• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Як правильно вести сімейний бюджет?

Коли люди починають жити разом, то першим ділом вони об'єднують свій бюджет

Коли люди починають жити разом, то першим ділом вони об'єднують свій бюджет. Тільки для того, щоб вести сімейний бюджет не досить його просто об'єднати. Головне його правильно вести, щоб через безграмотності у веденні сімейного бюджету не зруйнувалася родина. Тому дуже важливо навчитися правильно вести сімейний бюджет.

Здається, що коли в родині багато грошей, то дуже просто розпоряджатися бюджетом. Тільки це не так. Адже, коли один із подружжя витрачає сімейні гроші тільки на себе або ж намагається сам заробляти і все зароблене витрачати знову ж тільки на себе, то інший з подружжя починає злитися через невміння розпоряджатися і власними, і сімейними грішми. В такому випадку подружжя починає сваритися, і це призводить до розриву. Щоб таке не сталося, варто з самого початку навчитися розпоряджатися сімейним бюджетом. Для цього спочатку потрібно врахувати всі витрати і доходи сім'ї за кілька місяців. Краще все записувати в облікову книгу. Але якщо зовсім не складно запам'ятати великі покупки, то набагато складніше запам'ятати дрібні покупки. Для цього потрібно зберігати всі чеки покупок.

Щоб правильно побудувати сімейний бюджет можна скористатися трьома моделями: незалежна модель, солідарна і спільна.

Суть незалежної моделі полягає в тому, що кожен витрачає свої гроші як хоче. Це означає, що кожен на свій розсуд витрачає гроші , Які він заробив. А на якісь великі покупки обидва складають гроші навпіл. Така модель підходить для молодят, або подружжя, які приблизно однаково заробляють, або хочуть бути незалежними один від одного. Недоліком такої моделі буде, то, що велика покупка робиться спонтанно. В такому випадку розплачуватися буде той, у кого в цей момент є гроші. В результаті виникають сварки, що один витратив гроші, а інший ні. Щоб не було сварок, краще відразу домовитися, що один буде платити, але іншого обов'язково буде повертати належну частину грошей, або купувати за свої гроші наступну покупку.

Солідарна модель дозволяє подружжю створити єдиний бюджет. Для цього обидва віддають частину свого заробітку в загальний бюджет сім'ї. Недоліком такої моделі є те, що той з подружжя, хто заробляє більше, відповідно буде більше віддавати в загальний бюджет. Плюсом даної моделі є те, що кожен з подружжя відчуває себе важливим у формуванні бюджету. Також, перевагою моделі є те, що чоловік і жінка ніби й віддають частину заробітку, але інша частина залишається у них, що дозволяє витратити її на себе.

Найбільш популярною моделлю є спільна модель. Суть цієї моделі полягає в тому, що всі члени сім'ї складають свій дохід у сімейний бюджет. Тільки це не означає, що на особисті витрати не повинно нічого залишатися. Можна виділяти 10-30% заробітку на особисті витрати, а решту віддавати в загальний бюджет.

Але, не дивлячись, ні на що досить часто сімейні пари роблять помилки при веденні сімейного бюджету. Для початку не потрібно довіряти ведення сімейного бюджету одній людині. Бюджет потрібно вести подружжю і узгодити його між собою. Далі варто зауважити, що бюджет потрібно планувати на місяць вперед, щоб потім не виникли різні казуси. І, напевно, найголовніше те, що ні чоловікові, ні дружині не варто відмовлятися від грошей на особисті витрати. Адже досить неприємно просити у чоловіка грошей на косметику, а у дружини на сигарети. Не приховуйте доходи один від одного і витрачайте гроші разом.

Наталя Стебелецкая | 23 вересня 2011 року

Новости