• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

NEWSru.com :: "Шпигунські ігри": повні тезки родичів глави СЗР РФ зверталися за ВНЖ Угорщини в обмін на інвестиції

Повні тезки близьких родичів директора Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна, який перебуває під санкціями, виявилися в списку тих, хто звертався за дозволом на проживання в Угорщині

Повні тезки близьких родичів директора Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна, який перебуває під санкціями , Виявилися в списку тих, хто звертався за дозволом на проживання в Угорщині. З особистими даними сина, його невістки і двох онучок збігаються не тільки імена та по батькові, а й дати народження.

як пише "Нова газета" , Яка провела спільне розслідування з угорським центром расследовательской журналістики Direkt36 і новинним порталом "444" , За дозволом на проживання в Угорщині звертався 39-річний Андрій Сергійович Наришкін (ім'я сина глави СЗР), Світлана Наришкіна (ім'я невістки Сергій Наришкіна) і двоє їхніх дітей - Анна і Наталія (імена онучок Сергія Наришкіна).

Всі вони увійшли в число росіян, які зверталися за дозволом на проживання в Угорщині в обмін на інвестиції в розмірі 360 тисяч євро (300 тисяч з цих коштів гарантовано повертаються після п'яти років з моменту подачі заявки). Ця програма була згорнута на початку 2017 року.

В угорській імміграційній службі підтвердили, що Андрій Наришкін був їхнім клієнтом, однак відмовилися говорити, чи отримав він дозвіл на проживання.

Як нагадує "Нова газета", програма отримання посвідки на проживання в Угорщині за інвестиції почалася в 2013 році. Для покупки такої "золотої візи" потрібно було інвестувати 300 тисяч євро в угорські облігації через уповноважену угорською владою фірму. Ще 60 тисяч євро становив адміністративний збір. Це гарантувало вид на проживання не тільки інвестору, а й членам його сім'ї - дружині, неповнолітнім дітям, і навіть батькам. ПМЖ в Угорщині з 2016 року за цією ж програмою могли отримати батьки інвестора - тобто, гіпотетичний повний тезка самого глави СЗР отримав би за запитом резидентство Угорщини.

Андрій Наришкін до 2013 року працював в держкорпорації ФСК ЄЕС, але не займав високооплачуваних посад і не працював підприємцем, тому неясно, звідки у нього 360 тисяч євро для посвідки на проживання, відзначає видання.

Останній бізнес Наришкіна-молодшого - дві торгові компанії в Петербурзі - були засновані в 1990-і роки. Відомо, що його бізнес-партнера Євгена Гілані засудили до 20 років колонії за наркоторгівлю. Про доходи дружини Андрія Наришкіна нічого не повідомляється.

У Службі зовнішньої розвідки відмовилися від коментарів. Сергій Наришкін, його син і інші родичі не відповіли на листи журналістів.

Крім можливих близьких родичів Сергія Наришкіна на посвідку на проживання в Угорщині в обмін на інвестиції, подавали:
- колишній заступник голови держкорпорації "Росатом" Євген Євстратов;
- депутат Держдуми від КПРФ Володимир Блоцкий;
- колишній депутат Держдуми, радник губернатора Волгоградської області Ільяз Муслимов;
- гендиректор авіакомпанії "Перемога" Андрій Калмиков;
- член правління "Газпром нафти" Олексій Янкевич;
- дружина радника Головного управління з обслуговування дипломатичного корпусу при МЗС Росії Олександра Сухорученко;
- колишній сенатор Олена Сагал;
- глава Sberbank Private Banking Євгена Тюрікова;
- член наглядової ради Агентства стратегічних ініціатив при президенті Сергій Воробйов;
- член ради директорів "ТГК N 1" Юрій Ерошин;
- бізнесмен Дмитро Павлов.

Відповідно до розпорядження міністерства фінансів Угорщини від січня 2017 го року, випуск облігацій в рамках інвестиційного ПМЖ був припинений. Причиною його скасування влади країни назвали "відсутність подальшої потреби у залученні додаткового фінансування в зв'язку з поліпшенням економічної ситуації".

За три роки дії цієї програми бюджет Угорщини поповнився на 1 млрд євро. Угорська програма стала популярним видом надання резидентства в Європі. Таким чином резидентство в Угорщині (а значить і в ЄС) купили близько 10 000 чоловік (разом з членами сімей заявників).

Новости