• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Податкова реформа: В Україні хочуть залишити лише вісім податків (інфографіка)

/ Фото: Юрій Кузнєцов

Податкова реформа: В Україні хочуть залишити лише вісім податків (інфографіка) Христина Коновалова https://cdn.segodnya.ua/img/article/5363/70_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/5363/ 70_tn.jpg 2014-07-14T07: 07: 37 + 03: 00 Україна У Мінекономіки пропонують скасувати більшість зборів. Експерти вважають, що Податкової реформи потрібні допмери

В Україні готується ще одна податкова реформа : Днями Мінекономіки опублікувало проект податкових змін, які можуть бути реалізовані в 2014-2016 роках. Як говориться в документі, ці ініціативи дозволять вивести податкову систему України на європейський рівень, ліквідувати корупційну складову, знизити тиск на бізнес шляхом спрощення адміністрування та зниження ставок. Так, проектом пропонується знизити кількість податків на з 22 до 8 (див. Інфографіку).


Зокрема, планується ліквідувати ті види оподаткування, надходження яких сумарно формує тільки 2% доходів держскарбниці. У цей список потрапили, наприклад, екологічний податок, плата за землю, збір на розвиток виноградарства, туристичний збір, держмито та інші. Крім того, спрощення податкової системи може бути забезпечене за рахунок урізання кількості платежів зі 172 до 52 на рік, надання податкових пільг пріоритетним секторам української економіки, зменшення числа податкових перевірок. А щоб держбюджет не втратив доходи через переформатування податкової системи, в Мінекономіки планують розширити базу оподаткування і, можливо, включити в цей список доходи і витрати, які зараз не обкладаються - наприклад, відсоток з депозитів. Цю проблему можна вирішити і шляхом підвищення ставок збору за користування надрами, якщо надходження від таких податків низькі, а видобуток рентабельна.
ЕКСПЕРТИ. Аналітики вважають, що у проекту Мінекономіки є свої плюси і мінуси. На думку аналітика агентства MPP Consulting Павла Мельника, зниження кількості податків і їх ставок дозволить залучити іноземні інвестиції в країну, так як подібна система оподаткування схожа на європейську і допоможе бізнесу звільнені гроші направити на модернізацію підприємств. "Зростання інвестицій відіб'ється на нарощуванні товарообігу і збільшення податкових відрахувань до держскарбниці. Адже бізнесу стане невигідно вести сірі бухгалтерські схеми і виводити гроші в офшори, набагато дешевше буде платити зарплату і податки офіційно", - говорить експерт.
У свою чергу керівник податково-юридичної практики E & Y Володимир Котенко відзначає, що пропозиції Мінекономіки є робочими і остаточний варіант податкової реформи може бути ще не раз змінений. "Над концепцією потрібно працювати. Якщо, наприклад, виводити зарплати з тіні і знижувати єдиний соцвнесок, то потрібно паралельно підвищувати відповідальність керівників за невиплату білих зарплат. У той же час треба серйозно переглянути податкові пільги. Адже як у нас виходить? Одним даємо пільги і допомагаємо розвиватися, але проломи в бюджеті від недоотримання податків заповнюють інші. Тому пільги необхідно залишати тільки для тих сфер економіки, які дадуть бюджету ще більше податків ", - вважає Котенко.
На думку експертів, частина податків варто передати до місцевих бюджетів: наприклад, плату за деякі торгові патенти або частина податку на прибуток.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Адже як у нас виходить?
Новости