• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

NEWSru.com :: На світовій карті забруднення атмосфери Росія практично безпечна для життя. За винятком Москви (ФОТО)

На світовій карті забруднення атмосфери Росія практично безпечна для життя. За винятком Москви (ФОТО)
Вчені створили єдину детальну карту світового забруднення атмосфери викидами двоокису азоту (NO2), яку публікує британський науковий тижневик New Scientist

Вчені створили єдину детальну карту світового забруднення атмосфери викидами двоокису азоту (NO2) , Яку публікує британський науковий тижневик New Scientist . Для складання карти використовувалися дані, зібрані протягом 18 місяців з декількох супутників, що фотографували поверхню планети.

На карті чітко видно, що найбільші викиди в атмосферу Землі припадають на великі промислові міста Європи і Північної Америки. Також величезна кількість двоокису викидають підприємства північно-східного Китаю - весь величезний регіон на карті представлений єдиним темно-червоною плямою, що свідчить про виcочайшем рівні забруднення атмосфери.

При цьому в США головними забруднювачами атмосфери є північно-східні штати, де розташовані найбільші міста країни з розвиненою промисловістю. При цьому найвищий рівень забруднень відзначається в районі Нью-Йорка, Філадельфії, Бостона, а також промислових міст району Великих озер - Чикаго, Детройта і Клівленда.

В Європі основними джерелами викидів двоокису азоту є промислові міста Нідерландів (Роттердам, Антверпен) і німецького промислового району Рур-Рейн (Кельн, Дармштадт, Франкфурт), а також індустріально розвинений північ Італії (Мілан, Турин). Крім того, значна кількість оксидів азоту викидається в районі Парижа, на півдні Англії і в польському промисловому районі Лодзі.

Росія, як видно на карті, не є великим забруднювачем атмосфери діоксидом азоту. Найбільша кількість окислів азоту в нашій країні викидається в Москві, а велика частина країни досить безпечна. У той же час, викиди - показник промислової і транспортної активності.

В Африці оксиди азоту викидаються в ПАР, а на Близькому Сході - в Ізраїлі, Єгипті і нафтовидобувних державах Перської затоки.

Довідка:

Двоокис (диоксид) азоту (NO2) являє собою червоно-бурий газ з неприємним запахом, сильно діючий на слизові оболонки. Він виходить як промисловий продукт в процесі виробництва азотної кислоти. Моноксид азоту (NO) - безбарвний газ, на повітрі негайно окислюється до NO2. Чим вище температура згоряння, тим інтенсивніше йде утворення оксидів азоту.

При гострому отруєнні оксидами азоту може розвинутися набряк легенів. Ознаки хронічного отруєння - головний біль, безсоння, ураження слизових оболонок.

При всіх процесах горіння викидається насамперед монооксид азоту (NO), який потім в повітрі окислюється далі до NO2, більш шкідливого для здоров'я. З NO2 може утворюватися азотна кислота, на частку якої припадає до третини від суми кислот, що беруть участь в утворенні кислотних дощів. Під впливом сонячного світла оксиди азоту реагує з утворенням небезпечних фотооксидантами, до яких належать озон і більш токсичний пероксіацетіл-нітрат.

Новости