• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

15 поверхів за 30 діб | Журнал Популярна Механіка

  1. Отже, швидкість
  2. технологічні переваги
  3. Що пропонує майбутнє

Китайці поступово завойовують світовий ринок власними брендами: китайські автомобілі, китайська побутова техніка - всім цим цілком можна користуватися без страху за своє життя і гроші. Але виник новий напрям - китайські будинку. 30 поверхів за 15 діб ... не бистровато чи будують?

Досягнення китайських інженерів-будівельників з компанії Broad Sustainable Building ще в 2012 році прокотилося по Всесвітній павутині, точно паровий каток. Сенсаційні кадри і не менш дивовижне відео зведення 30-поверхового готелю Т30 за 360 годин - таймер цокав в нижньому кутку ролика - викликали значно більше сумнівів і критики, ніж захоплення. Проте побудовані BSB будівлі виглядають добротно - як всередині, так і зовні. При рекламі своєї продукції компанія особливо напирає на найвищу сейсмостійкість, що значно перевищує аналогічний параметр для інших схожих споруд. Чи витримає Т30 землетрусу магнітудою дев'ять балів? Дай бог, щоб йому взагалі не довелося випробовувати подібні навантаження. Але чомусь віриться, що витримає.

Отже, швидкість

Як не кинь оком, в розробках BSB - суцільні переваги. Причому більша їх частина (згадані сейсмостійкість, енергоефективність, закладений в конструкцію термін служби і т. Д.) Залишаються в тіні. На поверхні - божевільна швидкість. Від моменту установки першої плити на підготовлену будівельний майданчик до застиланні останньої ліжка в люксі на верхньому поверсі готелю Т30 - всього 360 годин, тобто 15 діб. За рахунок чого виходить витримувати такі темпи?

Китайський «скоростріли» Т30 задовольняє всім технічним вимогам, що пред'являються до п'ятизірковим готелям Китайський «скоростріли» Т30 задовольняє всім технічним вимогам, що пред'являються до п'ятизірковим готелям. Басейн теж буде: його побудують трохи пізніше.

Перше: збірна конструкція. Звичайно, BSB не будує будинки в тому сенсі, який ми звикли вкладати в поняття «будівництво». Компанія їх швидше збирає з заздалегідь виготовлених стандартних деталей. Здебільшого це сталеві плити і колони з діагональними розпорами, на які перекриття встановлюються. Плити мають різну форму і складаються з типових квадратних сегментів; ширина кожної плити - 3,9 м, по довжині є три стандарти - 15,6; 11,7 і 7,8 м. За один рейс вантажівка з заводу може привезти дві-три плити і всі супутні кріпильні матеріали, на один поверх йде 36 сегментів. Нижня частина плити - це вже готовий до обробки стелю, верхня, відповідно, - пол. В середньому сім-вісім підвезень забезпечують повну поставку всіх матеріалів для складання одного поверху. Аналогічно встановлюються бічні панелі з заздалегідь закладеною теплоізоляцією і кабельною каналізацією. Всі деталі стандартні, і їх збірка значно спрощена завдяки штифтів і пазів: робітникам не потрібно нічого вирівнювати або вимірювати: по суті, вони «сліпо» збирають будівлю, працюючи буквально гайковертами. Похибка - всього ± 2 мм, як стверджують розробники. Після установки плит перекриття на поверсі робочі просто пригвинчують всі деталі «обвески» і відразу ж простягають елементи електромережі, повітроводи та інші комунікації.

Друге: паралельна робота. Звичайне будівля будується поетапно: спочатку зводять каркас, потім виконують наступний вид робіт, наступний і так далі. У BSB працюють по-іншому. Коли верхніх поверхів ще немає і в помині, нижні вже склять і встановлюють внутрішню обробку; туди проведено електрику і навіть частково завезені меблі. Оздоблення, як уже говорилося, теж збірна: на несучих колонах передбачені кріплення і для утеплювачів, і для конструкцій опалення, і прочая, і прочая. Великий і складний конструктор має на увазі, що збирати його можна практично в будь-якому порядку - мало не з даху.

І третє: в термінах зведення не згадується ряд робіт. Відлік стартує з моменту установки першої опори на фундамент. Час же трамбування грунту і заливки самого фундаменту не враховується. Китайці роблять це досить швидко - але все одно кілька днів додається, як не крути. Таймер зупиняється із завершенням останнього поверху, але остаточно оформлюються роботи до цього моменту «доповзають» приблизно до 2/3 будинку: обробка інших внутрішніх приміщень відбувається вже постфактум. Ось такі маленькі рекламні хитрощі. Також не враховуються людино-години, витрачені на виготовлення деталей. Природно, їх конвеєрне, фабричне виробництво значно прискорює процес, але займає воно теж не 0 хвилин 0 годин.

Проте в технічній документації є всього цього хитромудре пояснення. Будинки BSB номінально розділені на три елементи. Зокрема, побудований за 360 годин готель по документації складається з трьох незалежних споруд - T30 (власне готель), F-JT240 (вестибюль) і F-D3000-1 (фундамент з паркінгом). Така подача дозволяє без обману говорити, що Т30 побудований за 15 днів - без урахування інших споруд.

Втім, BSB озвучує і повний термін введення готелю в експлуатацію - від появи на майданчику першого бульдозера до перерізання червоної стрічки. Він склав 48 днів. Непогано для готелю високого рівня (класифікація - п'ять зірок) на 358 номерів! Розташований готель, до речі, в дуже романтичному місці - на березі озера Дунтинху в провінції Хунань.

технологічні переваги

Але є речі важливіші швидкості. Розробники виділяють цілий ряд ноу-хау, за якими будівлі BSB значно перевершують конкурентів. Це підвищена сейсмостійкість, відмінна енергоефективність, високий ступінь очищення внутрішнього повітря, довговічність, економія і використання екологічно чистих будівельних матеріалів.

Компанія зайнялася розробкою сейсмостійких конструкцій після трагічного Сичуаньського землетрусу 2008 року - з цього і почалася історія Broad Sustainable Building. Після сотень годин досліджень і тестів і була розроблена існуюча структура: надлегкі сталеві конструкції, що поєднують вертикальні і діагональні опори. Китайська академія дослідження будівельних конструкцій провела два серйозних тесту будівель BSB: були побудовані копії 7-поверхової будівлі (в масштабі 1: 4) і 30-поверхового готелю (в масштабі 1:10), після чого їх «трусили», імітуючи землетруси різної магнітуди . Це вкрай дороге дослідження показало, що будівлі BSB стійкіше своїх традиційних конкурентів як мінімум в три рази (а при деяких показниках - в 10 - 12).

Ще одна «фішка» - енергоефективність. У будівлях BSB використовується близько 30 різних енергозберігаючих технологій. Деякі зовсім прості - грамотна система термоізоляції стін і даху (товщина теплопанелей - 15 - 35 см проти 35 у звичайних будинках) і оригінальні склопакети, здатні перетворювати будівлю в аналог великого спального мішка, світлодіодні лампи. Є і більш витончені ідеї: ліфти дозволяють виробляти енергію при спуску вниз; економія досягається також за рахунок технології очищення води і повторного її використання в системі каналізації. Оригінальна технологія BSB дозволяє економити енергію завдяки системі тепло-обміну між зовнішнім і внутрішнім середовищем.

Оригінальна технологія BSB дозволяє економити енергію завдяки системі тепло-обміну між зовнішнім і внутрішнім середовищем

Взагалі, очищення повітря - це основний напрямок діяльності головної компанії BSB - Broad Group. У кожній кімнаті кожного будинку BSB встановлює мембрани для контролю забруднення повітря. Залежно від призначення приміщення контроль проводиться за методикою PM0.3, PM2.5 або PM10 (де число означає діаметр - в мікрометрів - забруднюють повітря частинок, які не пропускає фільтр детектора). Для очищення використовується триступеневий метод «суперфільтраціі». Перший ступінь - фільтр грубого очищення, друга - ноу-хау компанії, електростатичний фільтр, що затримує до 98% шкідливих домішок, третій - класичний HEPA-фільтр. Вся ця система працює як великий сучасний пилосос.

