• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

10 міфів про роботу в ІТ

KV.by вирішили скласти свій ТОП-10 міфів, які ходять про роботі в ІТ . А щоб дізнатися, чи правда це чи міф, прокоментувати ми попросили керівників провідних ІТ-компаній.

1. ІТ-компанії не беруть "зелених"

Ставлення до молодих спеціалістів неоднозначне. Адже зараз кількість переходить в якість. Багатьом великим компаніям потрібні вже досвідчені співробітники, а не фахівці, яким ще необхідно навчання. З іншого боку, деякі компанії вважають за краще заздалегідь готувати кадри для себе, пропонуючи студентам старших курсів стажування, практику, а також різні програми навчання.

Олександр Мартінкевіч, заступник директора адміністрації Парку високих технологій:

«Одна з проблем, з якою стикаються компанії - це нестача висококваліфікованих кадрів. Попит на ІТ-кадри перевищує пропозицію на ринку більш ніж в 3 рази. Найбільш затребуваними є фахівці з різним рівнем кваліфікації. Однак близько 70% вакансій відкрито саме для Middle і Senior. На нашому ринку розробників ПЗ змінюється якісний склад учасників. За останні кілька років в Білорусі були відкриті центри розробки міжнародних компаній: Viber, IHS, Playtech, Yandex, IG. Природно, такі компанії потребують не просто в випускника з дипломом, а в кваліфікованому фахівцеві з досвідом роботи »

Микола Дзнеладзе і Аміко Кавтарадзе, глава компанії-розробника ігор zGames:

"Тут все дуже індивідуально, все залежить від самого кандидата. Дуже часто, ми приймаємо на роботу студентів, які ще навчаються у вищому навчальному закладі, але в яких ми бачимо потенціал для зростання. Багато компаній бояться брати на роботу студентів і новачків через побоювання, що «джуніор» набереться досвіду і піде з компанії, а витрачені на його навчання ресурси компанії не окупляться. Але на мій погляд, як роботодавець, я повинен створити такі умови в компанії, щоб молодий фахівець не думав про перехід в іншу компанію, а мав можливість розкритися і продов жити своїм професійний і кар'єрний ріст в нашій компанії ".

2. Чоловікам простіше влаштуватися на роботу в ІТ, ніж дівчатам

Яке місце займають жінки у вітчизняній ІТ-галузі і як і раніше чи ІТ - виключно чоловіча сфера?

Іван Криворучко, Chief .NET Technologist, SaM Solutions:

"По роботі часто взаємодію з жінками - і переконуюся в їх високих професійних навичках. На мій погляд, жінки більш відповідальні й уважні. Так, жінки зараз в ІТ-галузі більше працюють на позиції бізнес-аналітика, фахівця з контролю якості, але зустрічаються і програмісти. Тих, кого я знаю в нашій компанії - дуже здібні й сильні, і навіть деяким чоловікам можна поставити їх в приклад. Жінки - прикраса будь-якого колективу ".

Ірина Вишневська, HRM, Apalon:

"За останні кілька років кількість жінок в IT -сфери значно зросла в процентному співвідношенні, і продовжує рости. Дівчата все активніше освоюють сферу тестування, управління проектами, традиційно дівчат багато в дизайні і маркетингу. Але тенденції показують і збільшення кількість дівчат і серед розробників ".

3. Без освіти не можна влаштуватися в ІТ-сферу

А якщо ж диплома немає, то про хорошу роботу можна забути і шукати роботу двірником. Все як мама в дитинстві казала. Чи так це насправді?

Віктор Новочадов, директор " Гейм Стрім ":

Віктор Новочадов, директор    Гейм Стрім   :

"Н езважаючи на те, що відомі випадки, коли без будь-якого професійного освіти не тільки влаштовувалися в IT, а й вибудовували перспективну кар'єру, - це швидше виняток з правил. Очевидно, що робота в сфері високих технологій без профільної підготовки - абсурд по визначенню. А влаштуватися можна. Без профільного IT-освіти - юристами, маркетологами, бухгалтерами. Взагалі без освіти (на конкурсній основі) - вантажниками або, наприклад, прибиральниками приміщень ".

Сергій Акуліч, генеральний директор IBAITPark:

"Я впевнений, що наявність освіти - обов'язкова умова для роботи в ІТ-сфері. Вища освіта, крім необхідних базових знань і навичок, прищеплює навички самостійного навчання, формує здатність навчатися специфічним дисциплін і використовувати ці знання у своїй роботі. У нашій сфері необхідно мати хороші базові знання. На роботу ІТ-компанії, як правило, приходять фахівці з профільною освітою, або фахівці з суміжних галузей, які розбираються в предметних областях, наприклад, в економіці, фінансах, ба ковського деле.Подкрепляя свої знання додатковими знаннями і навичками в ІТ, вони теж цілком успішно працюють в ІТ-сфері. Без освіти в ІТ-сфері знайти гідну роботу складно ".

