• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

NASA продовжить створення ширококутного телескопа, який змінить Hubble

Новий апарат буде створений на основі телескопа діаметром 2,4 м / NASA

Як повідомило NASA, наукову раду цього відомства схвалив програму, що передбачає будівництво апарату, який отримав назву Ширококутний інфрачервоний дослідний телескоп, передає ТАСС . Він допоможе нам побачити чудеса Всесвіту так само, як це робить Hubble , - заявив помічник директора NASA з наукових питань Джон Грансфелд. За його словами, вчені розраховують за допомогою цієї обсерваторії отримати нові дані не тільки про зірок і екзопланетах, потенційно придатних для існування біологічного життя, але і "про загадкові темної матерії і темної енергії".

Новий апарат буде створений на основі телескопа діаметром 2,4 м, який Національне управління військово-космічної розвідки США передало в користування NASA. Він має набагато більш широким оглядом, ніж Hubble, а іншим його важливою перевагою стане наявність коронографа, завдяки якому яскраве світло зірок не заважатиме спостереження за обертовими навколо них планетами.

Читайте також Телескоп Hubble зробив знімок пухирчастої і шерстистої галактики

"Цей телескоп дасть можливість бачити окремі зображення такої ж глибини і такої ж якості, як і Hubble, але він буде охоплювати ділянку простору в 100 разів ширше", - заявив начальник астрофізичного управління NASA Пол Герц. Він розраховує, що "обсерваторія дозволить вести спостереження за великими ділянками неба в діапазоні, близькому до інфрачервоного, і відповісти на фундаментальні питання з приводу будови і еволюції Всесвіту".

Передбачається, що новий телескоп відправиться на орбіту в середині 2020-х років. Як повідомило NASA, він буде перебувати в другій точці Лагранжа в системі Сонце-Земля, яка вважається ідеальною для розташування космічних телескопів. Саме там уже працюють кілька американських і європейських апаратів, туди ж буде запущений телескоп імені Джеймса Вебба.

Точна вартість проекту поки не відома. У поточному бюджеті NASA на нього виділено $ 90 млн, причому Конгрес асигнував навіть більше, ніж просило саме космічне відомство. Займатися їм буде Центр космічних польотів імені Годдарда в Грінбелті (штат Меріленд) за участю Інституту космічних телескопів у Балтіморі і Лабораторії реактивного руху в Пасадені (штат Каліфорнія).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости