• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Грін карта на автомобіль в Європу: її ціна і де можна купити

 1. Навіщо потрібна зелена карта?
 2. Як отримати грін карту?
 3. Терміни та вартість грін карти
 4. Чи потрібна Грін карта для оформлення візи?
 5. Як користуватися грін картою?

Подорожувати Європою на літаку або поїзді досить дорого, тому все більше туристів воліють здійснювати тури на власних автомобілях. Це дозволяє не тільки заощадити кошти, а й самостійно вибирати маршрут, тривалість перебування в тому чи іншому місці.

Це дозволяє не тільки заощадити кошти, а й самостійно вибирати маршрут, тривалість перебування в тому чи іншому місці

Перед тим як здійснити подорож на авто в Європу необхідно ретельно підготуватися. В першу чергу варто упевнитися, що у автомобіля немає ніяких поломок, транспорт повністю готовий до тривалої поїздці. Крім цього, слід оформити спеціальний страховий поліс, який називається green card або зелена карта. Навіщо потрібна спеціальна страховка? Як її отримати? І скільки коштує грін карта? Розглянемо ці важливі питання докладніше.

Навіщо потрібна зелена карта?

На жаль, російські водії нерідко стають учасниками ДТП на території європейських держав. Грін карта дозволяє захистити права водія в подібній ситуації.

Зелену страховку найчастіше порівнюють з ОСАГО. Однак вітчизняний аналог діє тільки на території Росії. У свою чергу, грінкарти дійсні на території 45 країн, в тому числі в державах, що підписали Шенгенську угоду.

Отримувати страховку необхідно з наступних причин:

 • без цього документа в'їхати в Європу на машині не можна. Прикордонний контроль обов'язково перевіряє наявність страхового поліса;
 • для того щоб отримати візу на європейську державу, необхідно пред'явити зелену карту. Це правило є обов'язковим до виконання, якщо планується подорож на автомобілі;
 • страховий поліс полегшує вирішення питання в разі ДТП;
 • в разі порушення правил дорожнього руху в європейських країнах, під час перевірки документів обов'язково попросять показати грінкарту.

Green card є паперовий листок зеленого кольору, на якому вказані основні дані про автомобіль і водія. Така карта потрібна в багатьох країнах, наприклад в Боснії і Герцеговині .

Як отримати грін карту?

Як оформляється грін карта на автомобіль в Європу? Купити і оформити документ можна в будь-який вітчизняної страхової компанії.

Для цього знадобляться наступні документи:

 1. Паспорт.
 2. Документ на автотехніку.

Крім цього, в даний час існує можливість зробити страховий поліс на машину, не виходячи з дому, в системі віза онлайн. Для цього слід вибрати сайт, який надає подібні послуги, і ввести відповідні персональні дані. Однак отримати поліс можна тільки під час особистого візиту в страхову компанію. Адже роздрукований на принтері дублікат буде недійсним - обов'язково потрібен оригінал.

Важливо! Довіряти оформлення зеленої карти можна тільки перевіреним страховим компаніям.

Цю процедуру можуть здійснювати далеко не всі організації. Нерідко виникають ситуації, коли туристи бажають заощадити на оформленні документа. Через це вони звертаються в маловідомі компанії, які готові надати страховку за низьку вартість. На жаль, часто такі туристи стають жертвами шахраїв.

Дізнатися страхові компанії, які мають право видавати грін кард, можна на офіційному сайті Російського союзу автостраховиків. Із запропонованого списку компаній можна вибрати будь-яку. Керуватися рейтингом і відгуками в цьому випадку марно, так як страхові компанії займаються лише оформленням візового документа, виконання ж лежить на організаціях, які зареєстровані в Європі.

Придбати таку страховку можна тільки на території Росії. Виходячи з угоди, підписаної між країнами, зелену карту можна купувати тільки на території держави, в якій зареєстрований автомобіль. У разі спонтанного подорожі оформити страховку можна на кордоні. Часто там розташовуються філії страхових компаній. Однак важливо розуміти, що вартість такого оформлення може бути на порядок вище.

