• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Бразилія відкрила нове велике родовище нафти в Атлантиці

  1. Орфографічна помилка в тексті:

13 травня 2010, 10:51 Переглядів: 13 травня 2010, 10:51 Переглядів:   Поклади вдалося виявити, пробуривши свердловину в 195 кілометрах від узбережжя штату Ріо-де-Жанейро в басейні Сантос

Поклади вдалося виявити, пробуривши свердловину в 195 кілометрах від узбережжя штату Ріо-де-Жанейро в басейні Сантос. Нафта розташовується в цьому місці під товщею води і великим шаром солі на глибині близько 2,2 тисячі метрів.

Бразильські фахівці припускають, що під пластом солі на всьому шельфі в басейні Сантос залягає понад 50 мільярдів барелів нафти. Якщо ці припущення виправдаються, Бразилія може стати одним з найбільших виробників і експортерів нафти в світі. Однак через глибокого залягання для нафтовидобутку в цьому районі необхідні великі інвестиції.

До недавнього часу вважали, що нафтові запаси Бразилії відносно скромні: близько 12 млрд барелів за даними на початок 2007 року, за оцінками BP, або приблизно 1% загальносвітових запасів.

Але в 2007 році, через десять років після того, як уряд Бразилії відкрило свою нафтовидобувну галузь для іноземних інвестицій, державна нафтова компанія Petrobras відкрила морське родовище Tupi, в якому міститься від 5 до 8 млрд барелів високоякісної нафти.

Нафта розташована на ділянці континентального шельфу протяжністю 800 км і шириною близько 200 км уздовж узбережжя південного сходу і півдня Бразилії. Головною особливістю цих родовищ є їх важкодоступність - нафта залягає на глибинах від п'яти до семи кілометрів під товщею води від одного до трьох кілометрів.

Родовище дозволить Бразилії досягти обсягів видобутку, порівнянних з Венесуелою і Саудівською Аравією, і стати експортером нафти. Його потенційний запас, за деякими даними, становить близько 40% всієї коли-небудь виявленої в Бразилії нафти, а за іншими даними резерви країни можуть збільшитися на 62%.

Аналітики припускають, що Бразилія може стати постачальником нафти в США і частково знизити залежність країни від недружньо налаштованої Венесуели.

Бразилія, яка раніше створювала найсприятливішу серед країн Латинської Америки атмосферу для іноземних інвестицій, сьогодні посилює роль держави в розробці своїх великих нафтових родовищ. І робить вона це за допомогою Китаю, який надав недавно Petrobas великий кредит.

Petrobras є найбільшим гравцем на нафтогазовому ринку Бразилії. Компанія була створена в 1953 році. В даний час федеральному уряду належить 32,2% всього капіталу компанії і 55,7% акцій з правом голосу.

Компанія контролює понад 95% видобутку сирої нафти і 90% запасів природного газу Бразилії. Крім того, Petrobras контролює нафтогазотранспортну мережу Бразилії (6,4 тисяч км нафтопроводів, 2,5 тисячі км газопроводів, берегові термінали і сховища) і володіє 11 нафтопереробними заводами.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Бразилія відкрила нове велике родовище нафти в Атлантиці". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Новости