• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

WikiZero - Джинси

 1. Типи джинсів [ правити | правити код ]
 2. Типи штанини [ правити | правити код ]
 3. Типи джинсової тканини [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

джинси - брюки з щільною бавовняної тканини з Проклепані стиками швів на кишенях. Вперше виготовлені в 1853 році Леві Стросс в якості робочого одягу для фермерів [1] .

Спочатку джинси шили з конопляної парусини англійського або американського виробництва, значно подешевшала через занепаду вітрильного флоту. Саме завдяки цьому матеріалу джинси завоювали славу виключно міцною одягу. Надалі конопля була витіснена бавовною, і до початку «джинсової революції» у світовій моді (1960-ті роки) конопляна тканина вже масово не застосовувалася в їх виробництві.

Слово «джинси» представляє собою російське освіту на базі американізму jeans. Ще в XVI столітті в Європі була відома хлопчатая саржа діагонального переплетення jean, особливий вид генуезької бумазеі . З італійського «Gene» в старофранцузском з'явилося слово «jane» і вже звідти перейшло в англійська мова .

Назва матеріалу утворилося від топоніма Генуя . Саму тканину виробляли у Франції, в місті ним (De Nimes), Генуя поставляв барвник - індиго .

Слово увійшло в російську мову в другій половині XX століття.

Історики вже давно простежили походження джинсів за їх назвами в англійській мові: denim і jeans. Перше вказує на французьке місто ним , Який славився своїми міцними тканинами, друге - на італійську Геную з її текстильними фабриками.

Перші джинси з'явилися в американських вантажників. Археологічні роботи поки нічого не дали; в письмових джерелах збереглися тільки уривчасті відомості про те, що в середині XVII століття з Генуї в Північну Європу (Особливо в Англію) здійснювалися поставки дешевої тканини цього типу [2] . Зображення імовірно джинсового одягу (жінка в джинсовій спідниці і хлопчик у джинсовій куртці, крізь діри якої видно світлу підкладку) виявлені мистецтвознавцями на картинах невідомого італійського майстра середини XVII ст., Умовно названого «Майстром блакитних джинсів» [3] .

В Великобританію з Генуї ввозили тканину, яка пізніше отримала назву « денім », Шили штани і продавали їх по всій Європі під назвою «Джейн» або «джин».

У 1750 році Джон Холкері створив «Книгу зразків текстильної промисловості Франції », Де були описані і зображені вісім моделей штанів, що нагадують сучасні джинси.

близько 1300 року н. е. у французькому місті Німі виготовляли полотно serge [4] de Nimes. Через 150 років з цієї тканини під назвою «denim» почали шити джинси. близько 1492 року експедиція Христофора Колумба вирушила на пошуки нового шляху в Індію . Вітрила на кораблях також були пошиті з тканини serge de Nimes.

1597 рік - італійські матроси з міста Генуя носили штани з парусини. Згодом штани з парусини стали називати «Дженес» або, на американський манер, «джинс».

З'явившись в середині XIX століття як спецодяг ковбоїв і золотошукачів , До сьогоднішнього дня практичні джинси завоювали весь світ.

20 травня 1873 року Лейба Штраусс (він же Лівай Стросс ), Син єврея -лоточніка, за 20 років до цього перебрався в Америку, отримав патент № 139121 Бюро патентів і торгових марок США (US Patent and Trademark Office) на виробництво «робочих комбінезонів без бретелей з кишенями для ножа , грошей і монет ». На той час Страусс успішно торгував в Нью-Йорку тканинами і в Каліфорнію подався на піку «золотої лихоманки»: він розраховував шити з англійської парусини штани і збувати їх старателів. Штани виявилися затребуваними - товсті, з бавовни, а не зі шкіри, щоб можна було їх прати, і з трьома великими кишенями, двома попереду і одним ззаду, і одним маленьким, для монет. Як барвник був обраний найстійкіший на той момент індолу (темно-синій). Перші джинси коштували 1 долар 46 центів.

Хоча у кожного виробника існує своя маркування і класифікація джинсів, існують загальнопоширені типи:

Типи джинсів [ правити | правити код ]

