• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

В ЄС оголосили пріоритети зовнішньої політики - Україна потрапила в "глобальне управління"

В ЄС оголосили пріоритети зовнішньої політики / фото: УНІАН

Ситуація в і навколо України знайшла відображення в одному з п'яти пріоритетів зовнішньої політики Європейського Союзу, що отримав назву «глобальне управління». Як передає власний кореспондент УНІАН, це випливає з виступу Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Федеріка Могеріні на щорічній конференції послів ЄС, яка проходить в Брюсселі.

Читайте також США будуть співпрацювати з союзниками в питанні нових антиросійських санкцій - Тіллерсон

Цей пункт вона озвучила останнім, зазначивши при цьому, що цей порядок не відповідає алфавітом або важливості пріоритетів, це тільки «порядок».

«Останній, але не менш важливий пункт пріоритетів - глобальне управління. Ми повинні продовжувати інвестувати все, що ми можемо - а це багато - в системи і рамки багатонаціональних інститутів і глобального управління. Перш за все тому, що їх атакують з багатьох різних сторін - я не буду їх називати, залишивши це для вашої уяви. Коли ми працюємо, щоб побудувати глобальних союзників, щоб захистити Паризька хартія по клімату, коли ми працюємо для вільної та справедливої ​​торгівлі, коли ми працюємо для поваги міжнародних норм від України до Корейського півострова - у всіх цих випадках ми працюємо для більш безпечної Європи так само , як і для більш безпечного світу », - сказала Федеріка Могеріні.

Високий представник висловила переконання, що для європейців «зберегти і посилити глобальну систему управління - це шлях інвестувати в нашу власну безпеку і в наш добробут, тому що наша економічна міць базується на багатонаціональної системі правил».

«Тому ми готові співпрацювати з усіма, хто поділяє наші пріоритети. Ми розуміємо, що союзники з файлом і з часом можуть змінюватися - і в наш час це нормально. Але ми, європейці, завжди будемо спиратися на багатонаціональні інститути. Це повинно бути зрозуміло і має бути головним для нас пріоритетом в наступні роки. Перш за все, в рамках ООН, приймаючи рішення, від яких виграють всі, в рамках системи ООН », - підкреслила вона.

Першим пріоритетом Федеріка Могеріні назвала безпеку і оборону, зазначивши, що в цій сфері за рік ЄС зробив більше, ніж за кілька десятиліть.

«Для цього були різні причини, головна з яких - необхідність забезпечити безпеку», - нагадала Високий представник.

За її словами, ця осінь "буде поворотним пунктом для нашої безпеки і оборони».

«Зараз я вважаю (час) до Європейської Ради, який пройде в грудні, щоб завершити підготовку цієї роботи. Вже є проект практичних деталей для встановлення постійного практичного співробітництва в сфері оборони », - повідомила Федеріка Могеріні.

Другим пріоритетом вона назвала зобов'язання ЄС в сфері протидії тероризму і радикалізації , Третім - міграцію і четвертим - Балкани.

«Це файл, де ми можемо або більше втратити, або більше отримати. Дехто каже, що це задній двір (ЄС). Це не задній двір. Це - Європа. І кожен раз, коли я чую, коли люди говорять нашим друзям на Балканах: "ваша дорога вперед до Європи», я дуже серджуся, бо це вже Європа. І ми бачимо це дуже чітко, коли мова йде про виклики в сфері безпеки, шляхах мігрантів, економічних інвестиціях і багатьох інших речах », - сказала Федеріка Могеріні.

Вона нагадала, що в цьому році «ми бачили на Балканах напруженість, яка росла, викликаючи занепокоєння в різні моменти, в різних країнах».

«У нас були кризові моменти, але в кінцевому підсумку наші партнери на Балканах завжди були здатні підтвердити свої зобов'язання, їх бажання і можливості просуватися в ЄС», - підкреслила Федеріка Могеріні.

На завершення свого виступу Високий представник сказала: «Цього року у нас є більше відповідальності, ніж будь-коли в минулому. Але я переконана, що в цьому році весь світ і громадяни ЄС надали велику важливість нашої зовнішньої роботі, не тільки тому, що вони бачать різницю, яку ми досягаємо, а й тому, що багато хто з них розуміють зв'язок між тим, що відбувається навколо нас , і тим, що відбувається всередині (ЄС), що відбувається в наших регіонах - світ на Середньому Сході, ситуація в Україні, ситуація в різних частинах світу прямо впливає на життя європейців. І ще одне - і це нове - я переконана, що європейці стали розуміти, що в глобальних питаннях більшість речей, які ми можемо як європейці, потрібно робити разом ».

Конференція послів ЄС є щорічною подією, на яке приїжджають всі посли Європейського Союзу. В Україні, як відомо, послом є Хьюг Мінгареллі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости