• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

В якому випадку можна повернути гроші, сплачені за держмито?

Повернути гроші, сплачені за видачу дозволу на допуск автомобіля до участі в дорожньому русі, можна тільки в одному випадку Повернути гроші, сплачені за видачу дозволу на допуск автомобіля до участі в дорожньому русі, можна тільки в одному випадку.

За детальнішою інформацією дав начальник відділу інформаційно-роз'яснювальної роботи - прес-секретар Міністерства з податків і зборів Сергій Шкут.

Для наочності змоделюємо дві ситуації.

Ситуація №1. Перед проходженням техогляду ви оплатили держмито за видачу дозволу на допуск транспортного засобу до участі в дорожньому русі. Техогляд пройшли успішно, отримавши відповідну позначку. Сіли в своє авто і, проїхавши давши метра, потрапили в аварію або на вас впало дерево. Загалом - сталося щось, що зробило неможливим участь у дорожньому русі, за яке ви тільки що сплатили. При цьому ви взагалі вирішили в найближчий рік не їздити на авто.

- У цій ситуації ви не можете повернути кошти, виплачені як держмито, - пояснює порталу www.interfax.by Сергій Шкут. - Якщо ви навіть проїхали два метри, ви вже брали участь в дорожньому русі. Причому на законній підставі, маючи штамп про проходження техогляду. Тобто отримали те, за що власне сплатили мито.

Ситуація № 2. Знову ж перед проходженням техогляду ви оплачуєте держмито. Але з причин технічної несправності не проходите техогляд. Наприклад, не працюють двірники. Вас відправили усунути несправність. Ви виїхали і потрапили в ситуацію, як в разі №1 - аварія, що впало дерево, ще щось. Авто прийшло в непридатність. Відповідно ні про яку участь в дорожньому русі мови не піде найближчим часом.

- Зафіксувавши даний сумний факт, ви можете звернутися в територіальний податковий орган за місцем реєстрації із заявою про повернення коштів, сплачених в якості держмита, - повідомив прес-секретар МНС. - І можете на законних підставах повернути грошову суму.

Нагадаємо, що державне мито за видачу дозволу на допуск транспортного засобу до участі в дорожньому русі була введена Законом Республіки Білорусь від 31 грудня 2013 р № 96-З "Про внесення змін і доповнень до деяких законів Республіки Білорусь з питань підприємницької діяльності та оподаткування" і стягується з 1 січня поточного року.

Фото: mail.ru

Новости