• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

➤ Імідж ділової людини

 1. Що мають на увазі під іміджем ділової людини
 2. Зовнішній вигляд і манера одягатися
 3. 5 помилок в одязі, які зруйнують імідж ділової людини
 4. Тактика спілкування з діловими партнерами і відвідувачами
 5. Діловий етикет і протокол: що потрібно дотримуватися обов'язково
 6. Етика ділового спілкування: 10 «не можна» для помічника керівника
 7. 10 «не можна» для помічника керівника

Розповімо в статті, за якими ознаками складається діловий імідж секретаря або помічника керівника, а також про те, як проявляються ці ознаки

Що мають на увазі під іміджем ділової людини

Імідж, від англ. image - це образ, який створює людина, в тому числі і про свою професійну компетентність і надійності. Для секретарів і помічників керівників цей показник дуже важливий, адже, часом саме вони є обличчям компанії. Тому секретар повинен мати не тільки високі професійні навички, а й хороший смак у виборі одягу, вміння підтримати розмову, бути дипломатичним і дотримуватися діловий етикет.

До основних зовнішніми ознаками, за якими судять про те, наскільки секретар або помічник керівника володіє іміджем ділової людини, відносять:

 • манеру одягатися;
 • тактику спілкування з замовниками, партнерами та відвідувачами;
 • дотримання ділового етикету і протоколу;
 • дотримання етики ділового спілкування.

Поговоримо докладніше про кожен з цих ознак.

Зовнішній вигляд і манера одягатися

Девізом, яким повинен керуватися секретар при виборі свого гардеробу - «Стриманість, строгість і елегантність». Є компанії, де строгий дрес-код встановлений протоколом, але є й ті, де дрес-кодом є відсутність строгих вимог до зовнішнього вигляду. Якщо ви не працюєте в сфері IT, реклами і піару, свій гардероб ви повинні підбирати відповідно до правил консервативного ділового дрес-коду.

Красива посмішка, здорові, добре укладене волосся, доглянуті шкіра і руки - обов'язкові елементи іміджу ділової людини. Яскраві кольори в макіяжі неприпустимі, навіть якщо ви запрошені на ділову вечерю - тільки природна і натуральна гама. Виключені солодкі різкі аромати, які можуть викликати алергію. У вухах і на руках не носите біжутерію - тільки лаконічні і невеликі ювелірні прикраси, на шиї коротка нитка бус або підвіска на тонкому ланцюжку, що доповнюють образ, роблять його більш жіночним.

Порада

Під будь-який діловий гардероб підійде нитка дрібного перлів, довжиною від 35 до 50 сантиметрів. Навіть якщо перли штучний, імітація повинна бути якісною.

5 помилок в одязі, які зруйнують імідж ділової людини

 1. Спідниця довжиною міні, міді або максі, а також занадто облягаючий фасон штанів більше підходять для вечірнього гардеробу, відвідування ресторану або дискотеки.
 2. Туфлі на підборах з червоною підошвою, а також панчохи з малюнком або кольорові виглядають в офісі занадто сексуально і зухвало.
 3. Одяг одного кольору, навіть якщо вона різних тонів, виглядає занадто нудно, допускається надягати одночасно не більше двох-трьох предметів основного тону.
 4. Поєднання предметів гардероба, що нагадує уніформу. Наприклад, в блузці з жилетом ви будете нагадувати офіціанта, а спідниця з кардіганом занадто схожі на шкільну форму. Універсальний варіант, що надає закінченість жіночому діловому образу - жакет.
 5. Великий малюнок або принти на одязі. Вони відволікають увагу від особи і від того, що говорить людина.

Експерт журналу «Довідник секретаря» Марія Лугова, іміджмейкер, допоможе вам створити новий образ в сезоні весна-літо-2019 і розповість, як зробити модні відтінки діловими .

Пам'ятка від стиліста. Основні відтінки ділового гардероба

Основні відтінки ділового гардероба

Тактика спілкування з діловими партнерами і відвідувачами

Професійний імідж в діловій комунікації залежить від того, наскільки грамотно і логічно секретар вміє говорити, наскільки правильно він може вибрати тактику в розмові.

Грамотність мови, а також відсутність помилок при листі - неодмінна умова, яке підтримує хороший імідж в діловому спілкуванні. Своє судження помічник або секретар може висловлювати тільки в тому випадку, коли він добре знає предмет розмови. Слід уникати багатослів'я і викладати свої думки аргументовано, в логічній послідовності.

Манера спілкування - важлива частина іміджу ділової людини. Посмішка, мінімум емоцій, відсутність зайвої жестикуляції, спокійний, привітний тон - головна умова спілкування, навіть коли співрозмовник неприємний або поводиться агресивно.

Правильна тактика ділового спілкування має на увазі дипломатичність , Здатність адаптуватися до співрозмовника, знати, де необхідно суворе дотримання субординації, а де можна допустити дружній тон. Крім цього, діловій людині потрібно враховувати менталітет і національні особливості тих людей, які беруть участь в бесіді.

