• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як підібрати годинник?

 1. Кварцові або механічні? Ось у чому питання!
 2. водозахист
 3. Ступінь герметичності годин
 4. Про стеклах в годинному виробництві
 5. Все про написи Swiss Made
 6. Пропонуємо вам список питань, який допоможе в прийнятті рішення щодо вибору годин:
Ви зважилися купити наручний годинник? У цій статті ми допоможемо вам розібратися з різними функціями, механізмами, стеклами, водозащитой і іншими параметрами наручних годинників. Вам залишиться тільки визначитися, якої марки наручний годинник подобаються вам найбільше.

Слід зазначити, що наручний годинник на руці повинні відповідати часу і місця. Незважаючи на те, що деякі моделі є універсальними, слід робити градацію між моделями для активного відпочинку і наручними годинниками для світських розваг. Більшість компаній мають широку гаму моделей, серед яких можна підібрати наручні годинники для будь-якої ситуації.

Серед величезного асортименту швейцарських годинників, проте, є певні закономірності. Чоловічі наручні годинники, як правило, відрізняються строгою елегантністю. На відміну від них, жіночі наручні годинники часто виконують роль прикраси. Справжні наручний годинник можуть бути будь-якими - надійні вони завжди!

Кварцові або механічні? Ось у чому питання!

Безсумнівно, кожна людина при виборі годинника коли-небудь задавався питанням, який механізм якісніше і довговічніше - кварцовий або механічний? Адже механізм - це перше, на що треба звернути особливу увагу при виборі годинника. Механізм - це серце годин, в якому всі елементи повинні працювати злагоджено, з самими мінімальними похибками.

У чому основна відмінність кварцу і механіки?

Основна відмінність кварцових годин від механічних полягає в тому, що використовується в якості джерела енергії, що забезпечує роботу годинникового механізму.

У кварцових годинниках джерелом енергії служить батарейка, яка живить електронний блок кварцових годин і кроковий електродвигун. Електронний блок один раз в секунду посилає сигнал двигуну, а той в свою чергу повертає стрілки. Дуже високу стабільність частоти вироблюваних імпульсів і, отже, високу точність ходу забезпечує кристал кварцу, крім того, батарейка розрахована на кілька років роботи, відповідно кварцові годинники немає необхідності заводити.

У механічному годиннику застосовується спіральна пружина, розташована в барабані із зубчастим краєм. При заведенні годинника пружина закручується, а при розкручуванні пружина приводить в рух барабан, обертання якого надає руху всьому годинниковому механізму.

Який годинник точніше?

У механічних годинників точність ходу залежить від безлічі факторів, таких як навколишня температура, положення годинника, зношування деталей, регулювання. У кварцових годиннику все простіше: частота імпульсів, що виробляються кварцовим генератором, практично постійна. А двигун і стрілки - це просто додатковий пристрій, їх справа - обертатися по команді.

Тому для механічних годинників вважається нормою розбіжність із точним часом на 15-30 секунд в добу, а кращим результатом - 4-5 секунд у добу. І якщо для механічних годинників хорошим результатом вважається відхилення + -20 секунд на добу, з них + -5 секунд - майже граничним, то основна маса кварцових годин забезпечує точність близько + -20 секунд в місяць, а кращі - до + -5 секунд в рік.

Навіть дешеві кварцові годинники точніше механічного хронометра. Але при цьому механічний годинник вважаються в рази статусніше і виграють по іміджу.

водозахист

Необхідно розрізняти водостійкі годинник і водозахисні, тому що більшість водостійких годин можуть витримати невелику кількість води протягом короткого проміжку часу. Миття рук або перебування під дощем не зашкодять водостійким годинах, але прийняття душу, особливо з гелем, або тривале перебування під водою приведе до проникнення вологи в корпус і зашкодить механізм.

На жаль, дуже часто люди побачивши напис «water resistant» (водозахист), сміливо стрибають у воду купатися, а після їх очікують не дуже приємні наслідки. Проблема в тому, що деякі не знають повністю, що означає цифра поруч з написом про водозащіте.

Зазначені метри водозащити відповідають певній величині тиску, яке витримують годинник. Тиск виражається в атмосферах, одна атмосфера дорівнює тиску водяного стовпа в 10 метрів, але це зовсім не означає, що в годиннику можна занурюватися під воду на глибину до 10 або 30 метрів.

клас Позначення
на корпусі
або циферблаті Бризки,
дощ Плавання,
мийка
машин Плавання
з трубкою,
пірнання пірнання
з аквалангом I Water resist + - - - II 3 atm (30 m) + - - - III 5 atm (50 m) +? * - - IV 10 atm (100 m) + + + - V 200-300 m + + + +

Ступінь герметичності годин

Годинники герметичні 3атм (30 м.) - 5 АТМ (50 м.)

Якщо на годиннику є позначення "Water Resistant" або "Water Resistant 30m" або 5 АТМ (50 м.), Годинник спроектовані і виготовлені для витримування тиску до 3-5 атм (мінімальна ступінь водозащити), для того, щоб спокійно перенести випадковий і незначний контакт з рідинами (дощ, бризки), але вони не призначені для плавання або занурення в воду або перебування під душем.

Отже, якщо на годиннику є позначення "Water Resistant 50m", то це означає, що годинник спроектовані і виготовлені для витримування тиску до 5 атм. Такі годинники повинні протистояти проникненню поту, дощу, крапель води при митті рук, а також переносити короткочасне (випадкове) занурення в воду.

Годинники герметичні 10 АТМ (100 м.)

Якщо на годиннику є позначення "Water Resistant 100m", годинник спроектовані і виготовлені для витримування тиску 10 атм. Такі годинники зручні для занять водними видами спорту, але вони не призначені для пірнання з аквалангом. Після перебування в морській воді годинник повинні піддатися промиванню в прісній воді і сушці. Чи не впливайте на заводний механізм в воді.

Годинники герметичні 20-30 АТМ (200-300 м.)

Годинники на яких є маркування "Water Resistant 200m" і вище, можуть використовуватися при підводному зануренні з аквалангом, але не більше ніж на 2 (два) години.

Тиск виражене в атмосферах (1 атм - 20 атм), не повинно розглядатися як еквівалент глибині занурення в воду. При пірнанні, руху, скоєних на постійній глибині, збільшують тиск на годинник.

Про стеклах в годинному виробництві

Надзвичайно важлива частина в годинниках - це скло. Воно захищає ваші годинник від попадання пилу в механізм. Навіть непомітна оку порошинка здатна вивести годинник з ладу. Годинний скло також захищає циферблат від незначних механічних впливів. Через скло, ми дивимося на циферблат. Наскільки ясно його видно, теж залежить від скла. Для більш чіткої видимості в годиннику, частіше спортивних, використовується покриття антивідблиску (anti-reflective). Ціна годинника також залежить від твердості і якості скла в годинному виробництві.

Сьогодні, як правило, в годинниковій промисловості використовуються 3 основних типи скла:

 • Пластик (хезаліт)
 • Мінеральне скло (штучний кришталь)
 • Сапфірове скло (синтетичний або штучний сапфір)

Мінеральне скло (штучний кришталь або силікатне скло)

Порівняно недороге, але більш тверде скло, ніж пластик. Менш стійке до подряпин, але більш міцне. Плюси мінерального скла в тому, що воно витримує значно більші навантаження, ніж сапфірове. І якщо у випадку пошкодження сапфірового скла від його гранично допустимого навантаження, скло розколюється на частини як розжарене і може пошкодити стрілки або циферблат, то мінеральне скло при тому ж навантаженні, в кращому випадку залишиться цілим, в гіршому трісне. Мінеральне скло використовується в годинниковій промисловості повсюдно (90%), тому його часто називають "звичайним". Це скло, не дивлячись на міцність, легко розбити, але і недорого поміняти, благо будь-які розміри випускаються у великій кількості.

Сапфірове скло

Сапфір - одне із самих твердих і дорогих речовин на землі. Він має номер 9 по шкалі Мооса, яка використовується для вимірювання відносної твердості різних матеріалів. (Алмаз має номер 10, найбільшу можливу жорсткість.) Сапфір - це твердий, прозорий матеріал, що утворився з кристалізованого оксиду алюмінію при високому тиску і температурі. За рахунок цього сапфір має відмінну рису в порівнянні з іншими типами скла - міцність, прозорість. Ваші годинник може бути вже затерті і подряпані, а скло ще як нове.

Однак сапфірове скло все ж можна подряпати, але тільки чомусь, більш міцним, ніж сапфір наприклад, алмазом або синтетичними матеріалами, що містять карбід кремнію і займають проміжне положення між сапфіром і діамантом в шкалі Мооса.

Ряд компаній (наприклад Seiko) використовують комбіновані скла, що складаються з двох шарів: один, товстий, з мінерального скла і зверху тонкий шар сапфіра.

Візуально відрізнити сапфірове скло не можна. Мінеральне та сапфірове скло виглядають практично однаково.

