• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Космічний зонд "Кассіні" розчинився в Сатурні / Моя Планета

У п'ятницю, 15 вересня, земляни прощаються з апаратом, який подарував їм Сатурн, - керований НАСА зонд «Кассіні» впав на шосту планету від Сонця

У п'ятницю, 15 вересня, земляни прощаються з апаратом, який подарував їм Сатурн, - керований НАСА зонд «Кассіні» впав на шосту планету від Сонця.

Місія довжиною в 20 років і вартістю $ 4 млрд завершилася, коли космічний корабель на швидкості 120 000 км / ч увійшов в атмосферу планети і зруйнувався, а дрібні частини швидко згоріли. Однак зонд до останнього передавав наукову інформацію на Землю. Астрономи сподіваються, що перед загибеллю апарат передасть дані про хімічний склад атмосфери Сатурна, передає BBC .

Сотні дослідників з усього світу з'їхалися до лабораторії НАСА в Пасадені (Каліфорнія), де розташований центр управління місією.

«Кассіні» повністю змінив наше розуміння цієї планети. Він побачив на поверхні Сатурна жахливі шторми, а в кільцевій системі - частинки льоду. Зонд зауважив воду під крижаним панциром на місяцях Титан і Енцелад - не виключено, що там могли виникнути умови для життя.

У НАСА говорять, що вони могли залишити корабель дрейфувати в Сонячній системі, але ніякої наукової цінності це не мало б. «Кассіні» була задана така траєкторія, яка дозволяла йому пролітати між кільцями все ближче і ближче до планети, щоб в результаті фактично розчинитися в ній, стати її частиною. Останніми елементами, які залишаться від корабля, ймовірно, будуть Іридієві оболонки на плутонієвої батареї - вони мають дуже високі температури плавлення. Цей смертельний стрибок апарату дозволив вченим зібрати унікальні дані - про вік кілець, структурі Сатурна, складі його атмосфери.

У момент падіння працювали вісім різних датчиків, але умови не дозволяли залишити камери включеними.

За час роботи «Кассіні» сфотографував 62 природних супутника Сатурна. Серед них - Мімас, за рахунок гігантського кратера нагадує Зірку смерті з «Зоряних воєн»; Гіперіон, кластерні отвори якого нагадують губку або осине гніздо; Атлас, схожий на літаючу тарілку; картофелеподобний Прометей; Пан, який має форму пельмені .

Новости