• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Інтер'єр і дизайн домашньої бібліотеки

 1. Місце в будинку для організації бібліотеки
 2. Вітальня-бібліотека
 3. освітлення
 4. Трохи про правила зберігання книг

Основною функцією, яку виконує домашня бібліотека, є організація всієї книжкової колекції так, щоб максимально зручно було в будь-який момент знайти ту чи іншу необхідну книгу, ну а читання відповідно було приємним, комфортним і безтурботним. Тим більше, що любителі проведення дозвілля з книгою ще не перевелися, незважаючи на що з'явилися сьогодні численні електронні варіанти книжок. А бібліотека, в якій розташовується старовинні меблі, наприклад, шкіряні крісла і дубовий стіл, виглядає надзвичайно вишукано й ефектно. Основною функцією, яку виконує домашня бібліотека, є організація всієї книжкової колекції так, щоб максимально зручно було в будь-який момент знайти ту чи іншу необхідну книгу, ну а читання відповідно було приємним, комфортним і безтурботним

Місце в будинку для організації бібліотеки

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні своїм кабінетом в будинку, то облаштування в ньому бібліотеки було б як не можна кращим варіантом, тому що це щонайменше дуже зручно. кабінет володіє спокійною обстановкою і всім необхідним для того, щоб як займатися важливими справами, так і просто читати. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні своїм кабінетом в будинку, то облаштування в ньому бібліотеки було б як не можна кращим варіантом, тому що це щонайменше дуже зручно Також дуже часто для розміщення домашньої бібліотеки використовують місце у вітальні. Особливо, якщо немає особистого кабінету або просто вільної кімнати. А для тих, у кого зовсім малогабаритна квартира і практично неможливо виділити площа, то можна використовувати найкомпактніший варіант бібліотеки у вигляді книжкової шафи або книжкових полиць, розміщених абсолютно в будь-якій кімнаті, а також в передпокої, в ніші, в просторі під сходами і т . Д.

Вітальня-бібліотека

Облаштування домашньої бібліотеки в вітальні представляється дуже зручним і підходящим варіантом, тому що в такому випадку можна організувати місце і для читання, і для відпочинку, і для розташування книжкових полиць. Крім усього іншого, вітальня є прекрасним місцем для втілення будь-яких творчих фантазій і дизайнерських задумок. Наприклад, взяти ті ж полки для книг. Адже вони можуть бути навісні, підлогові або вбудовуються - все залежить від вашої творчої фантазії. Також можна застосувати засклений варіант книжкових полиць або шаф для зберігання антикваріату. Облаштування домашньої бібліотеки в вітальні представляється дуже зручним і підходящим варіантом, тому що в такому випадку можна організувати місце і для читання, і для відпочинку, і для розташування книжкових полиць Якщо книг багато, і полки розміщені до самої стелі, то необхідно мати сходи, яку також слід підбирати до інтер'єру, щоб вона гармоніювала зі стилем і меблями. Книжкові полиці можуть прикрашатися особистими речами або різними сувенірами і декоративними тарілками. До речі, має сенс ними розбавити ряди з книгами. У такому випадку, якщо буде необхідно розширення книжкової колекції, місце для нових екземплярів у вас вже буде уготовано. Щодо столу - для вітальні чудово підійде журнальний столик замість письмового, який доречний в кабінеті. Також крім цього, можна розмістити плазмовий телевізор, диван з пуфиком - все на ваш розгляд. Як аксесуари чудово підійдуть картини або декоративні вазони з красивими квітами. Завжди доречний буде і затишний камін у вітальні. Дуже добре пом'якшити простір за допомогою зручних місць для сидіння, а також, килимів.

освітлення

Освітлення в бібліотеці, особливо в читальний зоні, грає дуже важливу роль, тому що саме від погано обладнаного освітлення швидко настає втома. Кімнату, облаштовану під бібліотеку, слід вибирати з декількома вікнами. Однак, природне світло все ж необхідно обмежити, щоб уникнути зміни і пошкодження кольору книг. У разі тенденції читання при денному світлі, рекомендується повісити гардини і штори, а ще краще жалюзі, за допомогою яких можна буде управляти світлом при наявності поганої погоди, та й уберегти колекцію книг від висихання і потускнения. Від дуже яскравого штучного освітлення краще всього відмовитися і вибрати лампи з м'яким освітленням. Також непогано використовувати підсвічування, наприклад, прямо в книжковій полиці, щоб підсвітити розміщені книги. При виборі ламп необхідно врахувати той факт, що деякі книги написані дуже дрібним шрифтом, значить, освітлення повинно бути належним, і розташовуватися неодмінно за плечем читає, щоб світло ні в якому разі не сліпив очі. Ідеальний варіант представляють підлогові лампи, оснащені ергономічним і зручним пантографом. Освітлення в бібліотеці, особливо в читальний зоні, грає дуже важливу роль, тому що саме від погано обладнаного освітлення швидко настає втома

Трохи про правила зберігання книг

Для того, щоб ваша домашня бібліотека якомога довше вам прослужила, а книги збереглися найкраще, необхідно дотримуватися ряду певних правил зберігання та догляду ха книгами, які, крім усього іншого, є відмінними мішками. У зв'язку з цим щоб уберегти їх від пилу, а також, вогкості, найбільш доцільним буде організувати стелажі з дверцятами. Або ж, використовуючи відкриті полиці, необхідно частіше протирати книги вологою, добре вичавленої ганчіркою (можна для цього використовувати 2-3% розчин формаліну). Попередньо пил слід видалити за допомогою пилососа або ж спеціального віника з пір'їнок. Не слід забувати частіше провітрювати приміщення, а також, закриті шафи, в яких зберігаються книги. Оптимальна температура, при якій повинні зберігатися книги, дорівнює 18 - 20 градусів, а вологість повинна становити 50 - 60%.

Від куріння в домашній бібліотеці теж краще відмовитися, особливо, якщо немає витяжки і іонізатора повітря, тому що книги відмінно вбирають тютюновий дим, а от позбутися від нього буде дуже і дуже важко. Не менш згубну дію на стан книг надає і яскраве електричне освітлення. Протипоказаний пряме сонячне світло, від якого палітурки відразу вицвітають і втрачають свою еластичність, а сторінки жовтіють і пересихають.

Новости