• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як виховати силу волі

 1. Розбираємо, як виховати силу волі
 2. Топ-7 як виховати в собі силу волі

Сила волі є у всіх, тільки у одних вона «залізна», а у інших так і залишилася в зародковому стані. Коли мова заходить про неї, розмова найчастіше стосується чоловіків, але для жінок це якість не менш важливо і потрібно. Розвинути її непросто, але зумівши, ви з легкістю зможете долати будь-які труднощі і домагатися поставлених завдань, які б перешкоди не ставила перед вами життя. Адже сьогодні вже ні для кого не секрет, що представниці прекрасної статі відрізняються не меншими амбіціями, ніж чоловіки, і без сили волі їм не обійтися.

Фото: як виховати силу волі


Розбираємо, як виховати силу волі

Чи вважаєте, що у вас немає характеру, ви глибоко помиляєтеся. Наявність або відсутність певних рис у особистості, не означає, що вона не володіє власним стрижнем. Адже ви кожен день вирішуєте завдання, щось робите чи не робите, що все одно означає якийсь вчинок, спілкуєтеся з оточуючими і проявляєте себе. Тільки характер у всіх свій, у кого-то він як кремінь, завдяки розвитку певних якостей, а у кого-то занадто м'який і податливий, що абсолютно не означає, що це погано. Поки людини влаштовує його життя, у нього все добре, а ось коли виникає невдоволення самим собою - настає час змін.

Але лише в тому випадку, коли людина усвідомлює, що змінюватися потрібно самому, у нього з'являється шанс досягти вражаючих результатів. Тому що не можна змінитися, не маючи мотивації, не розуміючи, заради чого піддавати себе обмеженням і зайвому тиску. Не існує більш складного завдання, ніж виховання самого себе. І почати її здійснення найкраще з самоаналізу.


Шукайте справжню причину для розвитку сили волі. Набридло відчувати себе невдахою, недотепою, чи втомилися від диктату оточуючих, значить пора усвідомити, що краще подолати всі труднощі і змінитися, ніж продовжувати відчувати постійний дискомфорт і невдоволення собою. Саме в цей момент ви готові вийти з власної зони комфорту. А коли через кілька днів стане важко робити те, що потрібно, ви зможете дати відсіч ліні і бажанням знову повернутися до старого способу життя, згадавши про те, що шляху назад немає. І якщо знову продовжувати жити, так як раніше, малоймовірно, що вийде досягти бажаного, раз це не вдалося до цих пір.

Існує гарне прислів'я: «Якщо робити кожен день одне і те ж, то і результат буде одним і тим же». Так що не сумнівайтеся, як тільки почнете міняти своє життя, зміни не змусять себе довго чекати. Тільки дуже важливо рухатися вперед маленькими кроками, не поспішаючи, долаючи лінощі й апатію, поступово. Велике навантаження лише зашкодить, ускладнивши завдання ще більше.

Першим кроком на шляху до зміцнення сили волі може стати банальний будильник. Поставте його на 10 хв раніше, ніж зазвичай, і як тільки він продзвенить, постарайтеся встати не відразу. Потягніться, струсіть сон і тільки потім піднімайтеся. По-перше, вставати по будильнику відразу ж шкідливо для здоров'я, а по-друге - підйом через кілька хвилин, після того, як він прозвучав, змусить проявити всю свою силу волі. Адже дуже важко прокинутися, продовжуючи перебувати в ліжку.


Фото: як виховати силу волі

Щоб було легше вставати, привчіть себе лягати спати в один і той же час. Не економте на сні, якщо хочете зберегти здоров'я на довгі роки, тривалість нічного відпочинку не повинна бути менше 7 год. Лягти ввечері вчасно не менш важке завдання, ніж встати. Так що вже ці два завдання стануть прекрасним тренуванням.

Після того, як звикнете до нового розпорядку, почніть привчати себе до ранкової зарядки. Не потрібно поспішати і намагатися виконати всі можливі вправи відразу, інакше ви ризикуєте швидко втомитися і заробити емоційне вигорання, відбивши у себе на довгі роки найменше бажання змінюватися. Підвищуйте навантаження повільно, і результат перевершить всі ваші очікування. До того ж, вміння вчасно зупинитися і правильно розподілити енергію, теж дозволяє виробити «залізний» характер, адже будь-яка дія, що вимагає терпіння, розвиває наполегливість і завзятість.


