• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Відповідь Будапешта на закон про освіту: Угорщина відтепер буде блокувати будь-яке зближення України з ЄС

Рішення Угорщини прийнято після підписання Україною Закону "Про освіту" / фото УНІАН

Угорщина буде блокувати всі кроки по зближенню України та ЄС в рамках програми «Східне партнерство» і будь-які ініціативи, що сприяють євроінтеграції України.

Про це міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто заявив в своєму виступі в угорському інформаційному агентстві MTI сьогодні після того, як президент України Петро Порошенко підписав новий закон про освіту в Україні, повідомляється на сайті МЗС Угорщини.

«Угорщина блокуватиме всі кроки в рамках Європейського Союзу, які будуть представляти прогрес в процесі європейської інтеграції України в дусі програми« Східне партнерство », - йдеться в повідомленні.

Сийярто назвав «ганебним і обурливим» підписання президентом України закону про освіту .

Як сказано в повідомленні, глава угорського МЗС зазначив, що «досі президент Порошенко говорив про те, що хоче наблизити Україну до Європи, але до сьогоднішнього рішення він віддалився від Європи і зробив величезний крок у зворотному напрямку».

Читайте також Клімкін назвав знання української мови "питанням нацбезпеки"

«Петро Порошенко досі говорив про європейську Україну, але це те, про що він тепер може забути в намірах і цілях, з огляду на те, що Угорщина буде блокувати всі ініціативи, які могли б бути сприятливими для України на всіх можливих форумах і всіх міжнародних організаціях і, перш за все, в рамках ЄС », - наголошується на сайті відомства.

«Після укладення Угоди про асоціацію між ЄС і Україною та угоди про безвізовий режим Україна" сподівалася ", що тепер вона зможе здійснити подальші кроки на шляху до європейської інтеграції», - додали в МЗС Угорщини.

"Ну, це те, про що вони зараз можуть забути", - заявив міністр.

Одночасно з повідомленням МЗС було поширена ілюстрація з ключовими тезами із заяви Сиярто, при чому на зображенні його висловлювання наведені докладніше, ніж в текстовому заяві, зазначає " Європейська правда ".

Угорщина блокуватиме процес євроінтеграції України / eurointegration.com.ua

"Угорщина, перебуваючи в Європейському Союзі, буде блокувати і накладати вето на будь-які кроки, які могли б бути подальшим прогресом в процесі європейської інтеграції України в дусі програми Східного партнерства", - йдеться, зокрема, на ілюстрації.

"Сором і розчарування, що президент України підписав закон про освіту. Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України", - повідомляється також там.

Як повідомляв УНІАН, закон «Про освіту» Верховна Рада прийняла 5 вересня . Їм вводиться 12-річну середню освіту в Україні. Мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

Законом встановлено, що навчання учнів за програмами 12-річного повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти - з 1 вересня 2018 роки; для базової середньої освіти - з 1 вересня 2022 роки; для профільного середньої освіти - з 1 вересня 2027 року.

Відповідно до закону, посадовий оклад педагогічного працівника (нижчої кваліфікаційної категорії) встановлюється в розмірі трьох мінімальних зарплат.

Передбачено атестацію педагогічних працівників - чергова атестація проходить не рідше одного разу на п'ять років. Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи. Також передбачена сертифікація педагогічних працівників шляхом незалежного тестування, самооцінки і вивчення практичного досвіду роботи.

Читайте також Освітні пристрасті: парламент Угорщини одноголосно засудив український закон "Про освіту"

Відповідно до закону, керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору терміном на шість років і не більше двох термінів поспіль.

У навчальних закладах, відповідно до освітньою програмою, можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовами - державною мовою, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах для здобуття освіти поряд з державною мовою на мові відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою.

Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти поряд з державною мовою на мові відповідного корінного народу. Це право реалізується через створення класів (груп) з навчанням мовою цього народу поряд з державною мовою.

У Польщі, Румунії, Угорщини, Греції, Болгарії висловили стурбованість в зв'язку з нормами цього закону про мову навчання представників національних меншин України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости