• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Чи можна включати держмито в витрати при УСН?

 1. Правова сторона питання
 2. До яких витрат на ССО віднести держмито?
 3. Бухгалтерські проводки для обліку держмита у витратах при ССО
 4. PS

Сплачуючи держмито, компанія повинна отримати будь-якої вагомий результат від даної дії, інакше збір до витрат включити не можна

У сьогоднішній статті розглянемо питання про включення держмита в витрати на ССО з об'єктом «доходи мінус витрати», а також розповімо про те, коли і якими проводками її слід відобразити у видатковій частині при бухобліку.

Правова сторона питання

Вичерпний перелік витрат, які враховуються в оподатковуваної базі за єдиним спрощеним податку, викладено в статті 346.16 Податкового кодексу РФ. Підпункт 31 п. 1 цієї статті Кодексу говорить, що держмито при ССО з об'єктом «доходи мінус витрати» береться до уваги при зниженні бази за єдиним податком ССО. Однак в пункті 2 статті 346.16 НК РФ говориться, що витрати повинні відповідати вимогам, викладеним у параграфі 1 статті 252 НК РФ.

Головним чином, даний пункт вимагає економічної обгрунтованості понесених витрат для включення їх в базу щодо зменшення податку ССО.

А значить, сплачуючи держмито, компанія повинна отримати будь-якої вагомий результат від даної дії, інакше збір до витрат віднести не можна.

Читайте про те, які витрати ТОВ приймаються до витрат на ССО «Доходи мінус витрати».

Ситуації, коли держмито неможливо включити до витрат, можуть бути різні. Наприклад, компанія подає заяву податківцям з проханням внести зміни в ЕГРЮЛ і отримує відмову, так як в формі заяви сама компанія допустила помилку. Сплачену держмито платнику податків не повернуть, але і до витрат збір включити не можна, адже практичний результат від його сплати не отримана.

Зверніть увагу, якщо держмито відшкодовується юрособі за судовим рішенням, суму потрібно включити в доходи компанії. Такої думки дотримується Мінфін РФ у своєму листі 17.05.2013 № 03-11-06 / 2/17357.

До яких витрат на ССО віднести держмито?

Ухвалення в витратах при ССО держмита залежить від цілей сплати даного державного збору. При сплаті державного мита для подання позовної заяви до судових органів, для внесення змін до ЕГРЮЛ, для видачі копій документів та інших аналогічних процедур, держмито включається до витрат для цілей зменшення єдиного податку ССО, що регулюються нормами підпункту 22 пункту 1 статті 346.16 НК РФ.

Якщо сплата збору здійснюється при постановці на облік транспортного засобу або при процедурі оформлення придбаного компанією нерухомого майна, то держмито збільшує суму вартості майна, що підлягає амортизації, а значить, знижує оподатковувану базу відповідно до положень пункту 3 статті 346.16 НК РФ. Важливо відзначити, що це правомірно для держмита, яка була сплачена до моменту введення об'єкта, що амортизується в експлуатацію. При сплаті збору після введення в експлуатацію даного майна, вступають в силу положення пункту 2 статті 346.17 НК РФ, згідно з якими держмито слід включати в одноразові витрати при УСН.

зручна програма обліку для ССО від Правконс забезпечує грамотне ведення і облік складу, основних засобів, матеріальних і нематеріальних запасів, а також грошових активів компанії в одному місці!

Бухгалтерські проводки для обліку держмита у витратах при ССО

Важливий момент: відповідно до регламентів статті 333.40 Податкового кодексу РФ, перед тим як відобразити в бухобліку операції з нарахування збору, потрібно пам'ятати, що в ряді випадків суму сплаченого мита можна повернути, але можна і зарахувати в рахунок інших обов'язкових платежів до держорганів за заявою платника. Виходячи з цього, слід:

До фактичного вчинення юридично значущої дії з боку держорганів (або при відмові в його скоєнні), держмито не можна врахувати у витратах ні в податковому, ні бухобліку.

Держмито, що стягується при взаємодії з державними органами, відображається в бухгалтерському обліку на спеціальному субрахунку до рахунку 68.

Проведення по цьому субрахунку наступні:

 • Дт 68 / Кт 51 (50) - сплата держмита;
 • Дт 20, 23, 25, 26, 29, 44, 91 / Кт 68 - нарахування держмита;
 • Дт 91 / Кт 68 - оплата держмита включена у позареалізаційні витрати при відмові в скоєнні юридично значущої дії;
 • Дт 08 / Кт 68 - збільшення первісної вартості об'єкта, що амортизується на суму держмита;
 • Дт 51 / Кт 68 - повернення суми сплаченого держмита на розрахунковий рахунок компанії.

PS

У декларації ССО суми держмита (крім включених до первісної вартості основних засобів), відображаються з наростаючим підсумком в Розділі 2.2 в загальній сумі понесених витрат:

При сплаті:

 • в I кварталі - по рядку 220;
 • за півріччя - по рядку 221;
 • за 9 місяців - по рядку 222;
 • за підсумками року - по рядку 223.

Новости