Фото Назва Опис Slim Fit Слім - звужений крій, повністю облягаючі джинси, лінія талії трохи завищена Regular Fit Класичні пятікарманние джинси, стандартний крій, класичні прямі від коліна джинси, або можуть звужуватися до низу Фото Назва Опис Slim Fit Слім - звужений крій, повністю облягаючі джинси, лінія талії трохи завищена Regular Fit Класичні пятікарманние джинси, стандартний крій, класичні прямі від коліна джинси, або можуть звужуватися до низу  Relaxed Fit Вільний крій  Loose Fit Широкі джинси- «труби», вільні по всій довжині, особливо до низу Relaxed Fit Вільний крій Loose Fit Широкі джинси- «труби», вільні по всій довжині, особливо до низу. Skinny Вузькі, облягаючі джинси Easy Fit Облягаючі стегна джинси, трохи завужені до щиколотки, лінія талії занижена Straight Fit Прямий крій. Джинси з практично однаковою шириною по всій довжині. Можуть бути як вузькі прямі, так і більш вільні. Low Waist Зниження талія Demi-denims Джинси Demi-denims викроєні так, що з'єднують в собі і брюки-кюлоти, і джинси skinny. Вперше дана модель була представлена ​​навесні 2016 року в колекції Ksenia Schnaider. Boot Cut Подовжені джинси, щільно облягають стегна, штанина розширюється до щиколотки, лінія талії занижена. Штанини трохи розширені нижче коліна, закривають черевики на два пальця Baggy Джинси стилю «Бегг» (їх головним чином надягають репери ), Дуже широкі, особливо в талії Capris Штани довжиною приблизно до середини гомілки галіфе Облягаючі гомілки і сильно розширюються на стегнах Джегінси Дуже обтягуючі, щось середнє між джинсами і легінсами Basic Класичний крій, п'ять кишень, злегка завужені до низу, заправляються в чоботи або поверх (див. Вестерн )

Типи штанини [ правити | правити код ]

Типи гульфика [ правити | правити код ]

Типи джинсової тканини [ правити | правити код ]

Особливість джинсової тканини, що надає їй характерного вигляду, полягає в способі фарбування тканини. Як правило, забарвлюється не вся тканину цілком, а перед прядінням фарбується тільки одна з систем ниток, поздовжня, основна. Поперечна система ниток не фарбується. Тому на виворітного стороні тканина може виглядати більш блідою, ніж з лицьового.

 • денім - найдорожча тканина, груба, після прання стає м'якше.
 • Шамбри - різновид деніму.
 • ламана саржа .
 • Джин - дешева, рівномірно пофарбована тканина, різновид деніму, нитки переплетені по діагоналі.
 • стретч ( en ) - бавовна з еластаном або лайкрой .
 • Натуральний стретч - рами (Китайська кропива), 45-55%, c бавовною.
 • екрю ( фр. écru) - неокрашенная бавовняна тканина, натуральна джинса.
 • Археологи виявили в Перу тканину віком 6200 років, забарвлену барвником індиго, який в наші дні використовується для виготовлення блакитних джинсів [5] .

Джинси вперше потрапили в СРСР в 1957 році, під час Всесвітнього фестивалю молоді і студентів .

В першу чергу з джинсами познайомилися жителі Москви і Ленінграда, де раніше за всіх почали з'являтися іноземні туристи і студенти. З цих двох столиць частіше виїжджали делегації за кордон. Тому західні речі раніше за всіх з'являлися у жителів саме цих міст, і ряду портів - Одеси, Калінінграда, Владивостока. Також саме в цих містах стали в 1964 році вперше відкриватися магазини «Берізка» , Де в асортименті були і джинси.

У ці ж роки джинси почали згадуватися в творах вітчизняних письменників і поетів: Василя Аксьонова , Євгена Євтушенка . У 1963 році під час відомої зустрічі Хрущова з творчою інтелігенцією Микита Сергійович докоряв Андрія Вознесенського за те, що той з'явився на зустріч в джинсах.

У 1961 році фарцовщики Ян Рокотов і Владислав Файбишенко були розстріляні за валютні операції. Торгівля джинсами фігурувала як один з пунктів звинувачення ( справа Рокотова - Файбишенко - Яковлева ). У 2013 році компанія Rokotoff, заснована в Нью-Йорку продюсером Віталієм Алізіером, в пам'ять про радянських фарцовщика випустила джинси під брендом Rokotov and Fainberg [6] .

 • Як Деним зберігається на заводі.

 • Автоматичні ріжучі машини використовуються на заводі RMG для різання шматків.

 • PP Спрей і PP Скріплення застосовується до джинсів, щоб надати їм новий вигляд.

 • Додавання 3D-хрускоту, вусів і зморшок в джинси, щоб вони виглядали більш звичними.

 • Застосування постійних зморшок до джинсів.

 • Ручна скребка джинсів.

 • Процес обробки смоли на джинсах.

 • Укладання на джинси (додає сили в області з високою напругою).

 • Шкарпетки, фарбувальні машини в мийку для миття джинсів.

 • Процес прання і сушіння джинсів.

 • Заключні кроки з підготовки джинсів для ринку.

 • Перевірка відповідності на живий моделі.

 • Перевірка якості та забезпечення якості.

 • Джинсові денім штани відображаються для покупця в автосалоні RMG.

Новости