• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Вартість навчання у вузах Швейцарії

 1. Вартість навчання у вузах Швейцарії
 2. Вартість навчання в університетах Швейцарії
 3. Вартість проживання

Вартість навчання у вузах Швейцарії

Вартість навчання в університетах Швейцарії
Вартість проживання

Найбільш звичний маршрут для громадян пост-радянського простору, що відправляються за кордон за знаннями, - Англія, США, трохи рідше Австралія та Канада. Причини такого вибору зрозумілі: це англомовні країни, освіту в яких розрекламоване не менш, ніж Pepsi Cola. Освіта, а вірніше продаж освітніх послуг в цих країнах - прибутковий сектор економіки, одна з основних статей доходу.

А що відомо про освіту в Швейцарії? Мабуть, широким масам відомі лише дорогі приватні школи-пансіони. І ось ці ось скромні знання укупі з інформацією про високий рівень життя і супер-брендами годинникової промисловості транслюються на все інше, включаючи вищу освіту в цій країні. Тим часом, стереотипи не завжди спрацьовують.

Вища освіта в Швейцарії можна отримати як в державних навчальних закладах, так і в приватних. Приватні дійсно досить дороги, хоча навчання в них і не дорожче англійських або американських університетів. А ось навчання в найбільш престижних навчальних закладах Швейцарії - державних університетах - фактично безкоштовно! Швейцарія - один зі світових лідерів за ступенем доступності вищої освіти . В країні існує тільки один державний університет з істотною вартістю навчання - Університет італійської Швейцарії, та й то вартість навчання в ньому не йде ні в яке порівняння зі вартістю навчання в англійських і американських навчальних закладах , Що починається в разі іноземців від 14'000 USD в рік. До того ж в Швейцарії домогтися стипендії набагато легше, ніж в будь-який англомовній країні. Та й гранти значніше: якщо в Англії або США грант знизить вартість навчання, то в Швейцарії він покриє витрати на проживання.

Ще один досить стійкий стереотип: "в Швейцарські вузи не беруть іноземців". І то ж не правда! У Швейцарії дуже демократичні правила прийому іноземців. Обмеження (але не заборона) існують тільки в відношенні медичних спеціальностей. Більш того, вартість навчання для власних громадян і іноземців в Швейцарії однакові!

Вартість навчання в університетах Швейцарії

Вартість навчання для громадян Швейцарії, в рік, CHF Вартість навчання для іноземних студентів, в рік, CHF Цюріхський університет 1'548 2'548 бакалаврат
1'748 магістратура Женевський університет 1'000 1'000 Федеральна політехнічна школа Лозанни 1 '266 1' 266 Федеральна політехнічна школа Цюріха 1'298 1'298 Лозанський університет 1'160 1'160 Університет Фрібура 1 '670 1' 970 Бернський університет 1 '568 1' 968 Базельський університет 1 '700 1' 700 університет Люцерна 1 '620 2' 220 університет Санкт - Галлена 2 '452 бакалаврат
1'852 магістратура 6 '252 бакалаврат
6'652 магістратура Університет Нашателя 1 '030 1' 580 Університет італійської Швейцарії 4 '000 8' 000

І останнє. Багато хто переконаний, що в Швейцарії позамежні вимоги для вступу, особливо в частині знання мови - французька та німецька. Але і це не так! Існує безліч швейцарських вузів, куди приймають іноземців без будь-яких іспитів і навіть без знання французької чи німецької мов! Просто їм пропонується спеціальна річна програма для вивчення мови (до речі, той же безкоштовна!). Ну, а якщо хочете вчитися англійською - будь ласка, до ваших послуг англомовні програми навчання.

Вартість проживання

Рівень життя в Швейцарії високий, тут вітчизняний стереотип спрацьовує. Однак якщо враховувати якість життя в Швейцарії, то досить висока вартість життя виправдана. Та й не особливо вона вище Англії. А по відношенню до Москви жити в Женеві та Цюріху і зовсім дешевше!

Вартість проживання студента в Швейцарії складає CHF 19'000 - 29'000 в рік, тобто від 21'450 до 32'750 доларів США. Діапазон залежить від міста (в Цюріху і Женеві життя дорожче) і індивідуальних потреб студента.

 • Оренда житла від 700 (студентський кампус) до 1500 (однокімнатна квартира) франків на місяць.
 • Харчування 500 - 600 франків на місяць.
 • Медична страховка 250 франків на місяць
 • Підручники, транспорт 250 франків на місяць.

А що відомо про освіту в Швейцарії?
Новости