• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Реєстрація ІП в 2019 році. Які зміни?

 1. Для кого доступна безкоштовна реєстрація ІП в 2019 році
 2. Інші нововведення при реєстрації ІП
 3. Як зареєструвати ІП
 4. Документи для реєстрації

У 2019 при реєстрації в якості індивідуального підприємця будуть діяти практично ті ж правила. Приємним винятком стане скасування мита при наявності деяких умов.

Приємним винятком стане скасування мита при наявності деяких умов

Для кого доступна безкоштовна реєстрація ІП в 2019 році

З початку 2019 року реєстрацію організацій та ВП буде здійснюватися безкоштовно за умови проведення операції електронно на сайті nalog.ru або gosuslugi.ru. Пільги діють як при реєстрації ІП, так і при знятті з обліку.

Держмито доведеться сплатити в колишньому розмірі (800 рублів при реєстрації і 160 рублів в разі припинення діяльності), якщо документи надаються в податкові органи на паперовому носії при особистому зверненні.

Необхідно врахувати, що для подачі заяви онлайн потрібно наявність електронного підпису. Вартість її може бути трохи вище, ніж розмір вищевказаних мит. Проте прогнозується, що більшість платників податків будуть все ж віддавати перевагу електронний документообіг і вчинення дій не відвідуючи ФНС.

Інші нововведення при реєстрації ІП

Ще один позитивний момент для ІП, а також для організацій - при виявленні помилок в документах, наданих для реєстрації, повторна подача паперів здійснюється без сплати мита. Правило починає діяти вже з жовтня 2018 року.

Як зареєструвати ІП

Реєстрація ІП в 2019 році як і раніше являє собою досить просту процедуру. Але при цьому потрібно проявити уважність при складанні документів. Інакше в здійсненні процедури буде відмовлено, і сам процес отримання статусу індивідуального підприємця кілька затягнеться.

Для того щоб зареєструватися як ІП, необхідно здійснити наступні дії:

 1. Визначитися з майбутньою діяльністю. Необхідно вибрати коди КВЕД з оновленого довідника КВЕД-2. Допускається використовувати відразу кілька кодів, не має значення, якщо роботи відповідно до деякими обраними кодами здійснюватися не будуть. Згодом також допускається внесення змін до реєстраційних документів з додаванням інших кодів КВЕД.
 2. Заповнення заяви за формою Р21001. Бланк заяви на реєстрацію ІП можна скачати тут .
 3. Вибрати відповідну систему оподаткування. Зазвичай підприємці роблять вибір на користь ССО, що дозволяє використовувати пільговий режим при мінімальних податкових платежах. Якщо майбутня діяльність передбачає невеликі витрати, то краще зупинитися на ССО 6% з об'єктом оподаткування «доходи», при великих витратах вигідніше може виявитися ССО 15% (доходи, зменшені на величину витрат). При деяких видах діяльності, затверджених місцевим законодавством, допускається застосовувати ЕНВД з фіксованим розміром податку незалежно від фактично отриманого прибутку. Однак в деяких регіонах (наприклад, у м Москва) режим ЕНВД може не діяти. Замість нього пропонується використовувати патентну систему оподаткування. У рідкісних випадках підприємці вибирають загальну систему оподаткування. ОСН вступає в силу і в разі, коли ІП не зробили вибір на користь іншого режиму в короткі терміни після реєстрації.
 4. Перед реєстрацією потрібно сплатити держмито, якщо дії будуть здійснюватися особисто без надання документів в електронному вигляді.
 5. Оформлення ІП проводиться за місцем їх реєстрації. Документи відносяться в ФНС, МФЦ або відправляються електронно.
 6. Реєстрація здійснюється протягом 3-х днів. Якщо при перевірці питань по наданим документам не виникне, підприємець отримує лист записи єдиного державного реєстру ІП за формою Р60009 і свідоцтво про постановку на облік ІПН (якщо воно раніше було відсутнє).

Рекомендується при реєстрації відразу ж подати повідомлення на ССО або зробити вибір на користь іншого режиму оподаткування.

Документи для реєстрації

Необхідні документи для реєстрації фізичної особи як індивідуального підприємця наступні:

 • копія паспорта заявника;
 • заповнену заяву за формою Р21001;
 • квитанція про оплату держмита, якщо реєстрація не здійснюється електронно;
 • довіреність, якщо документи надає 3-е особа.

Копію паспорта та заповнену заяву за формою Р21001 потрібно завірити нотаріально, якщо планується надати документи поштою або через довірену особу.

Ухвалення документів підтверджується розпискою в їх отриманні. Підтвердження прийняття може бути здійснено в електронному вигляді. Тому при заповненні заяви слід вказати адресу електронної пошти. Туди ж будуть вислані і реєстраційні документи.

Також рекомендуємо (для осіб кому це необхідно) купити онлайн касу для ВП.

Новости