• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Оподаткування добових. Хто кого

  1. У порту Роттердам тестують технологію автоперевезень «рух караваном»
  2. У Ганновері оголошено переможця конкурсу «International Truck of the Year 2019»
  3. У Німеччині на автобані їздитимуть вантажівки без водіїв
  4. Транспортна тиждень (16 травня - 23 травня)
  5. Скільки коштує безпека на дорозі

Підняти зарплату водіїв дальніх рейсів, точніше, базову її частина і знизити непідзвітні Содра відрядження - з такою пропозицією цієї весни виступила профспілка працівників вантажного автотранспорту «Солідарність». Навіть опублікував лист, під яким закликав підписатися всіх незгодних зі звичною системою оплати працівників на більшості транспортних підприємств. Національна асоціація автоперевізників «ЛІНАВА» відповіла серією публікацій, де заявила, що це ще підштовхне литовських водіїв на Захід, а галузь в цілому виявиться під загрозою банкрутства. Місяці через дискусія не стала менш гострою.

аргументація профспілок

Як представник працівників вантажного автотранспорту, профспілка переконує уряд, що при сьогоднішніх відрахуваннях до фонду соціального страхування далекобійник отримає пенсію близько 150 євро - менше водія міського автобуса - якщо отримає взагалі. За даними Содра, у тисяч водіїв дальніх рейсів необхідний для отримання пенсії стаж менше реального стажу роботи. З відрядження соцстрах не платять, значить, їх Содра не бачить, і всі ті роки і місяці з доходом нижче ніж треба в стаж не зараховують. За фактом, таким працівникам не просто низька пенсія світить, у них взагалі не буде права на отримання пенсії, вважають лідери профспілки. Якщо зараз пенсійний стаж в Литві збільшили до 35 років, а у бувалих водіїв до 30 років офіційно не напрацьовано - скільки ж треба баранку крутити, щоб вийти, як раніше говорили, на заслужений відпочинок? »- запитують незадоволені?

ЛІНАВА пропонує повернутися до старого

Позицію перевізників на тристоронньому Раді в кінці березня представив президент асоціації «Лінава» Ерландас Мікенас. Він заявив, що різні інтерпретації про недоліки в системі оплати «ставить литовських перевізників в складне становище», адже європейський клієнт платить компаніям з Литви менші фрахти, ніж їх конкурентам з більш розвинених країн ЄС, при цьому, працювати доводиться за єдиними розцінками - взяти хоч погодинні тарифи водіям не нижчі за середні по країні перебування. Якщо і є перевізники, що нечесно обходяться зі своїми водіями - то це випадки поодинокі, не можна по ним робити висновки про цілої галузі, сказав Е. Мікенас. Він погодився з відміною постанови минулого літа, згідно з яким роботодавець мав право не платити водієві відрядження по Європі вище 10 євро на добу. І підтримав повернення до колишніх правилами виплати відрядних .

У документі вказані максимальні розміри добових по кожній країні. На тристоронньому Раді досягли домовленості нижню межу обмежити 50% від максимуму. Наприклад, в Чехії це 16, в Естонії 22, в Бельгії 28,5 євро подобово.

Втім, поки питання величини відрядних «подвіс» в Європарламенті разом з так багатостраждальним «Пакетом мобільності».

Готівка - відмовлятися рано

Третій учасник переговорів - міністерство соціального захисту і праці - поки висуває єдину пропозицію: щоб готівкою на руки далекобійникові видавалося не більше 100 євро на місяць. Однак, і з цією умовою асоціація перевізників не згодна.

Як пояснив член президії асоціації "Linava" Артурас Тельментас журналістам аlfa.lt, в Литві жодним чином не обмежена оплата послуг і товарів готівковими коштами, так чому ж транспортний сектор повинен стати першим, де ця заборона буде введена? Крім того, є ситуації, де без готівки не обійтися, заявив А. Тельменас: «У більшості країн ті ж штрафи платять готівкою, а якщо грошей немає - твої проблеми, дзвони, коли гроші з'являться». Інший приклад від керівництва асоціації - працюють в Литві іноземні громадяни обирають зарплату готівкою. «Якщо водієві за роботу покладено виплатити 2000 євро, бухгалтер може перевести гроші на картку, але людина перед від'їздом захоче їх перевести в готівку, а банкомат більше 1500 євро на добу не видає. Що ж, доведеться жити в готелі, поки видадуть повну суму? », - припускає Артурас Тельментас.

На чиєму боці перевага

Асоціація ЛІНАВА сьогодні об'єднує близько 1000 підприємств транспортних перевезень, серед них лідери галузі з автопарком по кілька тисяч вантажівок. В галузевому відділенні профспілки близько 1000 водіїв, причому, їх позиції в цій суперечці істотно розрізняються. Більшість договорів не читає і взагалі намагається менше вникати в те, що відбувається. Багатьох система база + відрядні цілком влаштовує, наприклад, колишніх пожежних і поліцейських на пенсії - сівши за кермо, вони не бачать сенсу ділитися доходами з Содра. Є й такі, хто все ж сподівається вийти на пенсію в Литві, але їх меншість.

