• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Переможці Другого Всеукраїнського конкурсу бібліотечних інновацій

20 жовтня 2015 року в рамках щорічної наради директорів федеральних і регіональних бібліотек РФ в Санкт-Петербурзі були оголошені переможці Другого Всеросійського конкурсу бібліотечних інновацій . Всього до участі в конкурсі було прийнято 166 заявок від бібліотек різних типів і видів: публічних (від національної до сільської), академічних, спеціальних, вузівських і шкільних. Учасники представляли всі регіони Росії від Архангельська до Владивостока, а також Республіку Білорусь.

Учасники представляли всі регіони Росії від Архангельська до Владивостока, а також Республіку Білорусь

Всеросійський конкурс бібліотечних інновацій проводиться другий рік поспіль з ініціативи РДБ. Конкурс розглядається як механізм залучення бібліотек у вирішення питань розвитку інноваційної економіки в Росії, а також як один з механізмів підготовки інтелектуального і кадрового резерву для бібліотечних установ.

Мета проведення конкурсу - виявлення кращих організаційно-управлінських, маркетингових і технологічних інновацій, впроваджених бібліотечними установами країни, а також створення активно діючого спільноти бібліотечних професіоналів, об'єднаних прагненням до наукової творчості та інноваційної діяльності.

Переможцям конкурсу гарантовано оплачене участь в найбільших галузевих заходах в 2016 році - міжнародних конференціях «Крим 2016» та «Електронний століття культури».

  • За рішенням журі, переможцями стали проекти:

1 місце - проект «ВікіСібіріаДа» (Державна бюджетна установа культури Новосибірської області «Обласна дитяча бібліотека ім. А. М. Горького»)
Мережеві активності бібліотеки з використанням можливостей освітньої вікі-середовища.
Координатор проекту - начальник методичного відділу Смутнева Олена Григорівна.
2 місце - «Фаблаб-Норильськ» (Муніципальне бюджетна установа «Централізована бібліотечна система»)
Організація роботи лабораторії інноваційного творчості в форматі «Fab Lab» при бібліотеці № 3 «сімейного читання» з метою створення платформи для впровадження інноваційних технологій і моделей розвитку науково-технічної творчості та пізнавального інтересу у дітей та молоді.
Координатор проекту - заступник директора Журавльова Тетяна Петрівна.
3 місце - «ProБНТУ»: система просування університету в світовий інформаційний простір (Наукова бібліотека Білоруського національного технічного університету)
Система «ProБНТУ» націлена на забезпечення вільного доступу до інформаційних ресурсів БНТУ і просування університету в світовий інформаційний простір на основі використання сучасних комп'ютерних технологій і засобів телекомунікації.
Координатор проекту - директор Наукової бібліотеки Білоруського національного технічного університету Скалабан Олексій Віталійович.

  • Спеціальними призами та подарунками відзначені наступні проекти:

«Коворкінг для батьків в дитячій бібліотеці» (Муніципальне бюджетна установа культури міського округу Тольятті «Об'єднання дитячих бібліотек») - унікальність проекту полягає в модернізації бібліотечного простору: створення коворкінг-зони для батьків; впровадженні нових послуг для дітей та батьків (організація і проведення заходів, консультацій, навчальних семінарів, майстер-класів, воркшопів, організація творчого дозвілля в спеціалізованому розвиваючому просторі під наглядом бібліотекаря).
Координатор проекту - завідуюча ЦДБ ім. А. С. Пушкіна Ухова Віра Олександрівна.
На запрошення 32 секції РБА з бібліотечного менеджменту та маркетингу призер зможе взяти участь в 21-му Конгресі РБА в Калінінграді в травні 2016 року.

«Уроки русского ...»: проект з адаптації та інтеграції дітей з сімей мігрантів (Оренбурзька обласна поліетнічна дитяча бібліотека) - цикл безкоштовних літературних занять для дітей з числа мігрантів. Заняття спрямовані на засвоєння російської мови, літератури, культури, підготовку до школи, набуття навичок літературної мови. Крім цього, за допомогою читання книг, літературних ігор юні мігранти знайомляться з навколишнім світом, краєм і містом, в якому вони опинилися.
Координатор проекту - завідуюча методичним відділом Селіванова Світлана Іванівна.
На запрошення АПРІКТ, призер візьме участь в ювілейній школі інноватики в Бєлгороді, в вересні - жовтні 2016 року.

Віртуальна майданчик «Самарський голосовий чат» (Самарська обласна бібліотека для сліпих) - майданчик для проведення просвітницької роботи та просування послуг бібліотеки віддаленим користувачам в режимі онлайн.
Координатор проекту - заступник директора з розвитку бібліотечної діяльності Борщева Катерина Геннадіївна.
На запрошення Рязанської ОУНБ, призер візьме участь у фестивалі з читання в жовтні 2016 року.

  • Цінні подарунки також будуть направлені на адресу бібліотек, які представили такі проекти:

«Єдина система бібліотечного обслуговування в Санкт-Петербурзі» (Центральна міська публічна бібліотека імені В. В. Маяковського) - впровадження міської системи бібліотечного обслуговування на основі єдиної знеособленої бази даних читачів, розподіленого електронного каталогу і застосування технології радіочастотної ідентифікації. Використання Єдиного читацького квитка, дійсного в 197 загальнодоступних бібліотеках міста.
Координатор проекту - завідуюча сектором Корякова Тамара Олексіївна.

«Формування в корпоративному режимі разновідових краєзнавчих електронних ресурсів муніципального і регіонального рівня» (Білгородська державна універсальна наукова бібліотека) - електронні краєзнавчі ресурси Бєлгородщини створюються в єдиному середовищі за єдиною технологією фахівцями бібліотек поселенського, муніципального та обласного рівня. Такий підхід дозволяє не тільки піднімати рівень фахівців, а й забезпечує повний доступ користувачів до всього наявного масиву краєзнавчих фондів Бєлгородської області через єдину систему пошуку, яка постійно наповнюється бібліографічними, фактографічними, повнотекстовими і авторитетними записами про край.
Координатор проекту - заступник директора з автоматизації бібліотечних процесів Наталія Василівна Сороколєтової.

фіналісти отримають дипломи 1-го ступеня і видання РДБ із серії «Впроваджуємо нові проекти», півфіналісти - дипломи 2-го ступеня і видання РДБ із серії «Впроваджуємо нові проекти». Всі учасники конкурсу отримають сертифікати учасників. Вітаємо переможців та призерів!

Новости