Іноді виникають ситуації, коли термін дії грінкарти закінчується під час подорожі. У цьому випадку її необхідно продовжувати. Зробити це в Європі неможливо. Тому доведеться попросити про покупку страховки знайомих, які знаходяться в Росії і запропонувати їм вислати документ. В іншому випадку доведеться їхати назад в країну.

До того ж для того, щоб уникнути неприємностей, важливо перевірити термін дії страховки і правильність зазначеної інформації.

Терміни та вартість грін карти

Точна ціна страхового поліса на автомобіль залежить від декількох параметрів:

 1. Категорія, до якої належить автомобіль туриста.
 2. Термін дії грін карти. Вона може бути дійсна 14, 30, 60, 90 і більше днів. Максимальний термін дії - 1 рік.
 3. Географічна зона дії документа.

Розрахувати точну вартість зеленої карти на автомобіль можна на сайтах страхових компаній або звернувшись безпосередньо в офіс. Причому тарифи різних страхових організацій не суттєво відрізняються один від одного. Різниця може становити всього 200-300 рублів.

У 2019 приблизна вартість green card може бути в межах від 2500-22 тис. Рублів. Крім цього, за оформлення страховки стягується сервісний збір, який, як правило, становить 500 р.

Термін оформлення страховки на машину також може бути різним. Мінімальний період - 12 днів, максимальний - 1 рік.

Увага! Грін карта починає діяти не з моменту в'їзду в країни Шенгенської зони, а з дати, яка вказана на документі. Від цього числа відраховується термін дії. Тобто, якщо карта дійсна 15 днів, а поліс дійсний з 1 числа, то її термін завершиться 16 числа. При цьому не вважають кількість днів, які турист фактично перебував в Європі.

Чи можна повернути кошти, якщо поїздка в Європу з яких-небудь причин не відбулася? Це можливо лише в тому випадку, якщо грін карта ще не почала діяти, тобто не настав число, вказане на документі. В цьому випадку повертається 70% від повної вартості, решта залишається у страхової компанії.

Чи потрібна Грін карта для оформлення візи?

Якщо подорож між європейськими містами відбувається на автомобілі, то green card потрібна обов'язково.

Додатково для оформлення візи потрібно подати такі документи:

 • копію документа про транспорт;
 • копію посвідчення водія;
 • опис маршруту подорожі.

Маршрут описується у вільній формі. Необхідно вказати країни, великі міста, через які здійснюється подорож. Незайвим буде вписати найменування готелів і дати перебування в тій чи іншій географічній точці.

Як користуватися грін картою?

Якщо ДТП все ж сталося, необхідно адекватно оцінити обстановку: з'ясувати, хто є винуватцем аварії, і розмір нанесеного шкоди. Між процедурою оформлення ДТП в Росії і такий же процедурою в Європі є деякі відміну. В європейських країнах не викликають поліцію, якщо шкоди незначний, а винуватець події очевидний. Як правило, учасники ДТП просто заповнюють відповідну форму, яка є у всіх водіїв.

У разі виникнення спірних питань слід викликати співробітників поліції. Їм необхідно пред'явити зелену карту, документ, що засвідчує особу, та підтвердження реєстрації автомобіля. Після цього співробітники приступають до заповнення протоколу. По можливості потрібно проконтролювати правильність інформації, яка вноситься в документ.

Після заповнення всіх необхідних паперів слід зателефонувати в страхову компанію і повідомити про інцидент. Далі все турботи лягають на плечі їх організації.

Зелена карта для туриста на автомобілі грає роль пропуску до країн Шенгенської зони. Однак важливо знати, що не всі європейські водії відрізняються пунктуальністю на дорогах. Для того щоб не спровокувати аварію на трасі, важливо обов'язково дотримуватися правил дорожнього руху.

Навіщо потрібна зелена карта?
Як отримати грін карту?
Як користуватися грін картою?
Навіщо потрібна спеціальна страховка?
Як її отримати?
І скільки коштує грін карта?
Навіщо потрібна зелена карта?
Як отримати грін карту?
Як оформляється грін карта на автомобіль в Європу?
Чи можна повернути кошти, якщо поїздка в Європу з яких-небудь причин не відбулася?
Новости