• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Розташування розеток на кухні

 1. вступ У цій статті я продовжую серію статей « Електропроводка на кухні ». У ній я хочу детально...
 2. Альтернатива пункту # 7

вступ

У цій статті я продовжую серію статей « Електропроводка на кухні ». У ній я хочу детально розібрати розташування розеток на кухні з прив'язкою до кухонних меблів, згідно зі схемою розміщення меблів. Схема розташування розеток представлена ​​нижче. У цій схемі зібрані різноманітні види укомплектування кухні побутовою технікою.

Важливо! Перед початком самостійного виконання електромонтажних робіт з проводкою і розетками на кухні потрібно детально ознайомитися з характеристиками по підключенню і енергоспоживанню, вибраного обладнання, яке буде знаходитися на кухні.

Перед початком самостійного виконання електромонтажних робіт з проводкою і розетками на кухні потрібно детально ознайомитися з характеристиками по підключенню і енергоспоживанню, вибраного обладнання, яке буде знаходитися на кухні

опис схеми

Дана схема є приблизною, але досить стандартною. Приблизно таку схему зроблять вам при покупці кухонного гарнітура. Вивчимо цю схему докладно і подивимося поради на кожному елементу схеми.

Цифри опису, відповідають цифрам на схемі.

# 1 - Висновок електрокабеля 3 x 2,5 кв. мм; 400V (Вольт) / 16 Ампер. Цей висновок послужить для підключення комплекту електричної духовки і електричної варильної поверхні. Довжину кабелю вибираємо не більше 1500 мм.
# 2 - Розетка 230 Вольт / 20-32 Ампера для під'єднання «двійки»: електричної духовки і газової варильної поверхні. Розетку потрібно розмістити праворуч або ліворуч від духової шафи. Розетки потрібно розмістити в сусідньому навісній шафі. Заборонено розміщувати живильну розетку за корпусом духової шафи.
# 3 - Розетка для окремої духовки, розташовується теж в сусідньому шафі.
# 4 - Розетка 230V на 16A для під'єднання посудомийної машини. Розетка повинна бути розміщена зліва чи справа від місця установки посудомийної машини, в сусідньому робочому столі; не можна розміщувати розетки за корпусом посудомийної машини.
# 5 - Розетка 230V на 16A для мікрохвильової печі встановлюється в сусідньому шафі.
# 6 - Розетка 230V на 16A для кухонної витяжки потрібно розмістити на висоті 2 метри 180 см при висоті верхніх шаф 70 см (або 2 метри 465 мм при висоті верхніх шаф 99,5 см).
# 6a, 6b - Альтернативне розташування електро розеток для витяжки.
# 7 - Розетка 230V на 16A для холодильника або морозильника. Розетка повинна розміщуватися праворуч або ліворуч від самого холодильника або морозильника.

Альтернатива пункту # 7

# 7a - Розетка для холодильника або морозильника, вбудовується під стільницю кухонних меблів.
# 7b - Розетка на 16A для вбудованого в шафу холодильника (морозильника); розташовується на висоті 2180мм або 2465мм (в залежності від висоти верхніх шаф).

# 8 - Розетка 230V на 16A для підключення дрібної побутової техніки (кухонний комбайн, кавомолка, і т.д.).
# 9 - Розетка 230V на 16A для підключення вбудованого освітлення кухні.
Додатково необхідно визначити розміщення вимикача кухонного освітлення.

Після ознайомлення можна приступати до електромонтажних робіт по установці кухонних розеток .

Всі лінії електропроводки необхідно прокладати на відстані від місць кріплення навісних шаф, щоб під час свердління не пошкодити електропроводку.

Примітка:

 • При висоті цоколя кухонних меблів в 150мм висота розташування всіх розеток потрібно збільшити на 5 см.
 • За посудомийній машиною і духовою шафою можна розміщувати розетки, водопровідні та каналізаційні труби.
 • Окремі електричні групи потрібно виділити для:

- посудомийної машини ;
- вручений поверхні;
- і електричного духової шафи.

 • Для інших споживачів електроенергії (холодильник, морозильна камера, мікрохвильова піч, розетки над робочою поверхнею) - можна використовувати загальний електричний ланцюг.
 • Розетки можна розміщувати над мийкою і поверхнею.

На цьому все! Успіхів Вам у ваших починаннях!

Спеціально для сайту: Все про ремонт квартири

Інші статті розділу: Ремонт кухні

схожі статті:

Новости