• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

В Алтайському краї триває робота щодо зниження обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря

16 січня 2018 р 9:02

Про це 15 січня розповів на прес-конференції міністр природних ресурсів і екології Алтайського краю Володимир Попрядухин . За його словами, стан навколишнього середовища в Алтайському краї характеризується в цілому як задовільний. За підсумками екологічного рейтингу суб'єктів Російської Федерації, що проводиться загальноросійської громадської організацією «Зелений патруль», Алтайський край протягом останніх років займає третє місце серед 85 регіонів країни. У Рейтингу екологічного розвитку міст Російської Федерації, який складений за дорученням глави Мінприроди Росії Сергія Донського спільно з Загальноросійським народним фронтом, в 2017 році з 103 міст Барнаул увійшов до тридцятки міст щодо забезпечення сприятливого навколишнього середовища і високої якості життя.

У той же час рівень забруднення атмосферного повітря, водних ресурсів, ґрунтів на окремих територіях Алтайського краю перевищує встановлені нормативи. Основними екологічними проблемами і раніше залишаються забруднення поверхневих водних ресурсів і повітря в результаті діяльності промислових підприємств і транспорту, відзначається постійне збільшення кількості відходів виробництва і споживання. Основна територія Алтайського краю розташована в зоні підвищеного природного потенціалу забруднення атмосфери, відзначається часта повторюваність штилів і приземних інверсій, що ускладнює розсіювання шкідливих речовин і сприяє їх накопиченню в атмосфері.

У 2016 році обсяг викидів (включаючи залізничний транспорт) склав 448,8 тисячі тонн забруднюючих речовин, що на 1,7% більше відповідного розміру 2015 року. Алтайський край посідає п'яте місце серед суб'єктів Сибірського федерального округу за загальним обсягом викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Частка викидів від автотранспорту становить 51,7% від валового надходження в атмосферу. При цьому за останні 11 років скоротилися викиди від стаціонарних джерел твердих речовин, одночасно зросло надходження оксиду вуглецю, діоксиду сірки, оксидів азоту.

До кінця 2016 року у підприємствах (крім індивідуальних підприємців) малося 20 702 стаціонарних джерела забруднення атмосфери, з них 7692 - неорганізованих.

Як зазначив Володимир Попрядухин, прикладом відповідального ставлення до навколишнього середовища може служити підписання в жовтні 2017 року Угоди між Сибірської генеруючою компанією, Міністерством природних ресурсів і екології Російської Федерації, Росприроднагляду Росії і Урядом Алтайського краю з проведення Року екології. Документом передбачено заміщення котельних МУП «Енергетик» і відомчих котелень міста Барнаула і перемикання споживачів на обслуговування підприємствами «Барнаульская генерація» та Барнаульская ТЕЦ-3. Одним з підсумків модернізації стане зниження рівня забруднення приземного шару атмосфери і сумарних валових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на 680 тонн.

Одним з підсумків модернізації стане зниження рівня забруднення приземного шару атмосфери і сумарних валових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на 680 тонн

Також планується довести до логічного завершення технічне переозброєння Південної теплової станції міста Рубцовська і перемикання на обслуговування ЮТС споживачів ТЕЦ компанії «ІДК». Це дозволить знизити рівень забруднення приземного шару атмосфери і сумарних валових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на 320 тонн.

Мінприроди Алтайського краю з метою зменшення негативного впливу на навколишнє середовище в період з 2008 року видано 4182 (2017 - 444) дозволів на викид шкідливих (забруднюючих) речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що знаходяться на об'єктах господарської та іншої діяльності, що підлягають регіональному державному екологічному нагляду .

У 2017 році погоджено 135 заходів по зменшенню викидів шкідливих (забруднюючих) речовин в атмосферне повітря в періоди несприятливих метеорологічних умов. Дана робота проводиться юридичними особами та індивідуальними підприємцями, що мають джерела викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря.

В даний час поставлено на облік та видано 2430 свідоцтв про реєстрацію об'єктів, що роблять негативний вплив на навколишнє середовище, затверджений 261 норматив утворення відходів і лімітів на їх розміщення стосовно господарської та (або) іншої діяльності юридичних осіб і індивідуальних підприємців. Проведено збір, аналіз і контроль звітності про освіту, утилізації, знешкодження, розміщенні відходів по 1172 суб'єктам малого і середнього підприємництва.

Фото: Антон Федотов


Посилання по темі:

В Алтайському краї триває робота щодо зниження обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Новости