• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Привілейовані акції Ощадбанку: Вартість і переваги

 1. Поняття і відмінності
 2. Особливості ПА Ощадбанку
 3. Виплати за минулі роки
 4. Як купити або продати цінні папери Ощадбанку
 5. висновок

Привілейовані акції Ощадбанку можуть стати надійним і стабільним способом інвестицій у вітчизняний фондовий ринок.

Грамотна дивідендна політика керівництва, а також висока фінансова стійкість Ощадбанку, гарантована державою - ось два головні чинники, які роблять привілейовані акції Ощадбанку високоліквідним і надійним способом інвестицій.

Зміст цієї статті:

Привілейовані акції Ощадбанку, подібно акціям Сургутнефтегаз , Сьогодні стали одним з найнадійніших і низько ризикових способів інвестування. Це пояснюється досить просто.

Відродження фондового ринку Росії, що почалося в 1991 році, призвело до того, що поступово на ньому сформувалася група серйозних учасників, які розмістили значну частину емітованих ними цінних паперів.

Однією з найбільш активних і помітних подібних вітчизняних компаній став Сбербанк - найбільший фінансовий інститут Росії, що займає впевнене перше місце серед банків, як за величиною контрольованих активів, так і за розміром одержуваної щорічно прибутку.

Поняття і відмінності

Під привілейованою акцією (ПА) розуміється такий різновид цінного паперу, яка надає її власникові певний зафіксований відсоток доходу, що не залежить від показників роботи компанії-емітента.

По суті, вона являє собою проміжну форму між облігацією акціонерного товариства і звичайною акцією.

Існує кілька різновидів даної цінного паперу:

 • погашаються. Даний тип повинен бути погашений емітентом до фіксованого або нефіксованим терміну;
 • недатовані. Термін погашення відсутня.

Права власників ПА можуть досить серйозно відрізнятися в залежності від формулювань, зазначених в Статуті компанії, їх випустила.

Однак зазвичай даний вид цінних паперів має такі властивості, відмінні від облігацій (наприклад, євробондів ) Або звичайних акцій:

 • в більшості випадків надають їх власнику право на володіння майном емітента (схожість зі звичайними і відміну від облігації);
 • виплата за цінним папером фіксована (відміну від звичайної, схожість з облігацією);
 • як правило, власники позбавлені права голосу на зборах власників (відміну від звичайної, схожість з облігаціями). Іноді таке право надається, якщо існує затримка з виплати відсотків;
 • в разі ліквідації компанії , Ймовірність отримання виплати вище, ніж у звичайних акцій, але нижче, ніж у облігацій.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок: привілейовані акції є відносно низько ризикованим і надійним способом отримання доходу на фондовому ринку.

back to menu ↑

Особливості ПА Ощадбанку

Сбербанк Росії, як і більшість інших учасників фондового ринку, випускає два види акцій - привілейовані і звичайні.

Його ПА в повній відповідності класичного їх визначення гарантують власникові фіксовану виплату не менше 15% від номінальної вартості.

Також їх власники мають переважне право черговості на отримання цих виплат.

Вартість привілейованих акцій Ощадбанку є нижчою, ніж у звичайних.

Як наслідок, вони значно доступніші для придбання будь-якою людиною, готовим стати інвестором.

Для того щоб купити або продати акції кредитної організації фізичній особі, необхідно укласти брокерський договір зі спеціалізованими учасниками на одній з двох бірж:

 1. Фондова біржа ММВБ;
 2. Фондова біржа РТС.

При визначенні того, скільки коштують ПА в рублях, необхідно враховувати, що до 11.07.2007 року їх номінальна вартість дорівнювала 60 рублям.

Але в 18.07.2007 року Ощадбанк провів процедуру конвертації дробленням, в результаті чого привілейована акція була розділена на 20, а номінальна вартість стала дорівнювати 3 рублям.