«Якщо порядок виплати зарплати для далекобійників не зміниться до літа - ми виведемо сотні водіїв на страйк», - говорить Гинтарас Кондрацкіс.

Чим це може загрожувати перевізнику? Кожен день простою фури - як мінімум сотня євро збитку, це ще не рахуючи загрози затримки фрахту з виплатою неустойки замовнику.

Скільки коштує робоче місце

Щоб зрозуміти, чому сторони ніяк не можуть домовитися, давайте з'ясуємо ціну питання. Офіційний калькулятор на сайті Содра все розставить по місцях.

Сьогодні, щоб у відпускний період водій отримав на руки базових 450 євро (це ті самі 1,3 мінімуму на папері), роботодавець повинен закласти в відомість майже 700 євро. За пропозицією профспілок, база повинна вважатися не від «мілімалкі», а від середньої зарплати по країні. Зараз ця умовна середньостатистична величина наблизилася до 900 євро на папері, помножена на 1,3 вона дає 1150 євро «брудними», а на руки не дотягує до 9 сотень. Якщо взяти круглих 1000 євро чистого заробітку водієві, то той же калькулятор вам покаже, що роботодавцю такий працівник обійдеться в 1726 євро в місяць. Помножте на кількість водіїв на фірмі, додайте до них диспетчерів і експедиторів - де взяти такі гроші? Щиро обурюються перевізники. Так хто з далекобійників ще за 1000 євро на руки піде працювати!

Тож не дивно, що учасники переговорів як два береги однієї ріки - не зійдуться.

До речі, найближчий сусід Литви, активний учасник міжнародних вантажоперевезень - Польща - дотримується тієї ж системи оплати праці далекобійників. Цікаво, що базовий заробіток у сусідів носить назву «підстава», а добові у виїзних рейсах по-польськи називають «дієта», з неї роботодавець не платить соцстрах, і становить вона також порядку ¾ заробітку водія. Так що, в усьому регіоні умови найму і розмір зарплати диктує ринок, вільна конкуренція і міграція робочої сили зі Сходу на Захід. Нещодавно про брак далекобійників заговорили і в сусідній Україні.

Нещодавно про брак далекобійників заговорили і в сусідній Україні

У порту Роттердам тестують технологію автоперевезень «рух караваном»

У порту Роттердам тестують технологію автоперевезень відому як «рух караваном».

2018-10-03 655

У Ганновері оголошено переможця конкурсу «International Truck of the Year 2019»

На виставці комерційних автомобілів IAA 2018 у Ганновері був оголошений переможець престижного конкурсу «International Truck of the Year 2019». Лауреатом став новітній магістральний тягач «Ford F-MAX». Такий вердикт журі, до якого входять 23 журналістів з 23 країн Європи. З новим магістральним тягачем «Ford F-MAX» компанія «Ford Truck» планує потестініть конкурентів з Великої сімки європейських виробників вантажівок важкого класу. Новинка отримала назву на честь легендарних машин «Ford F Series».

2018-09-27 892

У Німеччині на автобані їздитимуть вантажівки без водіїв

У Німеччині на автобані A9 між Мюнхеном і Нюрнбергом будуть здійснювати по три поїздки в день безпілотні вантажівки, що перевозять вантажі логістичної компанії «Schenker» - дочірнього підприємства німецького залізничного концерну «Deutsche Bahn».

2018-06-26 1 252

Транспортна тиждень (16 травня - 23 травня)

Єврокомісія готується ввести рамки CO2 по забрудненню повітря, вперше - для вантажного автотранспорту. В уряді знову захищають інтереси страхових компаній, але обіцяють приборкати зростання вартості страхових послуг. Схвалено введення квот з прийому на роботу спеціалістів із третіх країн, в тому числі, водіїв далеких рейсів - «Linava» бачить в цьому загрозу бізнесу. Ці та інші актуальні новини галузі в традиційній «Транспортної тижня».

2018-05-21 301

Скільки коштує безпека на дорозі

Стратегія посилення безпеки на дорогах «Візія 0» народилася в Скандинавії десяток років тому. Шведи вирішили до 2030 року скоротити число загиблих і поранених на дорозі вдвічі, а ще через 20 років звести смертність від ДТП до нуля. Сьогодні до програми приєдналися багато країн ЄС, в тому числі, з цього року Литва. Амбіційний проект в міністерстві транспорту представили в березні, загальний бюджет не називається - важко планувати на чверть століття вперед. Але і окремі цифри в десятки і сотні млн євро звучать вражаюче - ці б гроші роздати транспортним підприємствам, може, проблеми вирішилися б самі?

2018-04-25 293

»- запитують незадоволені?
Lt, в Литві жодним чином не обмежена оплата послуг і товарів готівковими коштами, так чому ж транспортний сектор повинен стати першим, де ця заборона буде введена?
Що ж, доведеться жити в готелі, поки видадуть повну суму?
Чим це може загрожувати перевізнику?
Помножте на кількість водіїв на фірмі, додайте до них диспетчерів і експедиторів - де взяти такі гроші?
Але і окремі цифри в десятки і сотні млн євро звучать вражаюче - ці б гроші роздати транспортним підприємствам, може, проблеми вирішилися б самі?
Новости