• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Облігації, акції, ф'ючерси ... Які фінансові інструменти вибрати?

  1. Для цього спочатку визначимося, що ж таке цінні папери.
  2. Перераховані паперу відрізняються правами, які в них полягають, але у всіх цінних паперів є загальні...

Облігації, акції, ф'ючерси ... Які фінансові інструменти вибрати? Перш ніж прийти на фондовий ринок, майбутній інвестор повинен розібратися, за допомогою яких фінансових інструментів йому найзручніше примножити свій капітал, в які цінні папери варто вкласти свої кошти.

Для цього спочатку визначимося, що ж таке цінні папери.

Для цього спочатку визначимося, що ж таке цінні папери

ЦІННА ПАПІР - це документальне підтвердження певних прав інвестора, які виникають при придбанні цінних паперів і передаються іншому інвестору при її продажу. До цінних паперів можна, наприклад, віднести облігації, акції, термінові контракти.

Перераховані паперу відрізняються правами, які в них полягають, але у всіх цінних паперів є загальні якості:

  • Можливість отримання доходу. Саме це властивість цінних паперів робить їх цікавим інструментом інвестування. Коли людина купує цінні папери, він має на меті отримати фінансову вигоду.
  • Можливість при бажанні продати цінний папір (ліквідність цінних паперів). Припустимо, що ви купили акції за 100 рублів, а через кілька місяців їх ціна зросла в два рази і ви вирішили їх продати, зафіксувавши прібиль.Ліквідние акції ви продасте за кілька секунд, а ось неліквідні продати складніше, і ви можете втратити можливість реалізувати їх за максимально вигідною ціною. Ліквідність відбиває популярність, надійність і затребуваність цінних паперів на фондовому ринку.
  • Можливість втратити вкладені в цінні папери кошти (ризик), яка полягає в тому, що інвестор не просто не отримає прибуток за купленим акціям, але і при несприятливому збігу обставин може втратити вкладених в цінні папери коштів.

А тепер розглянемо деякі види цінних паперів докладніше.

Облігація - це найменш ризикована борговий цінний папір. Вона нагадує боргову розписку, за якою позичальник зобов'язується в строго обумовлений термін повернути певну суму кредитору. У випадку з облігаціями позичальником може виступити держава (державні облігації), велика і добре зарекомендувала себе компанія (корпоративні облігації), велике місто (муніципальні облігації).

При випуску облігації визначаються початкова сума позики (номінал облігації) і умови виплати відсотків по даній цінним папером (купон облігації). Відсоток може бути фіксованим і не змінюватися до повного погашення облігації, або можлива його залежність від якогось показника фондового ринку.

Облігація може мати як один, так і кілька купонів. Коли все купони погашені, власник отримує назад номінальну вартість облігації, а сама облігація перестає бути цінним папером і припиняє своє існування.

Низькі ризики при вкладенні коштів в облігації пов'язані з фіксованою прибутковістю цих цінних паперів і з гарантією по їх виплаті з боку держави, корпорацій або муніципалітетів.

Термін життя АКЦІЙ не обмежений, а покупка акцій не гарантує фіксованої дохідності. Зате, купивши акції, акціонер може розраховувати на отримання дивідендів (сума, виділена компанією з прибутку, на виплату акціонерам).

Крім того, акціонер може отримати прибуток у вигляді різниці між ціною акцій, по якій він їх придбав і ціною, по якій продав.

Акції в залежності від закріплених в них прав, діляться на привілейовані і звичайні.

Звичайні акції припускають, що їх власник має право брати участь в зборах акціонерів і таким чином брати участь в діяльності компанії, але дивіденди по звичайних акціях виплачуються тільки після того, як їх виплатять по привілейованих акціях.

Привілейовані акції не дають права їх власникам на участь в управлінні компанії, зате в разі виплати компанією дивідендів, власники привілейованих акцій отримують їх в першу чергу.

Акції також розрізняються за ступенем ліквідності. Найбільш ліквідні акції прийнято називати «блакитними фішками». На відміну від облігацій, акції є більш прибутковим, але і більш ризикованим інструментом фондового ринку.

Якщо ви придбали акції, і фондовий ринок пішов вгору, то ви отримаєте гарний прибуток, а якщо він попрямував вниз - ви отримаєте збиток.

Ф'ЮЧЕРСИ, Опціон і форвард - це інструменти термінового ринку (ринку, на якому звертаються термінові контракти, які передбачають, що умови угоди закріплюються в даний момент, а розрахунок і поставка товару здійснюється в певний термін).

Найпоширенішим інструментом термінового ринку є ф'ючерси.

Ф'ЮЧЕРСИ - це угода на купівлю-продаж, умови якого обмовляються в даний час, а розрахунок і поставка товару виробляються в певний сторонами термін.

Ф'ючерси відрізняються від форвардів тим, що дозволяють використовувати важіль (маржіруемость). Працюючи з таким інструментом як ф'ючерс, ви можете внести не повну його вартість, а лише суму забезпечення, рівну декільком відсоткам від ціни ф'ючерсного контракту.

Так, щоб купити ф'ючерсний контракт вартістю в кілька сотень тисяч, досить внести кілька десятків тисяч. Подібна можливість дозволяє при обмежених витратах отримувати більший прибуток, але і має на увазі ризики, які можна зменшити, якщо серйозно вивчати закони фондового ринку.

Ф'ючерсні контракти використовуються як для зниження рівня ризику, так і для отримання прибутку.

Наприклад, ви виробник пшениці і не знаєте, скільки вона буде коштувати через 3 місяці. Щоб знизити ризик при падінні цін на зерно, ви укладаєте ф'ючерсний контракт, за яким зобов'язуєтеся продати певний обсяг пшениці через 3 місяці за ціною 4700грн. / Т. Якщо ціни на пшеницю за цей час виростуть, то ви будете в програші, так як недоотримаєте частина прибутку, але якщо ціни впадуть - ви залишитеся у виграші, тому що ціна обумовлена ​​заздалегідь.

Post Views: 23

Які фінансові інструменти вибрати?
Новости