4. Всі програмісти хочуть поїхати працювати за кордон

Як то кажуть, «добре там, де нас немає». Тому і програмісти мріють про краще життя за межами своєї країни.

Юрій Дмитрович Шіроканов, директор EffectiveSoft:

"Сьогодні виїхати за кордон для айтішника - справа нескладна, головне - поставити собі за мету. У гіршому випадку це питання можна вирішити протягом двох-трьох років. А якщо за плечима пристойний досвід і впевнені знання англійської мови, то зробити це зовсім просто. Однак, на щастя численних білоруських IT-компаній, більшість співробітників вважають за краще залишатися в РБ з різних причин. для кого-то стоп-факторами є сім'я і друзі, для кого-то патріотична складова. Буває, що і наші співробітники звільняються, щоб продовжити свою кар'єр за кордоном. Хтось виграє Green Card , Хтось знаходить роботу в Google або в Microsoft. Це життя, це нормально. Робота за кордоном - це не самоціль для айтішника. Комфортні умови, високі оклади і зрозумілі перспективи дають впевненість в завтрашньому дні в своїй країні. Але завжди є ті, кого ваблять далекі горизонти.

Беньямін Гройсс, фахівець відділу продажів компанії SofteqDevelopment:

"Програмісти, як і багато інших людей, намагаються знайти роботу , Яка б їх влаштовувала не тільки з фінансової, а й з емоційної точки зору. Просто з огляду на універсальність навички програмісти мають більше можливостей для трудової міграції. Люди вибирають комфорт і стабільність, а це залежить від конкретної компанії і умов роботи, а не від географії. У нас, наприклад, питання «витоку мізків» не варто. Я сам переїхав до Мінська 5 років тому з Німеччини, компанія Softeq стала моїм першим місцем роботи тут. Повертатися на батьківщину у мене в планах немає ".

5. Після курсів неможливо влаштуватися на роботу

А якщо і можна, то буде дуже складно. Лише багаж знань, який був до курсів, допоможе знайти гідну роботу. Так чи насправді?

Олександр Мартінкевіч, заступник директора адміністрації Парку високих технологій:

«Що стосується Освітнього центру Парку високих технологій, то в рік ми« прокачуємо »від 800 до 1000 студентів. Не всі приходять з метою перенавчання та подальшого працевлаштування в ІТ. Багато хто приходить за тим, щоб підвищити свою кваліфікацію. Однак ми стежимо і за тим, як працевлаштувалися наші випускники . Близько 80% тих, хто пройшов у нас навчання, влаштовуються на роботу в ІТ компанії протягом 1-2 місяців після закінчення навчання. Вся справа в тому, що ми проводимо первинний відбір для прийому на курси і всі наші програми ведуть кваліфіковані фахівці з наших ІТ компаній з досвідом практичної роботи від 10 років і більше ».

Віктор Новочадов, директор "Гейм Стрім":

"Необхідно розділити такі поняття, як« влаштуватися на роботу »І« зробити перспективну кар'єру ». Малоймовірно, щоб випускник спеціалізованих IT-курсів не зміг знайти жодної роботи за фахом. Інша справа, що очікування іноді не збігаються з реальністю і раптово виявляється, що це всього лише старт, самий початок і попереду ще довгий шлях професійного становлення, проб і помилок, пошуків, змін і копіткої праці «до сьомого поту» ".

6. Щоб стати програмістом , Потрібно бути генієм

І зовсім не обов'язково бути генієм. Важливо, щоб був математичний склад розуму і розвинене логічне мислення.

Ірина Вишневська, HRM, Apalon:

"Логічне мислення не завадить нікому, а генієм бути зовсім не обов'язково. Генії взагалі товар штучний. Для того, щоб працювати програмістом і успішно виконувати поставлені завдання, вам необхідно володіти певними знання і володіти необхідними інструментами. В общем-то, як і в будь-який інший професії ".

Юрій Дмитрович Шіроканов, директор EffectiveSoft:

"Генієм, щоб стати хорошим програмістом, бути зовсім не обов'язково. А, ось, дружба з логікою і математикою зайвою не буде. Хоча в програмуванні дуже багато різних областей, де потрібна посидючість і стресостійкість для виконання монотонної, одноманітної роботи. І на цьому грунті можна стати цілком успішним. А щоб комфортно працювати в EffectiveSoft, важливо ще мати почуття гумору. у нас хлопці люблять пожартувати ".

7. Програмісти повинні знати англійську мову

всі популярні мови програмування , Як це неважко помітити, базуються на англомовних лексемах, тому фізики і математики не вистачить, щоб стати програмістом .

