• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Що подарував Адам царя Давида?

00 днів

00 годин

00 хвилин

00 секунд

час

Тора говорить нам, скільки жив кожен нащадок Адама, але жодного разу не користується такою подвійною конструкцією: «І були всі дні такого-то, який жив ...». Скрізь йдеться просто: «І були всі дні такого-то ...», - і все. Значить, потрібно розібратися, чому саме вірш про Адама подвійний.

Мені видається, що для відповіді можна використовувати слова Ялкут Шимон [1] , Друге наведене там пояснення: «Ось книга породжень Адама. Б-г провів перед ним все покоління. Серед них він побачив царя Давида, а життя йому відведено всього три години. Тоді Адам був вражений: «Про Володар світу! Невже не можна це змінити ?! ». Б-г відповів: «Так було задумано Мною». Тоді Адам запитав Його: «А мені скільки років відведено?». «Тисяча років». Тоді Адам запитав: «А подарунок у Вищому світі можна зробити?». Б-г відповів, що можна, і тоді Адам сказав: «Нехай сімдесят років з мого життя перейдуть в долю цієї людини». І ось як це було зроблено: Адам приніс пергамент і написав на ньому дарчу. А підписали її Святий, благословенний Він, Метатрон і Адам. І тоді Адам сказав: «Про Володар світу! Ця краса царства і ці гімни віддані Давида в подарунок на сімдесят років, щоб він жив і оспівував Тебе ». І про це сказано [2] : «Ось, я з'явився, як в свиті записаному сказано про мене» ». [Про те, що таке «краса царства», див. «Заіт Раанан»].

Тепер абсолютно ясно, чому слова цього вірша подвоєні. Насправді Адаму було відведено більше років, але тих років, «які він прожив», було тільки дев'ятсот тридцять. У нього було ще сімдесят років, яких він не прожив, а віддав в подарунок Давиду.

А потім я знайшов цей же самий у а-Гра [3] . І він ще додає, що і про Авраама сказано так же: «І ось дні років життя Авраама, який жив ...». І йому теж було відведено більше років життя, і він теж не прожив їх все. Про це йдеться в Мидраш Раббі [4] : У нього було відібрано п'ять років життя, щоб він не побачив, як Есав, син його сина, почав вести себе погано.

________________________________________

[1] 41.

[2] Теhілім, 40: 8.

[3] Пніна мі-Шульхан а-Гра, стор. 29.

[4] 63: 2.

Невже не можна це змінити ?
Тоді Адам запитав Його: «А мені скільки років відведено?
Тоді Адам запитав: «А подарунок у Вищому світі можна зробити?
Новости