• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Що потрібно при проходженні техогляду автомобіля в 2019 році

 1. Куди звертатися для проходження ТО
 2. Що перевіряють під час техогляду
 3. Вимоги до ТС
 4. Які потрібні документи
 5. про вогнегаснику
 6. Чи потрібен знак аварійної зупинки
 7. Аптечка
 8. Коротко про діагностичній карті
 9. Про періодичність ТО
 10. висновок

Час читання: 5 хвилин

Коли кілька років тому оновився закон про технічний огляд, порядок проходження змінився в кращу сторону. Талона і прив'язки до місця реєстрації не стало, а для окремих видів ТЗ до трьох років необхідність в процедурі взагалі відпала. Однак відповідальність за несвоєчасне оформлення діагностичної карти не зменшилася. Тому важливо точно знати, що потрібно для проходження техогляду в 2019 році. Коли кілька років тому оновився закон про технічний огляд, порядок проходження змінився в кращу сторону

Куди звертатися для проходження ТО

ГИБДД більше не займається техоглядом. Функція з перевірки стану ТЗ повністю передана операторам технічного огляду (ЗТВ), акредитованим в РСА і підключеним до ЕАІСТО .

Зі списком осіб, які будуть обслуговуватися, можна ознайомитися в спеціальному реєстрі на сайті РСА. Замовити огляд можна в страхових компаніях, що надають послугу «ТО плюс ОСАГО». Причому навіть з виїздом на будинок. Також оглядом продаваних автомобілів можуть займатися акредитовані дилери.

У п. 9 гл. II правил, введених в дію Постановою Уряду N 1008 від 05.12.11, йдеться, що заявник має право звертатися до будь-якого оператора і в будь-який пункт, незалежно від місця реєстрації ТЗ. Порядок проведення процедури і необхідний пакет документів всюди ідентичні.

Що перевіряють під час техогляду

Норми техогляду в Росії, як і сам процес, майже не змінилися. Власник готує машину, необхідні папери, домовляється про дату і у встановлений час під'їжджає до вибраного ОТО. Після перевірки документів, технічного стану і комплектації отримує діагностичну карту, необхідну для оформлення поліса ОСАЦВ.

Також важливо знати, що перевіряють при техогляді автомобіля. Основне правило успішного проходження - автомобіль повинен бути чистим, технічно справним і повністю укомплектованим.

Вимоги до ТС

У ст. 4 ФЗ N 170-ФЗ від 01.07.2011 «Про технічний огляд ТЗ» сказано, що метою процедури є оцінка відповідності вимогам безпеки. У цьому та інших нормативних актах детально викладено, що необхідно для проходження техогляду на легковому автомобілі.

З технологічної точки зору, ТО являє собою певну послідовність перевірки без розбирання ТС. Крім візуального огляду, проводиться тестування засобами інструментального контролю. У Додатку 1 до вищевказаного закону викладено всі пред'явлені вимоги до автомобіля. Параметри, що перевіряються вузлів, систем, агрегатів і вузлів або деталей повинні відповідати ГОСТ Р 51709-2001.

Частково оцінити стан авто може і власник ще до ТО. При цьому потрібно звернути увагу на:

 • Цілісність лобового скла . Тріщини з боку водія не допускаються.
 • Працездатність омивача.
 • Люфт рульового управління.
 • Стан ручного гальма.
 • Правильність маркування та регулювання ламп головного світла.
 • Висоту протектора і знос покришок. Марка шин для техогляду не має значення, але повинна дотримуватися сезонність.
 • Вихлоп.

Після усунення всіх відомих і виявлених в ході підготовки несправностей і недоліків ТО вже не буде каменем спотикання. Після усунення всіх відомих і виявлених в ході підготовки несправностей і недоліків ТО вже не буде каменем спотикання

Які потрібні документи

Згідно п. 2 ст. 17 Федерального закону №170 власнику авто або його представнику на ТО необхідно подати:

 • посвідчення особи (паспорт або інший документ);
 • довіреність при проходженні огляду не власником ТЗ;
 • СОР або ПТС.

Тепер про те, на що дивляться ще. Крім перерахованих документів, пільговикам (пенсіонерам, інвалідам, Героям СРСР і РФ і так далі) додатково будуть потрібні підтверджують статус посвідчення.

Читайте докладніше про те, які потрібні документи для проходження ТО .

про вогнегаснику

Вогнегасник для техогляду обов'язковий, оскільки є засобом забезпечення безпеки. Переносний пристрій для гасіння загорянь має бути порошкового або вуглекислотного типу, справним, мати обсяг не менше 2 л (для вантажних машин - 5 л). Важливий також актуальний термін придатності.

Перевірка придатності до використання здійснюється зважуванням балона, що входить в техогляд автомобіля. Також увага звертається на наявність маркування на корпусі з датами заповнення, реквізитів виробника та інструкції по застосуванню.

Читайте більше, щоб розібратися, який вогнегасник потрібен для проходження ТО .

