• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Власник «Ельдорадо» купує мережу побутової техніки та електроніки «Фокстрот»

Власник мережі «Ельдорадо» Віктор Поліщук закінчує переговори про покупку мережі побутової техніки та електроніки «Фокстрот»

Власник мережі «Ельдорадо» Віктор Поліщук закінчує переговори про покупку мережі побутової техніки та електроніки «Фокстрот». Про це Ukrainian Retail Association повідомили три незалежних один від одного джерела, знайомих з умовами угоди: топ-менеджер одного з постачальників побутової техніки та електроніки, топ консалтингової компанії і високопоставлений представник великої мережі побутової техніки. За словами одного зі співрозмовників порталу, первинна домовленість досягнута і сторони збираються «вдарити по руках» до травневих свят.

Нагадаємо, що мережа «Ельдорадо» належить бізнесменові Віктору Поліщуку. У середині 2013 року він як власник «Технополісу» поглинув конкурента, залишивши основним бренд «Ельдорадо». Зараз в мережі більше 150 магазинів. У рейтингу Forbes «200 найбільших компаній» «Ельдорадо» займає 39 місце з виручкою за перше півріччя 2014 року 3,33 млрд грн. Так що можна припустити, що рік компанія закінчила з продажами як мінімум близько 6 млрд грн. За кількістю магазинів «Ельдорадо» мережу №2 після «Фокстрот. Техніка для дому".

На даний момент супермаркетами побутової техніки та електроніки «Фокстрот. Техніка для дому »володіють два бізнесмена Валерій Маковецький і Геннадій Вигодцев. За підсумками 2014 року в мережі було 224 супермаркету. У рейтингу «200 компаній» «Фокстрот» займає 50 місце з виручкою за перше півріччя 2,8 млд грн. Ймовірно це показники тільки роздрібного напрямку. Тому що консолідована чиста виручка групи компаній в 2013/2014 році (по 31 березня 2014 року) становила $ 1,013 млн. Ці цифри компанія оголосила у вересні 2014 року. Підсумків нового маркетингового 2014/2015 року ДК «Фокстрот» поки немає. Але можна припустити, що роздрібна мережа закінчила з продажами більше 5 млрд грн.

Розмови про те, що Поліщук може купити або «Фокстрот», або Comfy ходять вже як мінімум рік. Бізнесмена разом з Маковецьким і власником Comfy Станіславом Ронісом не раз бачили в разом, в тому числі в закордонних поїздках. «Роніс відмовився продавати мережу і Поліщук почав переговори з Маковецьким», - додає один із співрозмовників RAU. Перша трійка власників мереж побутової техніки та електроніки кілька разів заявляла, щоб збирається спільно вести переговори з постачальниками, щоб отримувати ціни конкурентні з тими, які отримують інтернет-магазини.

Власник «Ельдорадо» - один з найзагадковіших українських бізнесменів. Влітку 2012 року Поліщук сказав Forbes, що йому належить торгово-офісний комплекс «Гулівер» в центрі Києва. Також бізнесменові приписують кілька земельних ділянок і банк «Михайлівський», який в березні отримав дозвіл АМКУ придбати Всеукраїнський банк розвитку (належить Олександру Януковичу). До сих пір незрозуміло звідки у Поліщука гроші на такі великі покупки. Хоча оцінити скільки він міг заплатити за дві сотні магазинів в нинішніх ринкових умовах - поки не береться ніхто. «Дисконт на війну» може нівелювати будь-які мультиплікатори або теоретичні оцінки.

Головне питання, як цю угоду буде погоджувати Антимонопольний комітет. І скільки часу знадобиться Поліщуку, щоб закінчити всі формальності. Але вже зрозуміло, що швидко це не буде. Так інформація про покупку «Ельдорадо» з'явилася в січні 2013 року, а АМКУ погодив покупку тільки восени того ж року. Сумарно новий гравець отримає більше 370 магазинів. Чи будуть якісь «Ельдорадо» або «Фокстрот» закриті (часто конкуренти відкривалися поряд стінка до стінки), і який бренд отримає нову мережу, дізнатися поки не вдалося.

джерело: Ukrainian Retail Association

Новости