Микола Дзнеладзе і Аміко Кавтарадзе, глава компанії-розробника ігор zGames:

"На старті кар'єри необхідний початковий рівень знань англійської, тому як технічна документація найчастіше написана англійською мовою. IT-галузь давно вже вийшла за рамки однієї держави, і щоб відчувати себе в ній комфортно, будь-якого фахівця в IT-необхідно володіти англійською мовою і не лінуватися удосконалювати свої знання ".

Олександр Мартінкевіч, заступник директора адміністрації Парку високих технологій:

«Без англійської дійсно нікуди. По-перше, це робоча мова індустрії. Наприклад, сьогодні ПВТ має замовників в 55 країнах світу, але все комунікації побудовані на англійській мові. Тому в багатьох наших компаніях англійською побудований весь внутрішній документообіг. По-друге, без англійської фахівець істотно обмежує себе доступ до отримання нових професійних знань в області ІТ. Так що приділяти час англійської мови просто необхідно ».

8. Програмісти-дивні люди

В IT-компаніях діють досить незвичні для звичайного держслужбовця правила. Причина їх появи - збільшення ефективності і продуктивності праці.

Олександр Мартінкевіч, заступник директора адміністрації Парку високих технологій:

«Що ж дивного в програмістів? Що людина не ходить на роботу в краватці і сорочці? Можливо, погоджуся, що ті, хто займаються розробкою - це найчастіше інтроверти, тому вони тихо роблять свою справу і можуть здатися комусь дивними. Але якщо взяти бізнес-аналітиків, то це звичайнісінькі хлопці. Якщо зайти в будь-який нічний клуб-то побачите, що 20-30% - це айтішники ».

Сергій Акуліч, генеральний директор IBAITPark:

"Не більше дивні, ніж люди інших профессій.Среді програмістів є різні люди, як і серед фахівців інших галузей. Зі своїми захопленнями, турботами і проблемами. Хтось любить спорт, хтось риболовлю, хтось подорожі, музику, фільми , природу ... нормальні, реальні, психологічно здорові люди, з такими ж цінностями, як і у всіх людей. хтось інтроверт, хтось екстраверт. Вивести, якщо так можна висловитися, якийсь особливий технологічний або поведінковий тип - «програміст », неможливо, так, напевно, і не потрібно-це ті байки, котор е йдуть, ймовірно, з фільмів про хакерів ".

9. Програмісти багато заробляють

І недарма професія програміста настільки затребувана. Компанії готові платити своїм співробітникам хороші гроші за якісну роботу.

Віктор Новочадов, директор "Гейм Стрім":

"Все в світі відносно. Проте, слід визнати, що програмісти дійсно багато заробляють. Можна відзначити наступні аспекти: стабільність роботи (дефіцит на ринку праці надійно захищає від безробіття); стабільність доходу (оклад як правило прив'язаний до твердого доларового еквівалента); високий розмір доходу (щодо середніх значень в економіці); постійне зростання доходу (регулярні підвищення оплати при збільшенні практичного досвіду або внаслідок більш вигідних пропозицій «зі сторони»).

Ірина Вишневська, HRM, Apalon:

"Згідно зі статистичними звітами, зарплати в IT-сфері одні з найвищих в країні, поряд з нафтовою галуззю і авіацією. Всі ми знаємо, чим це обумовлено. З іншого боку, перш, ніж ви вийдете на певний рівень по заробітній платі, вам необхідно вийти на певний професійний рівень ".

10. Програмуванню можна один раз навчитися, а потім довго працювати

Як і будь-яка сфера, ІТ не стоїть на місці. Так що після закінчення університету (курсів) рано радіти. Процес навчання ще не закінчився.

Олександр Мартінкевіч, заступник директора адміністрації Парку високих технологій:

«Звичайно, хороший базис повинен бути. Але варто враховувати, що ІТ розвивається кожні 2-3 роки. Змінюються основні технології. Навчання через все життя-ось що найбільш актуально для ІТ. На старих знаннях далеко не заїдеш ».

Віктор Новочадов, директор "Гейм Стрім"

"Якщо програміста цікавить робота, а не кар'єра, то дане твердження вірне. Теоретичні та практичні базові навички в даній сфері так чи інакше будуть затребувані. Інша справа, що небажання накопичувати і вдосконалювати професійну експертизу в століття технологій, пізнавати нове, обмінюватися досвідом, - не тільки свідчить про низький рівень амбіцій, не тільки стане перешкодою для матеріального і посадового зростання, але і свідчить про професійному вигорання, змушує задуматися про причини того, що відбувається і желан ії бачити такого працівника в своїх рядах в майбутньому. Небажання постійно вчитися, удосконалювати свої професійні і особистісні навички, в IT-галузі є показником профнепридатність ".

Чи так це насправді?
Так чи насправді?
Що людина не ходить на роботу в краватці і сорочці?
Новости