• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Стандартний британський чай

Англійці щодня випивають близько 165 мільйонів чашок чаю, але, згідно з даними останнього опитування, 80% з них заварюють чай неправильно.

Сцена чаювання з книги «Аліса в країні чудес» англійського письменника Льюїса Керролла. Малюнок Джона Теннієл (1865).

<

>

Тим часом Британський інститут стандартів ще в 1980 році випустив інструкцію під назвою «Метод приготування чайної заварки для використання в сенсорних тестах». Поправки і доповнення внесені в документ в 2013 році. Стандартизувати процес необхідно для того, щоб не виникало суперечок про те, чи не вплинуло на якість чаю неправильне заварювання. Як пояснюється у вступі до документу, «метод полягає в екстрагуванні розчинних з'єднань з сухого чайного листа, поміщеного в фарфоровий або фаянсовий чайник, за допомогою наливання туди свежевскіпячённой води з подальшим переливанням отриманої рідини в білу порцелянову або фаянсовий чашку для дослідження органолептичних властивостей цієї рідини - з молоком, без нього або в обох варіантах ».

Отже, для правильного заварювання чаю по-англійськи потрібно фарфоровий чайник, куди кладуть не менше двох грамів чаю на кожні 100 мілілітрів води. Кришка чайника повинна мати отвір для виходу повітря, що розширюється при нагріванні. Наважку слід відміряти з точністю ± 2%. Розміри чайника теж обумовлені: діаметр 74-78 міліметрів, висота 83-87 міліметрів. Якщо ви заварюєте чай в пакетиках (а їх якість також доводиться перевіряти дегустаторам), то на 100 мілілітрів води треба класти два пакетика, оскільки в чайному пакетику в середньому 1,5 грама чаю. Вода повинна бути тільки що скипіла. Її рівень не повинен доходити до краю чайника на 4-6 міліметрів. Наполягати рівно 6 хвилин. Пробувати чай при температурі вище 60 і не більше 85 градусів Цельсія.

Що стосується спірного для англійців питання: коли наливати молоко в чай ​​- до заварки або після, то стандарт допускає обидва варіанти. Зате регламентує обсяг молока: для великої чашки - 5 мілілітрів, для маленької - 2,5.

Тут можна згадати думку відомого англійського письменника Джорджа Оруелла: «Школа, що за краще наливати спочатку молоко, призводить в свій захист деякі досить сильні аргументи, але, по-моєму, мій аргумент просто неперевершений. Якщо налити спочатку чай, а потім підливати молоко, то ви можете точно регулювати кількість молока. А якщо надходити навпаки, то ви завжди ризикуєте налити молока занадто багато ».

Новости