• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Пожежна сигналізація | Техносистем | Системи протипожежного захисту, зв'язку, безпеки, автоматизації устаткування

 1. Пожежна сигналізація Пожежна сигналізація (ПС) - це технічні засоби, що виявляють вогнища пожежі...
 2. Виробники на ринку України:
 3. Види пожежної сигналізації:

Пожежна сигналізація

Пожежна сигналізація (ПС) - це технічні засоби, що виявляють вогнища пожежі на ранній стадії загоряння в певній зоні об'єкта, вони передають сигнал про пожежу і дають команди на включення інших систем протипожежного захисту. ПС рятує життя людей, зберігає майно власника об'єкта та мінімізує майнові втрати.

Основні елементи системи пожежної сигналізації:

- Сповіщувачі. Виявляють перші ознаки виникнення пожежі.

 • Димові реагують на появу диму. Можуть спрацьовувати на пари і пил, тому не встановлюються в курилках, запилених приміщеннях.
 • Теплові чутливі до зміни температури (бувають порогові і інтегральні).
 • Сповіщувач полум'я реагує на вогонь. Застосовується в приміщеннях, де полум'я спалахує без тління.
 • Мультисенсорні. Реагує відразу на кілька ознак загоряння.

- Контрольна панель. Приймає сигнали від датчиків, аналізує їх, віддає команди автоматиці.

- Джерело автономного живлення.

- АРМ оператора або блок індикації. Відображає стан пожежної сигналізації.

Пожежна сигналізація буває дротової і бездротової. Для установки провідної системи потрібно прокласти з'єднувальні дроти. Бездротова не потребує системі кабелів і передає сигнали по радіоканалу. Встановлюється там, де важливо не порушити зовнішній вигляд об'єкта системою кабелів.

Виробники на ринку України:

- український виробник «Меридіан», ТМ Dortmund Cable.

- болгарський виробник Unipos

- польський виробник Elmes Electronic (Satel)

- американський виробник System Sensor

- бренд Esser (входить в американський концерн Honeywell)

- бренд ADEMCO (входить в американський концерн Honeywell)

- бренд Simplex-Grinnell (входить в американський концерн Tyco)

- російські виробники ЗАТ НВП «Болід», «КОДОС»

- німецький виробник Bosch Security Systems

- виробник з Великобританії Apollo Fire Detectors

- канадський виробник PARADOX

- канадський виробник PARADOX

Види пожежної сигналізації:

 1. Порогова. Виробник сповіщувачів встановлює поріг, при досягненні якого датчик повинен спрацювати. Якщо мова про тепловому датчику, то він спрацює, коли температура перевищить заданий виробником поріг, і тільки після цього датчик подасть сигнал тривоги. На контрольну панель оповіщення про пожежу може прийти із запізненням. У граничній системі датчики розміщуються по радіальному (променевому) принципом. Від контрольної панелі йдуть промені-шлейфи, на яких розташовуються сповіщувачі. Коли датчик спрацьовує, система показує номер шлейфу, на якому він встановлений, але не точне місце загоряння. Тому порогові системи ПС вважаються малоінформативними.
 2. Адресно-опитувальна. Контрольна панель не чекає сигналу від сповіщувачів, а сама посилає сигнал датчикам, щоб отримати інформацію про їх стан. У кожного датчика є свою адресу. Сповіщувач регулярно за запитом подає на контрольну панель сигнал (нормальний стан, поломка, пожежа).
 3. Адресно-аналогова. Вважається найсучаснішою системою. Система не чекає від сповіщувачів сигналів про їх стан, а аналізує інформацію, яка надходила від датчиків за весь період їх роботи, і приймає рішення про виникнення пожежі. Адресно-аналогова система раніше інших здатна виявити осередок загоряння і вжити відповідних заходів.

Послідовність робіт при установці пожежної сигналізації

 1. Обстеження об'єкта та визначення його категорії за пожежною небезпекою.
 2. Складання технічного завдання. Враховують призначення об'єкта, розміри будівлі, кількість поверхів, висоту стель, входи / виходи з будівлі, довжину коридорів і іншу інформацію. Замовник вибирає тип системи пожежної сигналізації, кабельна або бездротова, чи будуть підключатися інші інженерні системи, яким повинен бути дизайн обладнання.
 3. ТЗ узгоджується з Замовником.
 4. Розроблений проект узгоджують в органах ДСНС України.
 5. Систему монтують строго за проектною документацією. Монтуючи систему, підрядник діє відповідно до законодавчих норм. Кожен етап узгоджується в органах ДСНС України. Монтаж пожежної сигналізації відбувається з дотриманням будівельних норм, ДБНу. Систему підключають до пульта спостереження ДСНС України.
 6. Пожежну сигналізацію налаштовують.
 7. Працездатність системи перевіряється за участю представника ДСНС.
 8. Підписується акт введення в експлуатацію.

Довірте проектування і монтаж пожежної сигналізації компанії «Техносистем». Ми підготуємо проект, керуючись законодавчої документацією і з огляду на функціональне призначення приміщень, узгодимо його в органах ДСНС України, зробимо монтаж і налагодження. За бажанням Замовника додатково укладається договір на технічне обслуговування. Щоб замовити установку пожежної сигналізації, телефонуйте за телефонами +38 (044) 538-1028; +38 (044) 538-1029 або напишіть нам на e-mail: [email protected] .

Новости