Порада

Дистанція між співрозмовниками, що визначає комфортність спілкування, може відрізнятися. Для європейців оптимальною відстанню між співрозмовниками, що не порушує їх особистий простір, вважається 1,5 - 2 метри. Італійці і латиноамериканці не відчувають дискомфорту, спілкуючись на більш близькій відстані, і навіть при цьому торкаючись до співрозмовника. Японці ж можуть сприйняти як агресію активну жестикуляцію або спробу доторкнутися під час бесіди.

Пам'ятка від експерта. Взаємодія з зовнішніми і внутрішніми відвідувачами

Діловий етикет і протокол: що потрібно дотримуватися обов'язково

Принципи поведінки секретаря, що визначають його імідж, повинні строго відповідати встановленим нормам ділового етикету і протоколу. Секретар і помічник керівника повинен їх знати і дотримуватися, особливо коли мова йде про переговори і зустрічі з постачальниками, партнерами, замовниками та відвідувачами.

приклад

Згідно діловому протоколу, розсадження учасників проводиться в певному порядку. Керівники делегацій сидять по центру довгої сторони столу, якщо він прямокутний, один навпроти одного, при цьому перекладачів потрібно посадити з лівого боку від кожного керівника. Решту учасників у напрямку зниження їх значущості у своєму розпорядженні з двох сторін від керівників.

Знання основ ділового етикету допоможе уникнути безлічі помилок як в особистому спілкуванні, так і при листуванні, в тому числі правильно визначиться з вибором подарунків, розміщенням учасників переговорів і навіть зверненням до адресата в діловому листі.

приклад

Відповідно до протоколу, в діловому листуванні дотримується строга ієрархія і ранг переписувати сторін повинен бути однаковим. Керівнику компанії лист може направити тільки керівник іншої компанії або співробітник, призначений наказом виконувати обов'язки керівника.

Діловим етикетом не передбачено використання в листах вітань типу «Добрий день / ранок / вечір», використовувати ці фрази допускається тільки в особистому спілкуванні. Діловий лист має починатися не з вітання, а з обігу: «Шановний (а, і) ...».

Пам'ятка від експерта. Помилки в тексті ділового листування

Завантажити пам'ятку повністю

Правила ділового протоколу та етикету обов'язкові до дотримання в спілкуванні з усіма співрозмовниками, коли секретар знаходиться на робочому місці. Неухильне виконання цього правила дозволить уникнути проявів агресії, зайвої люб'язності або неповаги як з боку керівника, так і з боку учасників бізнес-процесів.

Етика ділового спілкування: 10 «не можна» для помічника керівника

Базовими принципами, які встановлюють норми поведінки на роботі, є поважне і доброзичливе ставлення до колег, керівництва і підлеглим. У поняття ділової етики також включають лояльність компанії, дотримання її інтересів.

Імідж в діловому спілкуванні визначається і тим, наскільки секретар дотримується етичних правил, моральних норм, що регулюють відносини і поведінку колег в процесі виробничої діяльності. В основі ділової етики лежать загальноприйняті моральні принципи, якими люди керуються і в побуті. Але принципи ділової етики можуть бути встановлені офіційно, положенням або іншим внутрішнім нормативним актом роботодавця.

10 «не можна» для помічника керівника

 1. Розголошувати і обговорювати з іншими співробітниками відомості конфіденційного характеру, які є йому відомих у процесі виконання посадових обов'язків.
 2. Вислуховувати і поширювати чутки і плітки, брати участь в конфліктах, підтримуючи ту чи іншу сторону.
 3. Давати обіцянки, які не збирається виконувати.
 4. Зривати встановлені терміни виконання доручень з неповажних причин.
 5. Бути нелояльних керівнику, обговорювати з співробітниками і скаржитися на його недоліки, навіть якщо вони об'єктивно мають місце.
 6. Перекладати на інших відповідальність за проступки, допущені в роботі.
 7. Висловлювати некомпетентне думку і давати поради з питань, які не належать до сфери його діяльності і обов'язків.
 8. Грубо і нешанобливо звертатися з відвідувачами, колегами або підлеглими.
 9. Упереджено і необ'єктивно ставиться до людей, демонструючи своє негативне ставлення до них.
 10. Використовувати своє «наближене» до керівника положення для отримання особистих вигод і особливих пільг.

приклад

Секретарю Світлані, що подавала напої під час ділових переговорів компанії, стали відомі деякі деталі планованої угоди. Вона поділилася інформацією з колегою з бухгалтерії, чоловік якої працював в конкуруючій фірмі. В результаті угода була зірвана, а Світлані довелося звільнитися, оскільки її вина в розголошенні конфіденційної інформації була очевидна.

Як секретарю зберегти імідж ділової людини, вибудувати відносини з колегами-чоловіками і не стати об'єктом пліток , Розповість експерт журналу «Довідник секретаря» Ксенія Ферзь, імідж-й етикет-інструктор, видавець онлайн-енциклопедії візуальних і соціальних комунікацій AristoTwist.ru

підсумок

Імідж ділової людини - набір якостей, необхідних секретарю і помічникові керівника. Їх наявність гарантує фахівця як професійне зростання, так і кар'єрний.

Новости