Пластик (хезаліт або органічне скло)

Це скло використовується, за деякими винятками, в недорогих годинах, т.к є найдешевшим матеріалом. Таке скло непогано тримає удари. Його легко виготовити практично будь-якої форми на будь-який годинник, що робить це скло доступним. Пластикове скло має волокнисту структуру, його складно розбити, тому його часто використовують в спортивних годинах.

Все про написи Swiss Made

Напис "Swiss Made" буквально означає "Зроблено в Швейцарії". Якщо Ви бачите на годиннику такий напис, ви, звичайно, переймаєтеся чималим повагою до цього годинника, асоціюючи їх походження зі славними традиціями швейцарського годинного справи.

Точно так само вважають і швейцарці. Вони настільки пишаються швейцарськими годинниками, одним із символів Швейцарії, що захищають їх на рівні законодавства. Розроблено цілий звід законів щодо захисту швейцарського якості. А якість швейцарських годинників якраз потребує захисту, як це не парадоксально, завдяки своїй бездоганності. Швейцарські годинники славляться кращими в усьому світі, і тому по всьому світу їх чи не з початку славної історії швейцарського годинного справи переслідують підробки. Саме для підтримки сумлінних виробників стала використовуватися знаменита маркування "Swiss Made" і подібні словосполучення (Swiss movement, Swiss quarz, Suisse і інші).

У Швейцарії захистом цих знаків походження займаються кілька відомств, головним з яких є Федерація швейцарської годинникової промисловості (The Federation of the Swiss Watch Industry), яка випустила список параметрів відповідності швейцарському якості (Verordnung Swiss Made). Незаконне їх використання карається величезними штрафами і вилученням продукції.

Для того щоб з повним правом носити маркування Swiss Made, годинник повинні:

 • Мати швейцарський механізм
 • Бути зібраними в межах Швейцарії
 • Пройти фінальну перевірку якості в Швейцарії

На сьогодні лише близько ста годинних компаній можуть маркувати свої вироби написом Swiss Made, оскільки їх продукція повністю відповідає перерахованим вимогам.

Маркування Swiss Made можуть бути присутніми на циферблаті, корпусі годин або браслеті, і можуть бути переведені на інші мови, але в будь-якому випадку вони повинні відповідати інформації, що міститься в сертифікаті, який обов'язково додається до фірмовим годинах.

Пропонуємо вам список питань, який допоможе в прийнятті рішення щодо вибору годин:

 • Для вас кращі саме механічний годинник або завдяки надійності і зручності кварц більше підходить для вашого випадку?
 • У вас один годинник, і ви носите їх щодня?
 • Ви віддаєте перевагу ремінець або браслет?
 • Ви віддаєте перевагу римські цифри на циферблаті або арабські?
 • Яка форма годин вам подобається? Коло, квадрат або сучасна «бочка»?
 • Поєднання кольорів підходить до вашого одягу?
 • Хотілося б чогось більш яскраві, більш сучасною або більш класичний варіант дизайну?
 • Ця марка відома в вашому колі?
 • Набір функцій приблизно такий, як хотілося?
 • Вам подобається дизайн?
 • Чи підходять годинник за вагою та розміром?
 • Чи зручно сидять на руці?
 • Застібка зручна?

Ми постаралися висвітлити основні моменти в покупці годинників, які зазвичай цікавлять наших покупців. Сподіваємося, що книга допоможе вам у виборі.

Прочитати книгу он-лайн >>>

зміст:

1. Як вибрати годинник?
2. Про Швейцарському якості. Swiss Made
3. Кварцові або механічні?
4. Механізм - серце вашого годинника
5. Водозащита. 8 загроз герметичності годин
6. Види стекол
7. Циферблат і стрілки
8. Матеріал корпусу
9. Матеріал браслета / ременя
10. Правила експлуатації годин
11. Гарантійне обслуговування
12. Часовий словник
13. Покупай справжнє!

Підібрати годинник за параметрами на нашому сайті >>>

Кварцові або механічні?
Кварцові або механічні?
Безсумнівно, кожна людина при виборі годинника коли-небудь задавався питанням, який механізм якісніше і довговічніше - кварцовий або механічний?
У чому основна відмінність кварцу і механіки?
Який годинник точніше?
У вас один годинник, і ви носите їх щодня?
Ви віддаєте перевагу ремінець або браслет?
Ви віддаєте перевагу римські цифри на циферблаті або арабські?
Яка форма годин вам подобається?
Коло, квадрат або сучасна «бочка»?
Новости