• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Зовнішній борг Казахстану склав $ 167,9 млрд - Акишев

Ставлення зовнішнього боргу до ВВП склало 112,4%.

Станом на 1 липня 2017 року зовнішній борг Республіки Казахстан склав 167,9 млрд доларів США. Про це розповів голова Національного Банку РК відповідаючи на питання журналістів на прес-конференції, яка пройшла сьогодні на майданчику Служби центральних комунікацій в Астані, передає Zakon.kz з посиланням на прес-службу фінрегулятора.

З 167,9 млрд доларів США зовнішнього боргу:

- 7,9% або 13,2 млрд доларів - це зовнішній борг державного сектора;

- 3,7% або 6,2 млрд доларів - зовнішній борг сектора «Банки»;

- 25,2% або 42,4 млрд доларів - заборгованість «Інших секторів», не пов'язана з прямими інвестиціями, ще 63,2% або 106,1 млрд. Доларів США становить межфирменная заборгованість даного сектора.

Д. Акишев також повідомив, що зовнішній борг державного сектора збільшився на 0,4 млрд. Дол. США, головним чином, за рахунок зростання вартості суверенних єврооблігацій, випущених на міжнародних ринках капіталу, і підвищення попиту з боку нерезидентів на короткострокові ноти НБ РК.

- Зовнішні зобов'язання «Банків» (БВУ і АТ «Банк Розвитку Казахстану») скоротився на 1,0 млрд. Доларів США, в тому числі, внаслідок планового погашення єврооблігацій і діючих зовнішніх позик, - повідомив глава фінрегулятора.

Міжфірмова заборгованість збільшилася на 1,8 млрд. Дол. США, головним чином, за рахунок подальшого фінансування нафтогазових проектів і зростання заборгованості перед прямими інвесторами за неоплаченими дивідендах і винагороді за позиками.

За словами голови Нацбанку, зростання обсягів валового внутрішнього продукту (ВВП) і експорту товарів і послуг (ЦЮ) сприяє поліпшенню відносних параметрів зовнішнього боргу: відношення зовнішнього боргу до ВВП станом на 1 липня 2017 року склало 112,4% в порівнянні з 119, 3% на початок року, а відношення зовнішнього боргу до ЦЮ - 336,6% в порівнянні з 375,8%.

- За перше півріччя 2017 року чистий зовнішній борг Казахстану збільшився на 3,1 млрд. Дол. США до 41,2 млрд дол. США, складаючи 27,6% до ВВП, - зазначив Д. Акишев.

Глава фінрегулятора також додав, що державний сектор як і раніше зберігає по відношенню до решти світу позицію чистого кредитора, «Інші сектора» і сектор «Банки» - позицію чистого боржника.

Новости