• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Єврокомісія подала на Угорщину до суду через університету Сороса

Єврокомісія має намір оскаржити в суді ЄС поправки до закону про освіту Угорщини, які дозволяють на її території обмежити в правах університети з країн, що не входять до Євросоюзу

Єврокомісія має намір оскаржити в суді ЄС поправки до закону про освіту Угорщини, які дозволяють на її території обмежити в правах університети з країн, що не входять до Євросоюзу.

Про це йдеться в рішенні Єврокомісії, повідомляє ЕП.

Сьогодні Європейська комісія вирішила судитися з Угорщиною в суді ЄС на тій підставі, що її закон про вищу освіту з поправками, внесеними 4 квітня 2017 р непропорційно обмежує університети з ЄС і країн, які не є членами ЄС, в їх діяльності, і вимагає повернення до законодавства Євросоюзу, йдеться в повідомленні.

Згідно з висновками Венеціанської комісії, поправки, внесені в закон про вищу освіту Угорщини, містять ряд «дуже проблематичних» положень, в тому числі передбачають, що університети з країн, що не входять в ЄС, можуть бути закриті, якщо у країни походження немає двосторонньої угоди з Угорщиною.

Зокрема, закон з поправками, підписаний в квітні президентом Угорщини Яношем Адером, дозволяє закрити Центрально-Європейський університет (CEU) , Заснований в 1991 р американським мільярдером Джорджем Соросом. Відповідно до закону іноземні університети, що діють на території Угорщини, зобов'язані мати кампуси і в своїх країнах, а у CEU кампусу в США немає. Крім того, потрібно укласти угоду між Будапештом і Вашингтоном, без чого університет не може набирати студентів.

Довідка «2000»

Центрально-Європейський університет (Central European University) - англомовне акредитоване в США і Угорщині вищий навчальний заклад, що розташоване в Будапешті. Засноване в 1991 р групою інтелігенції за фінансової підтримки Джорджа Сороса з метою розвитку відкритого суспільства і демократії в країнах Центральної та Східної Європи і колишнього Радянського Союзу.

Читайте також статтю «2000» «Влада зобов'язана гарантувати стабільність держави»

Новости