• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Концепція російського торгового центру

7677 переглядів

© Російська Рада Торгових Центрів, червень 2002

© Російська Рада Торгових Центрів, червень 2002

Російські компанії, чия сфера діяльності відноситься до індустрії Торгових Центрів, вже напрацювали свій унікальний, багато в чому успішний досвід. Однак обмін таким досвідом, отримання свіжої інформації від зарубіжних колег вкрай утруднені, адже даний сегмент ринку - один з найбільш інформаційно закритих. Єдине професійне зібрання, присвячене розвитку торгових центрів в Росії, унікальне за своєю концепцією, тематиці і складу аудиторії, відбулося в жовтні 2001 року на Кіпрі (див. «Торговельне обладнання в Росії» №12 / 2001). Відгуки і побажання учасників I-й конференції підтвердили необхідність преодаления інформаційних бар'єрів, а також позначили нагальну потребу перекладі таких ділових зустрічей на постійну основу.

II-а конференція, яка відбулася 19-20 квітня 2002 року в п'ятизірковому готелі «Le Meridien», Moscow Country Club, розташованому в мальовничому куточку Московської області, стала гідним продовженням першої Конференції. В готелі високого класу знову зібралися ключові фігури індустрії Торгових Центрів: керівники роздрібних мереж, власники Торгових Центрів, представники компаній, що займаються будівництвом, управлінням та експлуатацією Торгових Центрів, провідні фахівці забезпечують компаній, експерти та консультанти.

Перший день конференції складався з двох сесій: «Торговий центр і споживач» і «Питання організації торгових центрів». Внаслідок дійсно високу інформативність учасники вважали за краще називати проходило захід «нарадою». В основній програмі виступили:

 • Наталія Степанюк, генеральний директор компанії «IQ-marketing»;
 • Олег Плановою, ТЦ «Глобал Сіті», генеральний директор керуючий компанії «PMCo»;
 • Анна Ширяєва, генеральний директор компанії «Магазин Магазинів»;
 • Тетяна Смирнова, комерційний директор компанії «Гарант - Інвест» (ТЦ «Аеропорт»);
 • Аркадій Пекаревський, віце-президент Корпорації «SELA»;
 • Олег Семенов, генеральний директор ТЦ «Галерея Водолій»;
 • Ірина Карякіна, генеральний директор мережі «Піца Сбарро»;
 • Йорг Войе, компанія «Айхінгер» (Німеччина).

Вітчизняний ринок рухається до інформаційної прозорості. У багатьох випадках наші підприємці виступають не як конкуренти, а як партнери. Не за горами час кооперації, спільного вироблення уніфікованих рішень, об'єднання зусиль для досягнення певної мети. Уже сьогодні учасниками висувається ідея створення асоційованої структури, сенс діяльності якої полягає в планомірному підвищенні рівня індустрії Торгових Центрів.

Тетяна Смирнова (ТЦ «Аеропорт», комерційний директор):

«Для мене було дуже корисно відвідати конференцію на Кіпрі в минулому році, своїми очима побачити організацію мережевих центрів в Німеччині на виїзному семінарі в лютому цього року. Моя компанія підтримує створення РСТЦ і чекає від цього нового об'єднання системної роботи, яка відповідає інтересам практиків ».

Саме тому в другій день ділового форуму до уваги учасників було запропоновано єдиний, але вельми актуальне питання про досвід роботи зарубіжних Рад торгових центрів і про доцільність створення Російського Ради аналогічної спрямованості.

Йорг Войе (компанія «Aichinger MP», представник в країнах СНД і Балтії):

«У Росії поки немає підприємств, які б були одночасно як невеликим магазином з унікальним асортиментом продукції, так і точкою швидкого харчування. Але саме такий формат має найбільший успіх в західних центрах ».

Після програмної заяви президента компанії «Russian Retail Solutions» О.В. Войцеховського, який виступив з ініціативою створення Ради торгових центрів в Росії, учасники прийняли комюніке.

Інна Свиридова-Калиниченко ( «Українська торгова гільдія»):

«Отримана на подібних конференціях інформація дає нам серйозні переваги на українському ринку».