Метою такого заходу було ще більша доступність придбання акцій кредитної установи.

back to menu ↑

Виплати за минулі роки

Виплати по ПА Ощадбанку в рублях здійснюються щорічно. Їх розмір і динаміка має такий вигляд:

Рік 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 Виплата на 1 акцію 1,14 2,32 2,88 3,79 5,9 9,3 0,65 0,63 Номінальна вартість 1 ПА 1 1 1 1 1 60 3 3 Величина прибутку Ощадбанку, що спрямовується на виплату дивідендів 7% 8% 8 8,5% 10% 10% 10% 10% Рік 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 Виплата на 1 акцію 0,45 1,15 2,59 3,20 3, 20 0,45 1,97 Номінальна вартість 1 ПА 3 3 3 3 3 3 3 Величина прибутку Ощадбанку, що спрямовується на виплату дивідендів 12% 15,3% 16,9% 20% 3,5% 20% - *

* - за величиною чистого прибутку, яка буде спрямована на дивіденди в 2016 році, немає даних.

Виходячи з вищенаведених даних, стає зрозумілим, чому цінні папери Ощадбанку, поряд з Газпромом, вважаються найбільш ліквідними на вітчизняному фондовому ринку.

До 2010 року включно діяла стара дивідендна політика, що передбачає стримування розмірів виплат, що спрямовуються на дивіденди .

Їх розмір не перевищував 10% від чистого прибутку. Але з 2011 року вона була в корені переглянута, і після цього фінансова організація неухильно нарощувала обсяги виплат від чистого прибутку, що направляються на дивіденди, за винятком аномально низького показника 2014 року.

Додатковим чинником, що підвищує надійність даних цінних паперів, є те, що власником 50% і 1 акції є Банк Росії.

Також необхідно звернути увагу на неодноразові заяви керівництва фінансової організації про те, що розмір спрямовується на виплати по дивідендах чистого прибутку буде становити не менше 20% не тільки в 2015 році (що банк виконав), але протягом наступних за цим п'яти років.

Амбітні плани компанії дозволили довести в 2015 році показник ефективної дохідності за привілейованими акціями Ощадбанку до 5,65%.

Такий розмір доходу в поєднанні з високим ступенем надійності і стабільності кредитної організації дозволяє власникам цінних паперів фінансової організації бути впевненими в успішності своїх інвестицій.

Курс привілейованих акцій Ощадбанку і їх ціна наводяться на наступному малюнку. Графік акцій наведено до 2007 року, коли відбулося їх дроблення.

Скільки коштують цінні папери пізніше, можна дізнатися з наступного графіка:

back to menu ↑

Як купити або продати цінні папери Ощадбанку

Питання можливості та умов придбання цінних паперів вимагає додаткової уваги в силу своєї важливості для потенційних учасників фондового ринку.

Перш за все, котирування цінних паперів Ощадбанку, як і їх динаміка, розміщуються на всіх фінансових сайтах, і змінюються в режимі онлайн, що не дивно, враховуючи провідну роль і лідируюче положення кредитної організації на російському ринку.

Одним з нюансів вітчизняного законодавства є те, що брати участь в укладанні угод на біржах можуть виключно професійних їх учасники.

Тому, для того, щоб купити або продати акції Ощадбанку, потенційний інвестор повинен оформити і підписати договір з інвестиційною або брокерською компанією і відкрити спеціальний рахунок.

При прийнятті рішення про інвестування в Ощадбанк, необхідно обов'язково враховувати, що ця кредитна організація включена в санкційні списки ЄС і США, що є кілька дестабілізуючим фактором.

Зокрема, це стало однією з причин, по якій одне з провідних індексних агентств MSCI навесні 2015 року виключило привілейовані акції зазнала санкцій компанії зі свого ключового індексу, що оцінює стан ринку MSCI Russia.

back to menu ↑

висновок

Привілейовані акції Ощадбанку сьогодні є одним з найбільш надійних і ліквідних інструментів фінансового ринку Росії завдяки численним факторам, головні з яких - стійкість компанії-емітента і її розумна і грамотна дивідендна політика.

back to menu ↑

Що таке привілейовані акції

Новости