Чи потрібен знак аварійної зупинки

Необхідно представити до огляду всі, що повинно бути в машині, включаючи так званий трикутник попередження - знак аварійної зупинки. Обов'язковість вимоги закріплена в Додатку 1 до технічного регламенту. А ось який знак аварійної зупинки потрібен конкретно, там нічого не сказано. Зате вимоги до нього визначені в ГОСТ Р 41.27-2001. Наведемо основні:

 • матеріалом виготовлення може служити як пластик, так і пластмаса;
 • за формою це повинен бути рівносторонній трикутник зі сторонами 50 ± 5 см і червоною облямівкою по краю шириною 2,5-5 см;
 • між зовнішньою стороною та світловідбиваючої смужкою (з 2013 року наявність внутрішнього світлоповертального трикутника червоного кольору обов'язково) допускається кромка червоного кольору шириною не більше 5 мм;
 • радіус зовнішніх заокруглень - не менше 1,5 см;
 • порожниста внутрішня частина повинна являти собою трикутник зі сторонами мінімум 7 см;
 • конструкція повинна бути міцною, а її краї - гладкими і покритими захисним шаром гуми або пластику;
 • висота ніжок (відстань від нижнього краю до поверхні установки) не може перевищувати 30 см.

У комплект входять чохол і інструкція із застосування, які треба мати в автомобілі при техогляді.

Аптечка

Тепер з'ясуємо, чи потрібна аптечка для проходження техогляду в 2019 році. Чомусь такої вимоги до комплектації ТЗ в правилах ТО немає. Іншими словами, аптечка не перевіряється, хоча її наявність є обов'язковим згідно із ПДР.

Медичний комплект повинен бути в салоні кожної машини, яка експлуатується. Іноді це питання життя або смерті, а частіше - всього п'ятисот рублів. Саме такий буде накладено штраф за відсутність або недостатню укомплектованість.

Останній раз вимоги до аптечки переглядалися в 2010 році. З великого переліку обов'язкових медикаментів сьогодні залишилися лише перев'язувальні і кровоспинні засоби:

 • джгут;
 • нестерильні і стерильні бинти, перев'язувальний пакет, медсалфеткі;
 • бактерицидні та рулонні пластирі.
 • ножиці;
 • рукавички;
 • пристрій для штучного дихання.

Такі матеріали можуть зберігатися дуже довго, тому термін придатності автоаптечки був збільшений до п'яти років.

Коротко про діагностичній карті

З 2012 року техталони скасували, а замість них ввели діагностичні карти (ДК) З 2012 року техталони скасували, а замість них ввели діагностичні карти (ДК). Як сказано в ст. 19 ФЗ № 170, ДК містить висновок про можливість експлуатації ТЗ, а також повний перелік проведених перевірок. Фактично це документальне підтвердження відповідності нормам безпеки, тому карта завіряється підписом проводив огляд експерта.

Це документ суворої звітності з 15-значним унікальним номером і конкретним терміном придатності. Термін дії карти може становити півроку, рік або два - залежно від віку, типу і призначення ТС.

Оформляється в письмовій (два примірники) та електронній формах. Один бланк видається власнику авто, другий зберігається в ОТО два роки, а електронний вноситься в ЕАІСТО , Де залишається доступним протягом п'яти років. Возити в машині цей документ не вимагається.

Про періодичність ТО

Частота проходження техогляду визначається віком, типом і призначенням ТС. Новий закон позбавив від процедури легкові автомобілі, мотоцикли та вантажівки «молодше» 3 років і масою до 3,5 т.

Згідно ст. 15 закону про ТО, старіші машини (від 3 до 7 років) мають піддаватися огляду кожні два роки, а ТС старше 7 років - щорічно. Така ж вимога існує для вантажівок важчих за 3,5 т, навчальних і машин зі спецсигналами.

Спеціальні транспортні засоби та причепи, які застосовуються для перевезення небезпечних вантажів, проходять ТО раз на півроку. Також кожні шість місяців повинні проходити огляд вантажні автомобілі, які використовуються для перевезення пасажирів і мають вісім пасажирських місць.

За бажанням власник має право провести огляд в більш короткі терміни. Однак пропускати планову процедуру не можна.

Більше інформації можна дізнатися зі статті " Періодичність техогляду автомобіля в Росії ".

висновок

Отже, ми розглянули, що потрібно для ТО. Залишається зробити висновки:

 1. Огляд дозволяється пройти в будь-якому акредитованому пункті, навіть не в своєму регіоні.
 2. Знайти найближчий або зручний з інших причин можна на сайті РСА.
 3. Автомобіль до ТО потрібно готувати.
 4. Аптечка не потрібно, але вогнегасник і знак аварійної зупинки необхідні.
 5. За термінами в ДК слід стежити, інакше будуть проблеми з полісом ОСЦПВ , А без нього їздити заборонено.

Як по-чесному пройти техогляд в 2019 році: відео

Новости