвірними будівлями.

Колізія навколо договору зачіпає існування відомства, очолюваного Равілем Ахметшина, оскільки воно закріплене статтею №4 того самого документа від 2007 року Фото:   tatmsk Колізія навколо договору зачіпає існування відомства, очолюваного Равілем Ахметшина, оскільки воно закріплене статтею №4 того самого документа від 2007 року Фото: tatmsk.tatarstan.ru

«ТАТАРИ ЩЕ НЕ ПРОКИНУЛИСЬ, ТАТАР ПОТРІБНО потрясти І КАПІТАЛЬНО потрясти»

Експерти «БІЗНЕС Online» оцінюють ініціативу татарської молоді Москви і можливу реакцію на неї.

Фатіх Сібагатуллін - депутат Держдуми:

- Я не бачу необхідності проводити таку молодіжну акцію на сабантуєм. Таким шляхом сприяти підписанню договору - це сумнівно. Татарстан і Москва знаходяться в тісному зв'язку, добре працюють, наш Держрада плідно працює. Потрібно створювати комісію, а не роздавати значки. Ми це вже проходили, в 1977 році яких тільки сувенірів не було, присвячених 800-річчю Казані, хотіли такий ювілей провести, а потім раз - і скасували. Всі гуртки, значки, футболки викинули, виявилося, що столиці Татарстану 1000 років. Але хтось може сказати, що не потрібно московської молоді заважати, це їх право, адже зараз яку тільки агітацію на вулицях не побачиш.

Рімзіль Валєєв - журналіст, громадський діяч:

- Я не знаю, що планується в Москві, не чув про це, але раз молодь це робить, сподіваюся, це не провокація. А в цілому вираз побажань, почуттів, поглядів людей, національних громад - це нормальне явище в громадянському суспільстві. На жаль, в останні роки не вистачає цього. Всі звикли, що шановні люди, влада, сама щось вирішує, вирішить за них, а якщо по-іншому вирішить - теж згодні. А це є застоєм, є затискачем демократії за власною ініціативою, відмовою від суспільно-політичного життя - з цього починається найстрашніше. Це виходить добровільна диктатура. Чому б татарам, які живуть в Москві, в інших регіонах, якщо вони просунуті, якщо у них є інформація, якщо у них є погляди, не говорити про наболіле. Пусть говорят вони самі, а не приїжджі з Казані. Я думаю, татари ще не прокинулися, татар потрібно потрясти і капітально потрясти - тільки тоді вони прокинуться.

Табріс Яруллин - голова всесвітнього форуму татарської молоді:

- Мені здається, що це не якась організована акція з колонами машин, а просто висловлення своєї думки в такий легкої, відкритій формі. Я це в першу чергу так оцінюю. Чи ефективна вона буде? Ну якщо «БІЗНЕС Online» про це вже пише, то мета, думаю, вже досягнута. Зараз потрібно просто висловити свою думку такими формами, щоб знали, що і молодь підтримує продовження договору і все інше. Ми такі речі робимо, щороку проводимо акцію «Мін татарча сөйләшәм», роздаємо наклейки, значки - це насправді люди дуже позитивно сприймають.

Яка головна мета?
Чи ефективна вона буде?
Новости