• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Open PostgreSQL Monitoring - перший випуск вільних коштів моніторингу СУБД

4 8 4 8   Скріншот веб-інтерфейсу Open PostgreSQL Monitoring   Ілюстрація з сайту   Demo

Скріншот веб-інтерфейсу Open PostgreSQL Monitoring
Ілюстрація з сайту Demo.Opm.Io

Команда розробників представила перший публічний реліз повністю вільного інструменту для моніторингу PostgreSQL - Open PostgreSQL Monitoring (OPM).

PostgreSQL - одна з найбільш просунутих СУБД, проте в ній до цих пір була відсутня така важлива частина функціональності, як вільний набір інструментів для моніторингу. На жаль, раніше співтовариство не мало можливості реалізувати рішення на кшталт Oracle Grid Control, MySQL Workbench або SQL Server Management Studio. Зараз же Open PostgreSQL Monitoring дозволяє, як і конкурентні рішення, будувати динамічні графіки та діаграми, створювати довільний набір даних для моніторингу, проводити аналітику продуктивності, стежити за «здоров'ям» сервера, управляти командою і т.д.

При використанні кілька робочих серверів з PostgreSQL, OPM відмінно підійде для моніторингу активності БД із застосуванням DBA-орієнтованих наборів даних: розмір БД, показник хітів, затримки реплікації, завантаження системи, роздування сторінок (page bloat), тривалі запити, генерація WAL-файлів, блокування, стан бекендов і т.д. OPM складається з віддалених агентів, системи зберігання статистики та графічного веб-інтерфейсу. Велика частина коду написана на Perl, збір даних створений на базі Nagios, але вся система розрахована на розширення і вбудовування в інші системи, а також переклад на інші мови.

Розробка OPM була розпочата ще в 2012 році, поточна версія - 2.3. Вихідний код доступний на GitHub , Сайт Open PostgreSQL Monitoring - opm.io . Також на сайті доступна демо версія (Opm / demo).

Постійне посилання до новини: https://www.nixp.ru/news/12765.html . Микита Лялін за матеріалами postgresql.org .

Новости