Присутні відзначили серйозний рівень опрацювання питань організації Ради та відповідність пропонованій структури міжнародним стандартам. Це відповідність забезпечено завдяки консультаціям Міжнародної Ради Шопінг-Центрів (ICSC), в який створюється Рада згодом увійде на правах національного об'єднання.

Аркадій Пекаревський (мережева торгова компанія «SELA», віце-президент):

«У нас 128 магазинів одягу по Росії, є серйозні плани розширення. В рамках таких заходів, як сьогоднішнє, зручно розповідати про себе, домовлятися про відкриття франчайзингових магазинів з серйозними партнерами ».

Відразу ж після конференції бажання вступити в Російський Союз Торгових Центрів (РСТЦ) виявили: ТОВ «Монітор-тайм» (Москва), ВАТ «Єнісейська торгова компанія» (Красноярськ), ЗАТ «Торговий дім Ванцетті», Корпорація «Оліпс», ТОВ « фірма-Урал центр », ЗАТ« Таганський ряд »(Єкатеринбург), ТОВ« АРФ »(Тольятті), Торговий центр« Будмаркет »(Тюмень),« Українська торгова гільдія »,« Інфанта »,« Мірана »(Київ) та ін Відразу ж після конференції бажання вступити в Російський Союз Торгових Центрів (РСТЦ) виявили: ТОВ «Монітор-тайм» (Москва), ВАТ «Єнісейська торгова компанія» (Красноярськ), ЗАТ «Торговий дім Ванцетті», Корпорація «Оліпс», ТОВ « фірма-Урал центр », ЗАТ« Таганський ряд »(Єкатеринбург), ТОВ« АРФ »(Тольятті), Торговий центр« Будмаркет »(Тюмень),« Українська торгова гільдія »,« Інфанта »,« Мірана »(Київ) та ін .

Олег Семенов ТЦ ( «Галерея Водолій», генеральний директор):

«Ми змогли запустити єдину дисконтну програму для всіх операторів нашого Центру. Крім тих, що представлені в ресторанному дворику. З мережевими марками підприємств швидкого харчування на цю тему домовитися поки не вдалося ».

У червні 2002 р в рамках конференції «Створення мережевих брендів і дизайн в торгівлі» передбачається провести організаційні збори РСТЦ, на якому будуть затверджені кандидатури на виборні посади, включаючи Президента РСТЦ, визначені пріоритети в напрямках діяльності Ради, затверджено статут РСТЦ.

Місія Російського Ради Торгових Центрів (РСТЦ):

Сприяти становленню, просуванню, вдосконалення на російському ринку великих роздрібних підприємств, побудованих на базі орендних відносин - Торгових Центрів.

Забезпечити Торговому Центру високу значимість як інституту, орієнтованого на комплексне задоволення запитів населення, своєю діяльністю який надає безпосередній вплив на соціально-економічну ситуацію в регіоні свого розташування.

Напрями діяльності на виконання Місії:

Просування великих підприємств формату Торгових Центрів на ринку споживчих товарів, громадського харчування та послуг.

Комплексна діяльність щодо формування продуктивних взаємин між компаніями-членами Ради; з організаціями, діяльність яких зачіпає професійні інтереси членів; з державними, муніципальними і громадськими утвореннями, а також безпосередньо зі споживачами.

Підготовка і проведення професійних заходів інформаційного та навчального характеру на постійній основі (в тому числі, спільних з ICSC і іншими зарубіжними організаціями).

Розміщення публікацій, видання друкованої продукції по галузі Торгових Центрів.

Постійний аналіз забезпечує ринку, видача рекомендацій учасникам Ради з вибору компаній-підрядників.

На наступних етапах розвитку РСТЦ в інтересах учасників необхідно буде також розвивати таку діяльність:

Збір профільної інформації та аналітична робота по виявленню типологій, тенденцій, логіки розвитку галузі.

Проведення спеціальних досліджень і розробок з ключових питань, в тому числі, спрямованих на уніфікацію застосовуваних рішень, підвищення організаційної «прозорості» Центрів.

Організаційне засідання Російського Ради Торгових Центрів і Конференція «Бренди та дизайн в торгівлі» відбудуться 21 червня 2002 року

Поділитися публікацією: Підписуйтесь на наш канал в Telegram і Яндекс.Дзен , Щоб першим бути в курсі головних новин Retail.ru.

Новости