Значна перевага методики - низька ціна: стандартні заводські елементи, мінімальна вартість підвезення матеріалів і будівництва. Будівництво при цьому дивно чиста, будівельне сміття практично відсутня. До слова, у настільки швидкого зведення T30 була і ще одна мета крім реклами: в техзавдання входила необхідність встигнути до початку сезону дощів.

Порівняння параметрів готелю BSB і звичайного п'ятизіркового Порівняння параметрів готелю BSB і звичайного п'ятизіркового. BSB наводить безліч різних порівняльних таблиць, які свідчать про переваги їх технології. Як «конкурента» Т30 приймається «усереднений» 5-зірковий готель (незалежно від кліматичної зони).

Що пропонує майбутнє

Звичайно, продемонстровані BSB технології - це майбутнє. Воно ще не настав, і до його приходу пройдуть не рік і не два, але впевненість у своїх силах у китайців величезна. На сьогоднішній день (за два роки) вони побудували всього чотири будівлі - кожне чимось відрізнялося від попереднього - в основному для тестування методики.

По-справжньому назву Broad вистрілила 6 березня 2010 року на EXPO 2010 в Шанхаї, де шестиповерховий павільйон компанії CPO16 був зведений всього за шість годин на очах у здивованої публіки. У липні за 160 годин був зведений 15-поверховий New Ark Hotel в Чанші (провінція Хунань), а в листопаді - павільйон Broad Group в Канкуні (Мексика) на конференції ООН з питань зміни клімату за вісім днів. Т30, побудований в грудні 2011 року, став найбільшим і вельми успішним проектом BSB. Готель будували трохи більше 200 робочих (не рахуючи співробітників фабрики-виробника елементів конструкції) і один-єдиний баштовий кран. При розширенні конвеєрного виробництва і самої компанії BSB обіцяє будувати по 50 будинків на місяць вже до 2014 року.

Хмарочос Sky City Хмарочос Sky City. При проектуванні Sky City враховувалася «національна китайська ідея»: знищення класової нерівності. Квартири і робочі місця в гігантському хмарочосі розраховані на людей самого різного достатку. За загальною висоті Sky City буде трохи нижче, ніж знаменита «Бурдж Халіфа» в Дубаї - «всього» 666 метрів. У підставі він буде являти собою квадрат зі стороною 140,4 метра. Передбачається, що 6 місяців займе виробництво деталей хмарочоса, ще два місяці - його зведення на місці. Зі швидкістю будівництва ділового центру «Москва-сіті» заявлені китайцями темпи краще не порівнювати ...

Інженери BSB невпинно вдосконалюють конструкцію. Універсальність їх силової схеми дозволяє зводити з панелей і опор BSB практично будь-які будівлі та споруди. І тому китайці не збираються зупинятися на досягнутому. Ще в кінці 2010 року вони заявили про намір реалізувати мегаамбіціозний проект Sky City - 200-поверховий сейсмостійкий хмарочос, в якому одночасно могли б жити і працювати більше 100 000 чоловік. Скетчі та технічна документація Sky City найбільше нагадує кадри з футуристичного фільму, подібного «П'ятому елементу». Одна з соціальних завдань Sky City (і подібних до нього типових меганебоскребов) в разі успіху - дозволити людям жити і працювати в одній будівлі, таким чином вирішуючи проблеми трафіку і перенаселення. Розміри хмарочоса дадуть можливість рознести життєвий простір і робочі місця на належне відстань один від одного.

З огляду на працездатність китайців і швидкість їх технічного розвитку за останні 15 років, можна вірити і в сотні будинків, побудованих за принципом Т30, і в титанічна Sky City. Хоча ... Набагато приємніше жити в місті, радующем своєю архітектурною індивідуальністю, а не стандартними коробками. Нехай навіть енергоефективними і сейсмостійкими.

Стаття «100 норм за зміну» опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №5, травень 2012 ).

Не бистровато чи будують?
Чи витримає Т30 землетрусу магнітудою дев'ять балів?
За рахунок чого виходить витримувати такі темпи?
Новости