• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Заборона експорту деревини є ще одним бар'єром для іноземних інвестицій в Україну - австрійський експерт Суттер - Економіка - C 1-листопада 2015 почав діяти мораторій на вивіз з України деревних порід, крім сосни

В Україні діє мораторій на вивіз деревних порід. Фото: ZN.ua

Введений в минулому році мораторій на експорт деревини суперечить підписаній Угоді про зону вільної торгівлі з Євросоюзом і створює додаткові ризики для інвестування в Україну. Про це в інтерв'ю виданню "LB. ua" заявив Мікаель Суттер, австрійський експерт в області реформ лісу в Центральній і Східній Європі.

"Така заборона йде всупереч підписаній Угоді Україна з Євросоюзом про зону вільної торгівлі, в якому одним із пунктів вказано безперешкодне переміщення товарів і послуг. Заборона експорту також є ще одним бар'єром, додатковим ризиком, який не має ніякого сенсу, тому що він може захистити промисловість на деякий час, але не підвищить рівень конкурентоспроможності на міжнародному рівні ", - заявив Мікаель Суттер.

За словами експерта, багато європейських бізнесменів зараз розглядають Україну як майданчик для інвестування, проте не роблять цього через погану репутацію українського бізнес-середовища.

" Україна має величезний потенціал, і багато інвесторів хотіли б інвестувати у виробництво пиломатеріалів. Я знаю багато компаній, які готові хоч зараз до співпраці, але на даний момент ризики дуже високі. Україна має погану репутацію в діяльності бізнес-середовища, і це стримує інвестиції . Якщо існує мораторій на експорт деревини - це розвиток в іншому напрямку. Ну хто буде інвестувати в Україну, коли існує заборона на експорт деревини? Який сенс в таких інвестиціях? "- запитує Майкл Суттер.

Як повідомлялося, з 1 листопада 2015 почав діяти мораторій на вивіз з України деревних порід, крім сосни. Деревні породи сосни потраплять під заборону експорту з 1 січня 2017 року. закон , Який наклав 10-річну заборону на експорт лісоматеріалів в необробленому вигляді, Верховна Рада прийняла у квітні 2015 року.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Ну хто буде інвестувати в Україну, коли існує заборона на експорт деревини?
Який сенс в таких інвестиціях?
Новости