• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

1С Бухгалтерія - оплата мита в арбітражний суд

 1. Оплата мита в арбітражний суд в програмі 1С Бухгалтерія Відповідно до вимог положень з бухгалтерського...
 2. Порядок відображення сплаченого мита в складі витрат

Оплата мита в арбітражний суд в програмі 1С Бухгалтерія

Відповідно до вимог положень з бухгалтерського обліку, мито, яку підприємство платить, звертаючись до арбітражного суду з позовом, повинна відображатися у складі інших витрат, а для цілей розрахунку податку на прибуток - у позареалізаційні, як судові витрати.

При зверненні до арбітражного суду з позовом про захист майнових прав (наприклад, стягнення збитків, боргів за невиконані зобов'язання за договором і так далі), підприємство зобов'язане сплатити мито. Тільки після цього (при дотриманні інших формальностей), арбітражний суд прийме справу до провадження. Відображення сплаченого мита в програмі 1С Бухгалтерія 8.3 залежить від облікової політики компанії:

 • порядок ведення інших витрат в бухгалтерському обліку (в їх складі повинна фіксуватися сплачена мито);
 • порядок обліку позареалізаційних витрат при розрахунку податку на прибуток (у них повинна відображатися мито за розгляд справи);
 • застосовуваний режим оподаткування (загальний, спрощений або інший).

Відображення в рішенні 1С Бухгалтерія оплати мита

В першу чергу, необхідно розрахувати її розмір. Він залежить від суми позову. Обгрунтуванням вимог до контрагенту в суді повинні займатися юристи, працівники бухгалтерії тільки надають їм необхідну інформацію. Відповідно до вимог НК РФ і АПК РФ, на підставі величини вимог визначається сума, що підлягає сплаті (вона складається, як правило, з певної фіксованої суми і відсотка від величини, яка перевищує мінімальний розмір позову щодо захисту майнових прав). Розмір мінімального платежу і відсоток від суми перевищення певним чином градуюються.

Після розрахунку суми, в рішенні 1С Бухгалтерія слід створити платіжне доручення для відображення факту її оплати. Форма даного документа перебуває в розділі меню програми з банківськими і касовими операціями, підрозділі з платіжними дорученнями. Створюється новий документ за допомогою однойменної кнопки. Далі, при заповненні форми, слід викликати перелік усіх податків і з нього вибрати держмито в арбітражний суд (якщо такого призначення платежу немає, то потрібно його створити, для чого необхідно знати КБК і рахунок, на якому буде вестися в програмі 1С Бухгалтерія облік відповідних витрат ). Після внесення всіх необхідних даних в документ його необхідно провести.

Після внесення всіх необхідних даних в документ його необхідно провести

Після того, як сума буде списана з банківського рахунку, цей факт також необхідно відобразити в рішенні 1С Бухгалтерія. Для цього використовується документ для списання коштів з рахунку компанії. Його можна створити на підставі раніше введеного платіжного доручення, знайти яке можна в журналі банківських і касових операцій, а можна ввести в програму нову банківську виписку. При використанні відповідних сервісів, необхідні документи можна завантажувати безпосередньо з програми «клієнт-банк».

Фіксуючи списання податку, слід внести в програму всі необхідні параметри (або перевірити коректність заповнення полів документа, якщо він формується автоматично на підставі платіжного доручення або завантажується з програми), визначити рахунок, вид платежу і рівень бюджету для правильного відображення операції в бухгалтерському обліку. Далі слід вказати, що дія підтверджено випискою банку, і зробити відповідну проводку.

Далі слід вказати, що дія підтверджено випискою банку, і зробити відповідну проводку

Перевірити вірність всіх проводок можна за допомогою стандартної операції програми 1С Бухгалтерія по перегляду руху документів.

Перевірити вірність всіх проводок можна за допомогою стандартної операції програми 1С Бухгалтерія по перегляду руху документів

Порядок відображення сплаченого мита в складі витрат

Дана операція фіксується в програмі за допомогою однойменного документа, який формується вручну. Табличної частини форми необхідно заповнювати з урахуванням наступних рекомендацій:

 • рахунок по дебету повинен бути 91.02, а по кредиту - 68.10;
 • в субконто рахунку 91.02 слід вказувати найменування статті інших витрат відповідно до настройками програми, а також встановлювати можливість відображення в податковому обліку в складі позареалізаційних витрат;
 • після закінчення документ слід зберегти і закрити.

02 слід вказувати найменування статті інших витрат відповідно до настройками програми, а також встановлювати можливість відображення в податковому обліку в складі позареалізаційних витрат;  після закінчення документ слід зберегти і закрити

Після здійснення описаних дій сума сплаченого мита буде автоматично відображена в декларації з податку на прибуток у складі позареалізаційних витрат. Сформувати звіт можна в розділі меню рішення 1С Бухгалтерія, де містяться всі регламентовані форми звітності.

Сформувати звіт можна в розділі меню рішення 1С Бухгалтерія, де містяться всі регламентовані форми звітності


Новости