Поступово доведіть кількість фізичних вправ до 7. Якщо відчуваєте, що цього мало, збільшіть, тільки прислухайтеся до себе, чи не виникає потужне внутрішнє опір. Постійні спроби придушити невдоволення, теж здатні привести до сумних наслідків. Запам'ятайте, лінь - це не завжди погано, найчастіше вона є сигналом втоми організму і не завжди її варто ігнорувати, особливо, якщо тривалий час ви займалися важкою фізичною або розумовою працею.

Для кожного виховання характеру - це щось своє і неправильно вважати, що постійні заняття і праця є ознакою сильної волі. Для трудоголіка її прояв пов'язано як раз з необхідністю відпочити, всупереч його бажанню ще попрацювати, якщо він не бажає отримати серйозні проблеми зі здоров'ям, як втім, і той, хто вважає за краще дозвільний спосіб життя. Але виключно сама людина повинна визначати, над чим йому треба працювати.


Топ-7 як виховати в собі силу волі

 • Не намагайтеся зробити все і відразу. Щовечора складайте план справ на завтра. Якщо щось не вдалося виконати, перенесіть на наступний день, але обов'язково зменшите на один пункт майбутній список. Занадто велике навантаження вимагає надто багато енергії і з часом здатна спровокувати зрив. Успіху досягти неважко, навчившись визначати свій фізичний і емоційний потенціал і виконувати ту кількість завдань, яке під силу.
 • Намагайтеся займатися виключно тим, що одночасно приносить і користь, і задоволення. Немає ніякого практичного сенсу змушувати себе робити те, що не подобається постійно. Зазвичай через силу доводиться виконувати дрібні, але нудні справи, без яких не обійтися, як наприклад прибирання, наведення порядку на робочому місці, в комп'ютері, особистих речах, виконання обов'язків по дому. Всі ці дії не приносять радості, але вони необхідні для нормального життя. Змушувати ж себе працювати там, де не подобається або спілкуватися з тими, хто викликає роздратування, це не зміцнення сили волі, а справжнє знущання над собою. Вчіться правильно визначати, де наполегливість і терпіння дійсно необхідно, а де їх краще не використовувати.

 • Для більш правильного розподілу сил скористайтеся золотим правилом Парето «20/80». У ньому йдеться: «20% справ приносять 80% результату». Тому замість величезного списку справ, напишіть такий, в якому буде всього кілька пунктів, але вони дозволять досягти максимального результату.
 • Хочете вивчити іноземну мову, не поспішайте займатися по кілька годин на день, перемагаючи лінь. Краще витратьте 40 хв на перегляд фільму з субтитрами, і кожен день вчите всього по 7 слів. Вважається, що мозок здатний запам'ятати лише таку кількість. І через місяць замість того, щоб закинути нудну навчання, що вимагає багато часу, ви, витративши всього лише годину, поповните словниковий запас на 210 слів. Отримавши навіть невеликий результат, набагато легше продовжувати свій шлях далі.

Фото: як виховати силу волі


 • «Залізна» сила волі проявляється і тоді, коли людині необхідно зробити вибір, що краще виконати зараз, а що відкласти на потім, тому що втомився, потрібен відпочинок, або в даний момент часу не володієш всіма засобами, щоб отримати потрібний результат.
 • Для кожного, безсумнівно, існує власний унікальний рецепт роботи над собою. Але загальним залишається вміння тримати обіцянки, особливо дані самому собі. Коли вирішили щось зробити, шукайте спосіб як це виконати, а не як ухилитися.
 • У той момент, коли відчуєте, що втомилися, візьміть вихідний. Намагайтеся не перевтомлюватися, а якщо уникнути цього не вдалося, знайдіть можливість повноцінно відпочити. Надто інтенсивне навантаження дуже часто стає причиною виникнення синдрому хронічної втоми . Правильне ж чергування активного і пасивного проведення часу дозволяє набагато швидше відновити енергію, необхідну для повноцінного життя.

Виховати силу волі можна в будь-якому віці. Тільки потрібно бути готовим до того, що цей процес нешвидкий і непростий. Але результат вартий того, адже той, хто навчився управляти собою, здатний домогтися всього, що задумав, навіть якщо не ставить перед собою ніяких великих цілей. Адже відстояти своє право жити так, як хочеться, вимагає не менше терпіння і сил, ніж здійснення грандіозних завдань. І нерідко його доводиться виборювати і з оточуючими, і з самим собою.

Автор: Устабаші Юлія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкове.

Теги: як виховати силу волі


Повернутися до початку розділу Любов і секс
Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я
Новости